The Diary of a Chambermaid

Okładka książki The Diary of a Chambermaid
Octave Mirbeau Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Seria: Entail Books literatura piękna
literatura piękna
Entail Books
Le journal d'une femme de chambre
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-05-01
Data 1. wydania:
2015-05-01
angielski
9781511992558
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Koniec XIX wieku, Francja, Paryż i okolice, tam toczy się akcja pamiętnika. Służąca trafia do posiadłości państwa, któremu ma służyć. Dzień bieżący niekiedy staje się pretekstem do wspomnień tego co działo się z bohaterką wcześniej. Poznajemy życie państwa, służby a także obyczaje i reguły panujące w tamtym czasie.

Wieje nuuuuuudą!!

Dziennik panny służącej to intrygująca i dowcipnie napisana opowieść. Spostrzeżenia Celestyny są niezwykle trafne i dosadne, a jej pióro lekkie. Książkę czyta się błyskawicznie, z ciekawością. Lektura relaksuje i bawi. Może nie jest to książka, która na długo pozostanie w pamięci, jednak stanowi świetną, niewymagającą myślenia i odprężającą lekturę :) Polecam!

Typowy romans lotrzykowski. Napisana niezle, choc w sposob typowy dla epoki i gatunku. Wprawdzie nie zmeczyla mnie w czasie czytania, ale i tez nic bym nie stracila, jesli bym jej nie przeczytala.
Milosnikom tematyki, lub obrazu epoki - polecam, osoby o innych gustach czytelniczych raczej nie zachwyci.

Dziennik Panny Służącej. Octave Mirbeau. Książka, która wkurzyła mnie jak żadna inna. A najbardziej jej bohaterka - wyrachowana, bez uczuć i pusta jak mało kto. Służąca, która prowadzi dziennik i opisuje historie ze swojego życia. Zdecydowanie samolubna powieść, która nie dała nic z przyjemności czytania. Ja nie polecam. Jak dla mnie - nic mądrego w tej książce nie było 🤨.

„Dziennik panny służącej” Octave’a Mirbeau reklamowany był zawsze w literackich mediach jako pikantny i skandalizujący. Jednak żądni erotycznych szczególików zdecydowanie się zawiodą: we wspomnieniach paryskiej służki nic takiego nie ma, a ewentualne seksualne przygody opisywane są oschle i cynicznie. Dostaniemy za to wspaniały przekrój przez życie francuskiego...

Dawno się tak nie wynudziłam. Kupiłam, bo była dodatkiem do gazety i chyba muszę przestać "łasić się" na takie "super okazję". Ciągła się dla mnie nie miłosiernie. Zlepek opowieści służącej, której jedynym celem jest zawładnięcie mężczyznami....

Mało wciągająca. W zasadzie można odnieść wrażenie, że treść książki nie zaskakuje czytelnika.

Naśmiałam się przy tej opowieści...:)
Bardzo szczera - to na pewno:) Prawdziwa.
Pokazująca życie od podszewki, zarówno "Wielkich Państwa", jak i służby. Czasami przedstawione są takie historie, że gałki wypadają:)
Jest też i dramat i sytuacje nie do śmiechu...
Całość - polecam:)

Nie zachwyca. Ani bohaterzy, ani fabula. Ale przebrnelam i dotrwalam do konca, wiec nie byla to najgorsza z ksiazek, po ktore siegnelam. Film jeszcze slabszy, choc to zapowiedz filmu zachecila mnie po to, aby kupic i przeczytac ksiazke.

• 2018
  • Literatura francuska