Mademoiselle Chanel

Christopher W. Gortner Wydawnictwo: Między Słowami biografia, autobiografia, pamiętnik
Data 1. wydania:
2015-03-17
Maria Zawadzka-Strączek
Między Słowami
Coco Chanel moda historia znane kobiety
biografia, autobiografia, pamiętnik
Maria Zawadzka-Strączek
Coco Chanel moda historia znane kobiety

Dobrze się czyta. Odejmuję jedną gwiazdkę za kilka błędów. Mam wrażenie, że autor nie wiedział jak wyglądają niektóre osoby mimo iż zdjęcia są dostępne choćby w internecie, budując wyobrażenie o nich na podstawie filmu "Coco avant Chanel". Oczywiście to powieść nie biografia, ale... Mam też wrażenie, że sympatia do bohaterki- inspiracji: Gabrielle uczyniła ją w powieści...

Ciekawie napisana, pełna biografia.
Czytało się ją z zainteresowaniem.

Uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się w Paryżu. Sporo ich przeczytałam i pomimo, iż nigdy tam nie byłam, wyczuwam klimat tego miasta (który niestety bezpowrotnie zaginął - patrząc na to co się dzieje aktualnie we Francji), jestem w stanie wyobrazić sobie jak pachnie Miasto Świateł, i to właśnie dzięki takim książkom.
Intrygująca, pochłaniająca, a przede wszystkim...

Do momentu, w którym zetknąłem się z najnowszą powieścią C.W. Gortnera, Mademoiselle Chanel, moja świadomość, kim była i co wniosła do świata mody Gabrielle ‘Coco’ Chanel nie była zbyt wielka. Coś nie coś wiedziałem, jednak lektura książki uświadomiła mi, że moja wiedza na temat tej pasjonującej pod każdym względem postaci była nazbyt skromna.

Jak dotąd autor dał się...

Historia Chanel zachwyca i pokazuje, że kiedy chcemy osiągnąć sukces, musimy być przygotowani na pasmo porażek po drodze.

Książka trzyma w napięciu, zdradza ciekawe szczegóły z życia projektantki, a momentami także wzrusza do łez.

Polecam !
Nie jestem fanką biografii, a tę książkę pochłonęłam w parę dni. Książka jest powieścią z elementami biografii - fantastycznie napisana!
O sławnej Chanel napisano już wiele książek i każdy zna jej losy więc nie będę się rozpisywać na temat biografii. Napiszę tylko jedno, nie jest to książka tylko dla wielbicieli Chanel bądź osób które inspirują się modą i jej...

Na półkach: , , , ,

I kolejny raz się nie zawiodłam. Gortner to wspaniały pisarz, uwielbiam go. Jestem zachwycona, po prostu.

Biografia najsłynniejszej projektantki na świecie pezemycona w ciekawej powieści. Super rozwiązanie. Pierwszoosobową narracja bardzo trafiona w tym przypadku. Powieść godna polecenia.

Irytuje mnie sam fakt, że autor spekuluje nad różnymi wariantami w życiu Gabrielle Chanel. Rozumiem, że takie było założenie, w końcu to powieść, jednak nie mogłam przestać myśleć "skąd on wie, że ona właśnie tak się czuła?". To, że autor jest mężczyzną, pomimo wszystko sprawiał, że tym bardziej kwestionowałam jego zdolność do wyłapywania myśli jednej z największych...

Bardzo ciekawa książka. Napisana dobrze, zwięzle i na temat. Czytając ją miałam wrażenie że jestem obok legendarej Coco. Wzrusza i uczy że wszystko jest możliwe. Jeśli chcesz :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie