Mademoiselle Chanel

Christopher W. Gortner biografia, autobiografia, pamiętnik 588 str.
Data 1. wydania:

Między Słowami
biografia, autobiografia, pamiętnik
Coco Chanel moda historia znane kobiety

Porównaj ceny i

Ciekawie napisana, pełna biografia.
Czytało się ją z zainteresowaniem.

Uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się w Paryżu. Sporo ich przeczytałam i pomimo, iż nigdy tam nie byłam, wyczuwam klimat tego miasta (który niestety bezpowrotnie zaginął - patrząc na to co się dzieje aktualnie we Francji), jestem w stanie wyobrazić sobie jak pachnie Miasto Świateł, i to właśnie dzięki takim książkom.
Intrygująca, pochłaniająca, a przede wszystkim...

Do momentu, w którym zetknąłem się z najnowszą powieścią C.W. Gortnera, Mademoiselle Chanel, moja świadomość, kim była i co wniosła do świata mody Gabrielle ‘Coco’ Chanel nie była zbyt wielka. Coś nie coś wiedziałem, jednak lektura książki uświadomiła mi, że moja wiedza na temat tej pasjonującej pod każdym względem postaci była nazbyt skromna.

Jak dotąd autor dał się...

Historia Chanel zachwyca i pokazuje, że kiedy chcemy osiągnąć sukces, musimy być przygotowani na pasmo porażek po drodze.

Książka trzyma w napięciu, zdradza ciekawe szczegóły z życia projektantki, a momentami także wzrusza do łez.

Polecam !
Nie jestem fanką biografii, a tę książkę pochłonęłam w parę dni. Książka jest powieścią z elementami biografii - fantastycznie napisana!
O sławnej Chanel napisano już wiele książek i każdy zna jej losy więc nie będę się rozpisywać na temat biografii. Napiszę tylko jedno, nie jest to książka tylko dla wielbicieli Chanel bądź osób które inspirują się modą i jej...

Na półkach: , , , ,

I kolejny raz się nie zawiodłam. Gortner to wspaniały pisarz, uwielbiam go. Jestem zachwycona, po prostu.

Biografia najsłynniejszej projektantki na świecie pezemycona w ciekawej powieści. Super rozwiązanie. Pierwszoosobową narracja bardzo trafiona w tym przypadku. Powieść godna polecenia.

Irytuje mnie sam fakt, że autor spekuluje nad różnymi wariantami w życiu Gabrielle Chanel. Rozumiem, że takie było założenie, w końcu to powieść, jednak nie mogłam przestać myśleć "skąd on wie, że ona właśnie tak się czuła?". To, że autor jest mężczyzną, pomimo wszystko sprawiał, że tym bardziej kwestionowałam jego zdolność do wyłapywania myśli jednej z największych...

Bardzo ciekawa książka. Napisana dobrze, zwięzle i na temat. Czytając ją miałam wrażenie że jestem obok legendarej Coco. Wzrusza i uczy że wszystko jest możliwe. Jeśli chcesz :)

Cały czas się zastanawiam jak to możliwe, że taka powieść przeszła bez echa. Przeczytałam o niej przypadkiem i kupiłam w sieci jakiś przechodzony egzemplarz z braku innych w ksiegarniach.
"Mademoiselle Chanel" to bardzo poprawna powieść. Gortner ma fantastyczny styl i czyta się jednym tchem.
Mam wrażenie, że w zakonczeniu brak już początkowej mocy, ale może to tylko moje...

Dyskusje

• Chcę w prezencie