Mademoiselle Chanel

Okładka książki Mademoiselle Chanel
Christopher W. Gortner Wydawnictwo: Między Słowami biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Mademoiselle Chanel
Między Słowami
2015-10-07
2015-10-07
Data 1. wydania:
2015-03-17
Maria Zawadzka-Strączek
Coco Chanel moda historia znane kobiety

Piękna opowieść, naprawdę warto przeczytać nietylko ze względu na klimat tamtych lat, ale przeżywanie każdej emocji, uczucia, miłości razem z główną bohaterką.

Uwielbiam ksiązki Gortner, a ta naprawde jest piękna, opisy, akcje naprawdę wszystko tutaj jest spójne, pięknie się czyta, polecam

Dobrze się czyta. Odejmuję jedną gwiazdkę za kilka błędów. Mam wrażenie, że autor nie wiedział jak wyglądają niektóre osoby mimo iż zdjęcia są dostępne choćby w internecie, budując wyobrażenie o nich na podstawie filmu "Coco avant Chanel". Oczywiście to powieść nie biografia, ale... Mam też wrażenie, że sympatia do bohaterki- inspiracji: Gabrielle uczyniła ją w powieści...

Ciekawie napisana, pełna biografia.
Czytało się ją z zainteresowaniem.

Uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się w Paryżu. Sporo ich przeczytałam i pomimo, iż nigdy tam nie byłam, wyczuwam klimat tego miasta (który niestety bezpowrotnie zaginął - patrząc na to co się dzieje aktualnie we Francji), jestem w stanie wyobrazić sobie jak pachnie Miasto Świateł, i to właśnie dzięki takim książkom.
Intrygująca, pochłaniająca, a przede wszystkim...

Książki, które poznałem, o których pisałem, które również w ten lub inny sposób promowałem. Projekt w aplikacji Instagram odnajduje swoje odbicie również w tym miejscu. W kolejności niezobowiązującej, wśród tekstów pisanych i napisanych na przestrzeni dwóch dekad, a czasem znacznie dalej.

Historia Chanel zachwyca i pokazuje, że kiedy chcemy osiągnąć sukces, musimy być przygotowani na pasmo porażek po drodze.

Książka trzyma w napięciu, zdradza ciekawe szczegóły z życia projektantki, a momentami także wzrusza do łez.

Polecam !
Nie jestem fanką biografii, a tę książkę pochłonęłam w parę dni. Książka jest powieścią z elementami biografii - fantastycznie napisana!
O sławnej Chanel napisano już wiele książek i każdy zna jej losy więc nie będę się rozpisywać na temat biografii. Napiszę tylko jedno, nie jest to książka tylko dla wielbicieli Chanel bądź osób które inspirują się modą i jej...

Na półkach: , , , ,

I kolejny raz się nie zawiodłam. Gortner to wspaniały pisarz, uwielbiam go. Jestem zachwycona, po prostu.

Biografia najsłynniejszej projektantki na świecie pezemycona w ciekawej powieści. Super rozwiązanie. Pierwszoosobową narracja bardzo trafiona w tym przypadku. Powieść godna polecenia.

• Chcę w prezencie
  • 2018