Plaża za szafą. Polska kryminalna

Marcin Kącki Wydawnictwo: Agora literatura faktu

Oficjalne recenzje i

Kryminalne oblicze Polski

[ 9 ] Link do recenzji

Autor przedstawia wiele krótkich historii kryminalnych, które miały miejsce w Polsce. Osobiście książka mi się bardzo podobała, a nawet (o dziwo) śmieszyła. Niektóre opowieści są bardzo ciekawe i aż żałuje się, że nie zostały bardziej rozwinięte. Jednakże podobała mi się i polecam

Moją pierwszą refleksją po rozpoczęciu czytania było: „jak mało tu Kąckiego w Kąckim”. Reportaży z „Plaży za szafą” trudno się czepiać, są trudne sprawy, jest reporterska dociekliwość, skrótowy styl, bohaterowie. Jest obiektywizm (pozorny, bo w obiektywizm w reportażu szczerze nie wierzę). Poprawnie wykonana reporterska robota. Gdyby Kącki pozostał na tym poziomie byłby...

Antologia reportaży o kryminalnej Polsce, które powstawały w latach 2008-2015. Składają się na nią reportaże ukazujące: przestępstwa finansowe, seksualne, zabójstwa.

''Zbrodnia bywa aktem rozpaczy, nadziei albo ostatnią szansą".

Wśród walorów tej książki można wskazać: dynamiczną akcję, wciągającą narrację. Teksty są dobre i na odpowiednim poziomie.

Mam jednak wrażenie,...

Rewelacyjna to za dużo powiedziane. Dobra, solidna jak najbardziej. Fajnie się to czyta.

Jak w każdym zbiorze są lepsze i gorsze reportaże. Są także i wybitne. Całość to taka 4 z minusem. Bez dwóch zdań całość ciągnie w górę tytułowy "Plaża za szafą".

Polecam bez mrugnięcia okiem.

"Co za szafą??? 🤯" a no plaża, plaża warta 7 milionów zł hehe a czemu za szafą? Tego już się dowiecie po przeczytaniu książki.
Pozycja ukazuje 24 historie z oblicza kryminalnej Polski. Scenariusze tych historii są wręcz niewiarygodne, gdyż och autorem jest nic innego jak życie.. A cóż może nas zaskoczyć bardziej niż nie zwykły ludzki żywot?
Polecam serdecznie, jedne czego...

Nie skończyłam ale czuję się w obowiązku ostrzec potencjalnych czytelników. Nie sięgajcie po tę książkę! To jakaś pomyłka, historie kompletnie poszatkowane, poświęcając zaledwie kilka stron na "reportaż" autor wprowadza po dziesięć postaci pobocznych rozgrzebując wątki by następnie rzucić je w cholerę. Jestem mocno rozczarowana, pierwszy raz od bardzo dawna zostawiam...

"Plaża za szafą" to zbiór krótkich historii, których akcja rozgrywała się w Polsce. Po przeczytaniu każdej nich otwierałam coraz szerzej oczy a szczęka wędrowała coraz niżej... kto by pomyślał, że mamy taki pomysłowy naród? Na podstawie niektórych z tych wydarzeń mógłby powstać film kryminalny z naprawdę dobrą fabułą. Te historie naprawdę są warte poznania. Niektóre z nich...

Marcin Kącki w "Plaży za szafą" przywołuje swoje mniej lub bardziej znane reportaże dotyczące spraw, który w swoim czasie bulwersowały, zadziwiały, a czasem po prostu wzruszały całą Polskę. Jest tu o kradzieży jedynego 'polskiego' Moneta, o tajemniczym samobójstwie agenta i trenerze młodych siatkarek, który doprowadzał do stanów depresyjnych swoje zawodniczki i ich...

Bardzo fajna ciekawa książka którą się dość szybko i płynnie czyta. Niektóre historie bardzo zadziwiają.

Dyskusje

• 2018