Fak maj lajf

Marcin Kącki Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
Znak Literanova
literatura piękna

Strata czasu.

Nie, no po prostu nie. Zawsze bardzo ciekawią i kuszą mnie takie nowoczesne/współczesne powieści, ale po raz kolejny przekonuję się, że to po prostu nie dla mnie. Tak samo jak książki Piotra C. czy m.in. "Ślepnąć od świateł" J. Żulczyka. Ani to nie ciekawi, ani nie bawi. Postacie wydają mi się przerysowane (choć może naprawdę istnieją takie elementy?), wszystko jest ZBYT i...

Zakończenie z happy endem kompletnie z dupy wzięte. Książka miała jakiśtam potencjał. Może niewielki, ale jednak. A to zakończenie wszystko zepsuło.

Przewrotna i ciekawa powieść. Tym razem autor znany z odważnych i demaskatorskich reportaży napisał powieść. Jak sam mówi, tą książkę trzeba przepić. I coś w tym jest. Tą powieść czyta się jak reportaż, reportaż z życia tzw "śmietanki towarzyskiej". Na każdym kroku "potykamy się" o obłudę i rozpustę. Początkowo książka zdaje się zbiorem luźnych wątków, dopiero po pewnym...

mocno tu i teraz, ale wielka literatura to nie jest....choć czyta się dobrze - na wakacje w sam raz.

fak fejk life

Brutalnie, szczerze i bez jakiegokolwiek owijania w bawełnę. Jedna z tych powieści, która albo już utwierdza w przekonaniu albo dopiero ostatecznie obdziera ze złudzeń.
Co prawda bardzo celne ujęcie obrazu polskiego społeczeństwa, ale jednocześnie jednorazowa lektura. Dziękuję, przeczytałam, ale już nie wrócę.

Ciekawie wykreowane postaci i wątki. Zakończenie rozczarowało. Można było to pociągnąć i skończyć dużo ciekawiej i zaskakująco.

Dla mnie ta książka była bardzo słaba. Poza kilkoma momentami okropnie się dłużyła. Zainteresowała mnie tematyka, ale styl pana Kąckiego zupełnie nie dla mnie.

Świat dziennikarskich kłamstw, przestępstw politycznych, obłudy i patologii w życiu codziennym zwykłych i niezwykłych ludzi... Niby książka "życiowa", poruszająca aktualne zagadnienia, ale jakoś mnie nie przekonała... Niemniej jednak każdy ma swoje poglądy więc zachęcam do osobistego przekonania się czy warto po nią sięgnąć :-)

Dyskusje

• Ebooki
  • 2018
  • 2017
  • Literatura polska
  • Polskie
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Fak maj lajf