Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u

Kolejny reportaż z Czarnego już za mną i to był dobry wybór. Bardzo podobała mi się jego konstrukcja. Autorka pokrótce przedstawiła rozwój lotnictwa cywilnego w Polsce, by przejść do tematu głównego, czyli pracy stewardes w latach PRL-u. Początkowo poznajemy zalety tej pracy czując się trochę jak świeżo przyjęta do załogi dziewczyna. Otwierają się przed nami nowe...

Ciekawy i wciągający reportaż, który przedstawia ten zawód w czasach PRL-u , ale też przybliża młodszym czytelnikom rąbek świata z tamtych czasów dla młodszych czytelników, takich jak ja. Polecam!!!

Ciekawy reportaż o stewardesach z czasów PRL. Dla młodszego pokolenia to ciekawe spojrzenie na czasy PRL za czym ludzie tęsknili, co kosztowało krocie (bele materiałów) i jak tuszowano wypadki.
Historia też pasażerskich przewozów w Polsce.
Autorka poświęciła sporo czasu na reaserch rozmowy z żyjącymi i niechętnymi czasami rozmówczyniami.

Uwaga w wyd.2 można spotkać...

Świetny temat, trochę szkoda, że tak spłaszczony (choć domyślam się powodów - w tym środowisku, podobnie jak w innych hermetycznych, nie jest łatwo przerwać milczenie).

O szefowej LOTu, członkini partii komunistycznej,która własnoręcznie lepiła dla papieża pierogi podane podczas rejsu i innych anegdotach rodem z PRL.

Interesujący reportaż o pracy stewardes w okresie PRLu. Autorka w oparciu o wspomnienia byłych stewardes LOTu przybliża czytelnikowi specyfikę tej pracy. Odbrązawia wizerunek przeciętnego pasażera i pokazuje drugą stronę medalu pacy na pokładzie. Przedstawia także całą otoczkę tego zawodu.

Największą wartością Wniebowziętych jest sukces autorki w doprowadzeniu do...

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów lotnictwa i aspirujących stewardess! Wpadłam jak śliwka w kompot, jako osoba która nie znała PRL, byłam zafascynowana tą lekturą od pierwszej strony, nic dodać, nich ująć!

W czasach PRL-u pracę stewardessy postrzegało się jako przyjemne i elitarne zajęcie, z którym wiązał się szereg korzyści. Kobiety wykonujące ten zawód różniły się wyglądem i zachowaniem od szarego społeczeństwa, a w dodatku doświadczały czegoś niedostępnego dla zwykłego ówczesnego obywatela- podróżowały po świecie.
Anna Sulińska, autorka reportażu "Wniebowzięte", dociera...

Książka z jednej strony wypełniająca lukę dotyczącą procesu rekrutacyjnego i kulis zawodu stewardesy w PRLu, w drugiej - odczarowująca ten zawód. I choć wiele wątków przykrytych zostało prośbą o anonimowość, wszystko tu składa się w całość bardzo płynnie. Interesująca, bardzo sprawnie napisana, a przy tym wymagająca od Autorki cierpliwości w docieraniu do źródeł. Warto!

"W czasie ponad 3 lat zbierania materiałów odwiedzę kilkanaście domów, poznam nowe kawiarnie, wypiję dziesiątki kaw i herbat, w tym wirtualnych, bo ze stewardesami rozmawiam także przez Skype'a. Wielokrotnie usłyszę, że pewnie i tak niczego się nie dowiem, bo osoby pracujące w Locie to zamknięty krąg, który pilnie strzeże swoich tajemnic". Początkowo naszły mnie obawy, że z...

Dyskusje

• 2018