Wojownik

Okładka książki Wojownik
Nick Webb Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Stara Flota (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2015-11-21
Małgorzata Koczańska, Marcin Bojko

więcej Więcej

Zdecydowanie lepsza niż poprzednia część. Więcej akcji, więcej ciekawa intryga i nowe wątki. Warto było dać szansę tej serii.

Jest to zdaje się przykład książki pośrodku,miedzy dwoma lepszymi-1 i 3.

Nieco mniej emocjonująca od poprzedniej części, choć ma wciągające momenty. Ale trzeba przyznać, że nie jest to wybitna space-opera. Nadaje się by puścić sobie audiobooka w tle podczas wykonywania domowych obowiązków ;)

Dalszy ciąg walki z inwazją Roju i ich "Przyjaciół". W tle wojennych zmagań toczy się bezpardonowa walka o władzę na szczytach ludzkości. Granger - dowódca utraconej Konstytucji, a teraz Wojownika jest dla jednych Procarzem, ale dla drugich bohaterem. Równolegle akcja schodzi na poziom zwykłych lotników toczących swą codzienną bitwę z nieuniknioną śmiercią. Poprawnie...

Książka średnia. Mnie nie zainteresowała. Myślę, że pięć gwiazdek to odpowiednia ocena dla tej książki.

Wojny galaktyczne, obcy miotający się po galaktyce - a do tego odważne decyzje, mnóstwo bitew w przestrzeni, ścielący się gęsto trup!
Dzieje się! (Chociaż trochę bez sensu). Ale czyta się szybko.

Tylko na własne ryzyko, dla wielbicieli gatunku.

I kolejna była i już nie ma...
Książka choć może nie wgniata...to jednak trzyma w chęci poznania dalszych losów. A te dostyć dobrze kluczą.
W sumie to ciekawy aspekt...pokazania, że nie wszystko co stare jest złe.

Całkiem niezła, ale zakończenie zepsuło cały efekt...

W trakcie zbliżania się do finału opowieści zawartej w tym tomie już obawiałem się, że zamiarem autora jest wbić czytelnika w depresję. Może to w USA jest karalne, a może autor obawiał się, iż czytelnik w owej depresji powiesi się z żalu i nie zakupi tomu trzeciego, przez co autor nie zarobi oczekiwanej kasy, dość że autor odstąpił od tej koncepcji. Spodziewając się tego...

Historia trwa nadal. Spiski zagęszczają się, wojna z obcymi wchodzi na nowy poziom.
Miło się słuchało i nadal obowiązywała zasada: no to może jeszcze jeden rozdział.

• 2019
  • Audiobooki