Wyzwanie

Nick Webb Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Stara Flota (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Defiance (2017)
Małgorzata Koczańska
Drageus Publishing House
Defiance (2017)
Stara Flota (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Koczańska

Sam nie wiem co sądzić... Poprzedni tom był ok. Bez jakichś super wodotrysków czy nie wiadomo jak wielkich niespodzianek, ale ten... tu zaczęło robić się dziwnie... niektóre rozwiązania i akcje rodziły na mojej twarzy wielkie zdziwienie i niezrozumienie.
Oby ostatnia część jakoś sensownie poskładała to z powrotem do kupy.

Opinie piszę do książki, która jest jednym z tomów cyklu jednak dotyczyć będzie całego cyklu.

Książka mimo interesującej mnie tematyki niezbyt mi się podobała ze względu na następujące wady:

- bohaterowie przedstawieni są w sposób płytki, ich zachowanie niemal zawsze jest naiwne, albo wprost idiotyczne, czasami infantylne
- autorowi coś się myli w fizyce, operuje...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całą recenzje znajdziecie tutaj https://grafnertpl.blogspot.com/2018/10/nick-webb-wyzwanie.html, pozdrawiam KG

"WYZWANIE" - taki oto tytuł nosi najnowsza odsłona porywającego cyklu science-fiction Nicka Webba pt. "Stara Flota", którego to jakże barwna fabuła przenosi nas sobą do świata odległej, kosmicznej przyszłości. Świata ludzi, któremu dane było zaznać spełnienia marzeń o eksploracji bezmiarów gwiezdnej przestrzeni, ale także i wojny z tymi, którzy tam się kryją... Dziś mamy...

„Shelby, oni nadchodzą”
Admirał Shelby Proctor, mimo sędziwego wieku, nadal na pokładzie. Wezwana do szeregów, gdyż widmo wojny nadciąga nieubłagalnie, otacza się starymi kompanami z poprzedniej wojny z Rojem oraz przyjmuje młody narybek. Oni nadchodzą… Z taką wiadomością zostaje czytelnik po poprzednim tomie. Ale kto nadchodzi, Rój, nowi obcy? A może największym wrogiem...

• 2019
  • Fantastyka