Zagłada

Okładka książki Zagłada
B.V. Larson Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Star Force (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Star Force (tom 2)
Extinction
Drageus Publishing House
2017-04-27
2017-04-27
Justyn Łyżwa
galaktyka literatura amerykańska misja kosmiczna niebezpieczeństwo science fiction śmierć walka o władzę wojna zagłada Ziemia

Książki larsona byłyby o wiele ciekawsze, bez irytująco głupich towarzyszek głównych bohaterów.

Prawdziwa zagłada dla szarych komórek. Do tego niesamowita kreacja kobieca ;)

Zgodnie z oczekiwaniami porządne łubu-dubu

Bardzo solidna porcja rozrywki SF klasy F. Wszyscy, którzy poszukują czegoś głębszego się zawiodą. Historia prosta, łatwa i przyjemna do czytania, o ile lubi się SF i ciągłe katastrofy ;). Doskonała lektura na wieczór po pracy, taka dostarczająca rozrywki i niewymagająca zbyt głębokiej rozkminki. Zatwardziałym fanom gatunku polecam, całą resztę odsyłam w inne uniwersum - tu...

1935

ierwsze spotkanie z Kylem Riggs, makrosami oraz nanitami B.V. Larsona okazało się na tyle intrygujące, iż postanowiłam sięgnąć po drugą odsłonę cyklu Star Force pod złowieszczo brzmiącym tytułem Zagłada. ;)

Siły Gwiezdne i próba przejęcia technologii.
"Okręty nanitów mają nową misję – ale to wyrok śmierci dla pilotów. Do tego ziemski rząd zamierza skraść technologię Sił...

Kolejne fascynujące spotkanie z bohaterami za mną. Oczywiście bardzo udane. Najbardziej zaciekawiły mnie Nanity , które się naprawiają i odbudowują. Są bardzo pomocne i fascynujące. Wspaniała książka. Akcja szybko nabiera tempa. Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Drugi tom tej serii jest zdecydowanie gorszy niż "Rój". Pierwsza część książki jest nudna, nie ma znaczenia dla reszty historii oraz nie zapada w pamięć.

Druga część książki jest bardziej interesująca, ale stanowi zaledwie bardzo przeciętne odhaczenie głównych punktów powieści tego typu. Niestety postacie są bardzo nudne/schematyczne.

W "Roju" doceniłem szybką akcję oraz...

Pierwsza połowa książki była okropnie nudna i akcja stała w miejscu. Ciekawie zrobiło się kiedy marines w końcu przylecieli na Ziemię. Byłam ciekawa wyobrażenia autora o kosmitach, o walce oraz warunek w galaktyce. Niestety sposób narracji nie zmienił się od 1 tomu i nadal czasem ciężko jest połapać się co aktualnie się dzieje.

Tom II, tak jak tom I. Strata czasu. Jedyna atrakcyjna część tej serii to ilustracje na okładkach.

Drugi tom cyklu Star Force za mną. Wiedziałem już czego się spodziewać i ... będę czytał kolejny :-) .

Tym razem nie wszystko idzie tak jak sobie życzy dowództwo Gwiezdnej Floty. Bezduszne maszyny realizują program swoich twórców, a ludzie przestają już być potrzebni jako dowódcy. Nowa rzeczywistość nowe wyzwania przed Riggsem.

Znowu mamy programowanie robotów i...

• Audiobook
  • 2020