Your Brain on Porn: Internet Pornography and the Emerging Science of Addiction

Okładka książki Your Brain on Porn: Internet Pornography and the Emerging Science of Addiction Gary Wilson
Gary Wilson Wydawnictwo: Commonwealth Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Your Brain on Porn: Internet Pornography and the Emerging Science of Addiction
Commonwealth Publishing
2015-02-12
2015-02-12
099316160X

Porusza temat, który nie jest zbyt często poruszany a dotyczy moim zdaniem wielu.

Z jednej strony przerażające są przedstawione wyniki badań jak porno nas (mówiąc nieprzesadnie) zabija część nas. Całe doświadczenie seksualne jakie miałem w życiu uważałem za przeciętne, a po przeczytaniu tej książki uświadomiłem sobie, że w pewnych aspektach byłem upośledzony uczuciowo i emocjonalnie.
Z drugiej strony bardzo pozytywnie patrzę na przyszłość - książka dała mi nadzieję, że jest coś takiego jak seks, ale taki prawdziwy najprawdziwszy.
Cieszę się z tą wiedzą, że porno jest jak papieros. Odbiera Ci energię, psuje Ci mózg oraz zostawia wiele innych negatywnych skutków po sobie.
Wiem, że przede mną nie lada wyzwanie rzucić ten nałóg, lecz czuję się jakbym wrócił do domu po 13 latach pałętania się po tym świecie będąc totalnie zagubionym.

Z drugiej strony bardzo pozytywnie patrzę na przyszłość - książka dała...

Definitywnie warto po nią sięgnąć. Choć problem nie dotyczy każdego, to zdecydowanie dotyka większej ilości osób niż się to oficjalnie przyznaje. Przeczytać i wyciągnąć wnioski!

Bardzo ciekawa książka, pełna nowej wiedzy, a zwłaszcza historii użytkowników Internetu. Można też znaleźć dużo wskazówek dla osób uzależnionych od pornografii. Co ważne, książka jest bardzo dobrze podparta badaniami (około 200 artykułów naukowych w bibliografii). Dobrze się bawiłem.

Solidna praca naukowa o problemie uzależnienia od pornografii, autor szczegółowo wyjaśnia przyczyny i skutki uzależnienia. Obowiązkowa lektura dla ludzi z uzależnieniem od pornografii. Książka łatwo napisana dobrze się czyta po angielsku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Do kupienia
  • Porno