Za niebieskimi drzwiami

Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS literatura młodzieżowa
2016-10-15
2010-01-01
Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS
science fiction przygodowa
literatura młodzieżowa
2016-10-15
science fiction przygodowa

Do książki podeszłam z dużym dystansem. Zazwyczaj nie czytam fantastyki, tym bardziej polskiej, ale ta książka bardzo mi się podobała. Autor ciekawie wykreował świat i bohaterów. Niestety przeczytałam ten utwór zbyt późno i bardzo przeszkadzała mi infantylność z jaką poprowadzona została narracja. Będzie to idealna lektura dla dzieciaków, które nudzą się, siedząc w domu ;)

Postacie zachowywały się po prostu głupio a zakończenie było jeszcze gorsze. Moim zdaniem powiedzenie, że wszystko było snem jest chyba najgorszym możliwym zakończeniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem dobra książka, zdecydowanie lepsza niż film i polecam przeczytać ją przed filmem. Ciekawie poprowadzona narracja i uczucia bohatera, fabuła trochę kuleje. Książka zdecydowanie dla młodszych.

Fabuła książki nawet ok. Przeszkadzało mi bardziej to że została napisana w czasie teraźniejszym, a nie przeszłym.

Dużo autorów tworzy często bohaterów nieskazitelnych, idealnych, bez wad - natomiast u pana Marcina Szczygielskiego dostrzegam lekką odwrotność do tego: każdy bohater ma wady, żaden nie jest idealny, nawet główni bohaterowie często mają coś na sumieniu, albo zachowują się czasem karygodnie. Nie wiem do końca czemu, ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.

Wracając do samej...

Niesamowita historia. Wspaniała książka. Cieszę się, że taka pozycja trafiła do kanonu lektur dodatkowych i że moje dziecko miało przyjemność zapoznać się z tym doskonałym światem.

Łukasz ma wypadek samochodowy.Jego mama jest w śpiączce, więc przez ten czas Łukasz jedzie do swojej ciotki.W pokoju swojej mamy,za niebieskimi drzwiami odkrywa przejście do innego świata.Razem z Moniką,Pchełką i Zgryzem próbują pokonać Krwawca.Czy im to się uda ?
Dowiesz się tego z lektury.

Miłego czytania.

Książka jest naprawdę ciekawa , i jej fabuła zarazem straszna , smutna , wesoła z zakończeniem , które zostawia nas w kropce czy otworzą sie te drzwi czy jednak to tylko sen ? Nigdy sie nie dowiemy

Książka jest cudowna i tajemnicza. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Książka mi się podobała lecz czytałam lepsze .

Dyskusje

• Z biblioteki
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Dla dzieci
  • Fantasy

Dodaj cytat z książki Za niebieskimi drzwiami