Za niebieskimi drzwiami

Okładka książki Za niebieskimi drzwiami
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS
2016-10-15
2010-01-01
science fiction przygodowa

Czadowa książka taki niby trochę horror dla dzieci.

Czadowa książka taki niby trochę horror dla dzieci.

Ciekawa, dobra książka dla młodszego czytelnika. Fajny koncept na powieść, którą czyta się szybko, która wciąga i mimo że jest przeznaczona dla młodszej młodzieży, to nie ma infantylnego języka. Niestety zakończenie zepsuło tą historię i przez to obniżam swoją ocenę. Autor poszedł na łatwiznę. A szkoda.

Bardzo wartościowa i ciekawa pozycja Szczygielskiego. Po raz kolejny okiem dziecka, a właściwie młodszego nastolatka patrzy na ważne, niełatwe współczesne problemy. Tym razem na tapet bierze m.in. śpiączkę. Wartka akcja, żywi bohaterowie (ciotka Agata!) i bardzo ciekawe przestrzenie sprawiają, że czyta się tę książkę z ogromną przyjemnością, będąc pod wrażeniem wyobraźni autora. Do tego po przeczytaniu zostaje w czytelniku "coś więcej". Warto sięgnąć, niezależnie od wieku.

miałam na lekturę, bardzo fajna książka :-)

miałam na lekturę, bardzo fajna książka :-)

Bajka w której mnóstwo fantastyki. Nie jest to mój klimat ale też zapewne z racji wieku. Czytając wciągnęłam się jednak bez większego entuzjazmu. Podobne odczucie miały moje dzieci. Książka dla młodszego czytelnika.

Skończyłam czytać i chyba tego samego dnia usłyszałam w tv informację, że u sparalizowanej i niemówiącej osoby udało się za pomocą implantu wszczepionego do mózgu odczytać myśli.
Marcin Szczygielski stał się dla mnie w tym momencie wizjonerem jak Stanisław Lem i staje ręka w rękę obok Ursuli Le Guin. Nie on jeden pisze i poetyzuje na temat tego, co będzie można za pomocą technologii i co czeka być może już niedługo nasz świat, ale kiedy widzi się taką zbieżność zdarzeń, pewne jest, że mamy do czynienia z Tą Myślą.
Mimo, że słyszałam dużo wcześniej o nagrodach dla Autora, to moje pierwsze z nim spotkanie. Zachęcił mnie do dalszego poznania nienachalną dydaktyką, znajomością młodzieńczej natury i subtelną obrazowością. Szczygielski nie przeraża i nie przestraszy by zaburzyć spokój czytającego dziecka.
Zakończenie "za niebieskimi drzwiami" zaskoczyło mnie niezmiernie. Przyjemnie jest odkryć na nowo to uczucie.
I uwaga: kto weźmie do ręki to wydanie, niech się nie boi (bo ja bałam się trochę o czym czyta mój szóstoklasista).
A ja am nadzieję, że nasze kolejne spotkania na kartkach Jego książek będą równie fascynujące.

Super książka koniec mnie zdziwił kto przeczytał ten wie.

Super książka koniec mnie zdziwił kto przeczytał ten wie.

Książka bardzo mi się podobała, i to zaskakujące zakończenie

Książka bardzo mi się podobała, i to zaskakujące zakończenie

Do książki podeszłam z dużym dystansem. Zazwyczaj nie czytam fantastyki, tym bardziej polskiej, ale ta książka bardzo mi się podobała. Autor ciekawie wykreował świat i bohaterów. Niestety przeczytałam ten utwór zbyt późno i bardzo przeszkadzała mi infantylność z jaką poprowadzona została narracja. Będzie to idealna lektura dla dzieciaków, które nudzą się, siedząc w domu ;)

Postacie zachowywały się po prostu głupio a zakończenie było jeszcze gorsze. Moim zdaniem powiedzenie, że wszystko było snem jest chyba najgorszym możliwym zakończeniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Za niebieskimi drzwiami