Cień burzowych chmur

Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Spacer Aleją Róż (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Replika

Oficjalne recenzje i

Saga porywająca jak huragan

[ 13 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , , , ,

Saga rodzinna, która rozpoczyna się zaraz po II wojnie światowej, a akcja dzieje się w Krakowie. I to właściwie tyle wystarczy, żeby mnie kupić ;)
W książce poznajemy rys historyczny powstania Nowej Huty, co mnie bardzo zaciekawiło. Znam te miejsca, znam te bloki, a czytanie jak to wszystko się zaczęło, to coś wspaniałego :) w dodatku bohaterowie chodzą po moim Krakowie w...

Spodobało mi się umiejscowienie w czasie jak i miejscu tej powieści.
Dla osób młodych znajdzie się tu nie tylko historie rodzinne ale i opis tego jak wyglądało życie w powojennej Polsce oraz o tym jak wyglądał komunizm dla zwykłego polaka.
Polecam ze względu na losy bohaterów jak i aspekt historyczny.

Uwielbiam powieści historyczne, gdzie fikcja miesza się z prawdziwą historią. Pierwszy tom sagi bardzo mnie wciągnął. Losy bohaterów realistyczne, co bardzo mi się podoba. Nie zapowiada się na cukierkowa romans.

Książka opowiada historie rodziny Szymczaków którzy są zamożnymi gospodarzami , przez sytuacje w kraju zostają pozbawieni swoich ziem dodatkowo wiele nie szczęśliwych zdarzeń dotyka całe rodzeństwo. Zmuszeni zaistniałą sytuacją muszą radzić sobie w inny sposób, najstarszy Bronek wyjeżdża z rodzinnej wsi poszukując szczęścia przy budowie Nowej Huty, pózniej ściąga do siebie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię sagi, ale ta napisana prostym językiem, słodko-infantylna opowieść, wypełniona czarno-białymi postaciami rozczarowała mnie. Nie polecam.

Pani Edyta oczarował mnie juz sagą Grzechy młodości. Spacer Aleją Róż też jest super. Fajnie opisana historia rodzin w latach powojennych, historia Nowej Huty. Książka wciąga i trudno się od niej oderwać. Dobrze że mam pod ręką wszystkie tomy. Polecam:)

Historia naprawdę wciągająca. Zbierałam się do niej od dłuższego czasu, ale jak już zaczęłam to przeczytałam dwie części w ciągu jednego dnia.

Polecam :)

Dość fajna książka, nie sądziłam, że mnie zainteresuje...
Czytało się bardzo przyjemnie. Autorka unika zbędnych opisów, przez co akcja dość szybko posuwa się do przodu.
Temat również ciekawy: realia wczesnego PRL-u, budowa Nowej Huty.
Chętnie przeczytam kolejną książkę z tej serii.

Dobry początek rodzinnej sagi

Dyskusje