Romeo i Julia

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Arcydzieła Literatury Światowej [Zielona Sowa] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
The Tragedy of Romeo and Juliet
Maciej Słomczyński
Zielona Sowa
The Tragedy of Romeo and Juliet
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Maciej Słomczyński
Arcydzieła Literatury Światowej [Zielona Sowa]

Opinie [1 053]

Klasyk literatury. Piękna, bardzo dobra książka. Nie jestem fanką tych bohaterów, jednak nadal uważam to za fenomen.

Nudna, ale pięknie napisana.

Jedno z najbardziej znanych dzieł literatury światowej i jedno ze szczytowych osiągnięć Williama Szekspira-to ogólnie przyjęte fakty.Osobiście nie odbieram tej sztuki z taką euforią i nie plasuję jej w pierwszej dziesiątce dzieł Williama Szekspira .Moim zdaniem "Romeo i Julia",są nieco przereklamowane a wartości i oddziaływanie moralno-społeczne oraz siła przekazu tego...

Lekturka. Klasyk. Ponadczasowa opowieść o nieszczęśliwej miłości.

Ponadczasowa historia tragicznej miłości, która obecnie coraz częściej jest niedoceniana.

Na półkach: , , , , , ,

Po niskiej średniej ocen wnioskuję, że duża część czytelników spodziewała się czegoś lepszego pod słynnym tytułem.
Nie przeczę, że czegoś mi brakowało, ale to przecież klasyk! I dlatego przypadł mi do gustu.

Znajdziemy tu wiele emocji jak na dramaty Shakespeare'a przystało i nie wiem jak innych, ale akurat mnie to porwało.
Byłam świadkiem zwady dwóch rodów, którymi...

Pamiętam tą książkę jako lekturę szkolną.
Każdy narzekał, że musi to czytać, a ja natomiast wtedy zakochałam się w tej książce. Piękna historia miłosna, jak na czasy z przed kilku lat to prawdziwe dziełko.

Jestem pod wrażeniem! Koniec czytałam ze łzami w oczach 😥 Napisane cudownym językiem i przyjemnie się czytało. To teraz po książce obowiązkowo ekranizacja z cudownym Leonardo DiCaprio 😍
Pozdrawiam ciepło 😄

O jejciu... Trochę głupio mi to pisać, ale książka... nie przypadła mi do gustu. Pierwsza scena totalnie z kosmosu, a sama książka infantylna i, choć czasami to lubię, ale tutaj nie wypaliło, zbyt tkliwa. Nie moje klimaty.

To była moja lektura szkolna na język Polski. Bardzo mi się podobała, widać w niej geniusz Szekspirowski. początek może mnie nużył, trzeba było przyzwyczaić się do języka, ale jak przeczytałam trochę więcej, to się zakochałam <3 bardzo podoba mi się bogate wnętrze psychologiczne postaci orz fakt, że jest dużo ekranizacji tejże tragedii (z Leo DiCaprio najlepsza!). jedyna...

Dyskusje

• Klasyka
  • Z biblioteki
  • Chcę w prezencie

William Shakespeare Romeo i Julia

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Przemysław Pilarski, Łukasz Pawłowski
9,0
Polska jest mi... Przemysław Pilarski...