Dni króla

powieść historyczna
Radosława Janowska-Lascar
Rumunia literatura rumuńska
Inne

Oto jest powieść, w której bohater drugiego planu wysuwa się na plan pierwszy. Oto powieść, w której znana z podręczników historia nabiera barw i smaków. Oto powieść, gdzie czytelnik zetknie się z przykrym i uporczywym problemem – bólem zębów. Powieść, w której zawędrujesz czytelniku na krańce Europy, do „dzikiego kraju” i będziesz chciał zostać tam na dłużej. Przedstawiam...

"Dni króla" to moje kolejne spotkanie z literaturą państw europejskich leżących na południe od Polski. Po literaturze czeskiej czy słowackiej z zaciekawieniem sięgnęłam tym razem po książkę rumuńską. Na pewno zainteresowała mnie swoją "egzotyczną" tematyką. Nie znam historii Rumunii i muszę przyznać, że pod tym względem książka ta ma pewien wymiar edukacyjny. Nie jest to...

Specyficzna, posiadająca bardzo niestandardowe i zaskakujące elementy (co wyprawiają pazurki kota), polecam lubiącym nowatorskie podejście do takich trochę bajkowych powiastek.

Piękne kocie psalmy.

Napisana pięknym, soczystym i pełnym leciutkiego humoru językiem, nieco bajkowa opowieść o splecionych losach pewnego niemieckiego dentysty, kota Zygfryda oraz młodego księcia Rumunii Karola Hohenzollerna. Do "połknięcia" w jeden bardzo udany wieczór!

Dyskusje

• Rumunia
  • Literatura rumuńska
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Proza
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Dni króla