Utracony dar słonej krwi

literatura kanadyjska Kanada Nowa Fundlandia Nowa Szkocja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Proza małych rzeczy

17 Link do recenzji

Świetne opowiadania. Ostatnie wręcz genialne! Świat, który już niedługo wymrze o ile już nie zginął bezpowrotnie.

Alistair MacLeod Utracony dar słonej krwi, to zbiór opowiadań jednego z najwybitniejszych kanadyjskich prozaików XX wieku. Autor opisuje codzienne zmagania i trud życia mieszkańców górniczych i nadmorskich miejscowości w latach 60tych I 70tych XX wieku. To świat, który za chwilę odejdzie w zapomnienie, gdzie młodzi wyruszają coraz częściej na poszukiwanie lepszego życia a...

"Utracony dar słonej krwi" to siedem opowiadań o trudach życia.

Autor w niezwykły sposób opisuje zwykłe sprawy. Poznajemy pewne wycinki z życia bohaterów uchwycone w momencie, gdy stoją oni w obliczu wielkich zmian. Każdy z nich ma własną historię. Łączą ich specyficzne warunki w jakich zostali wychowani.

Opowiadania napisane są pięknym językiem. Autor nie szczędzi...

To są opowiadania o pełnych znoju i trudu dniach powszednich mieszkańców Nowej Szkocji. Bardzo dobrze się czyta!

Minus za brak informacji na okładce, że jest to zbiór opowiadań.

Opowiadania zebrane w tomie „Utracony dar słonej krwi” Alistaira MacLeoda potrafią zachwycić. Chociaż każde z nich przedstawia zgoła inną historię, posiadają one wspólne elementy. Mianowicie to samo miejsce akcji, czyli Nową Szkocję i Nową Fundlandię, i co się z tym wiąże wspólnotę ludzi, która zamieszkuje te obszary. Opisywaną społeczność charakteryzuje etos pracy i...

Piękna, klasyczna literatura. Niezwykle barwny język, bardzo dobre historie rodem z surowej Kanady. Zdecydowanie polecam miłośnikom klasyki. Wyśmienity przekład, Michał jak zwykle wykonał kawał dobrej roboty.

Bardzo dobra, czy może raczej "rewelacyjna". Rozumiem, czemu tak bardzo podobała się BK

To po prostu wspaniała książka: proste, ale fascynujące historie, piękny język i całość składająca się w piękną historię o konsekwencjach dokonywanych wyborów (tych dobrych i złych; nigdy jednoznacznych).

Subtelna, poetycka opowieść o niezwykle ciężkim życiu, harcie ducha i odwadze Nowofunlandczyków, ale bez lukru. Absolutnie do polecenia

Dyskusje

• 2018