Kino Venus

Okładka książki Kino Venus
Marcin Wroński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Komisarz Maciejewski (tom 2) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Maciejewski (tom 2)
Mroczna Seria
W.A.B.
2014-11-19
2008-01-01
lata 30. XX wieku kryminał lublin retro

Okładka książki Gliny z innej gliny Robert Ostaszewski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Wroński, Ryszard Ćwirlej
Ocena 7,2
Gliny z innej ... Robert Ostaszewski,...
Okładka książki Trupów hurtowo trzech Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Gaja Grzegorzewska, Bohdan Głębocki, Joanna Jodełka, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka, Marcin Wroński, Ryszard Ćwirlej
Ocena 6,4
Trupów hurtowo... Piotr Bojarski, Woj...
Okładka książki Rewers Wojciech Chmielarz, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Robert Małecki, Marta Mizuro, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Sobieszczańska, Marcin Wroński, Ryszard Ćwirlej
Ocena 6,1
Rewers Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Opowieści biblijne Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak, Marcin Wroński
Ocena 7,8
Opowieści bibl... Grzegorz Gortat, Gr...

Interesujący kryminał retro. W I. połowie XX wieku wszystko wydawało się bardziej brudne i plugawe, stąd niepowtarzalny klimat powieści.

Kryminał z klimatem. Koloryt przedwojennego Lublina połączony z ciekawą intrygą. Chwilami przewidywalny, lecz do końca czytany z przyjemnością.

Moje pierwsze spotkanie z prozą Wrońskiego. Niestety, w Empik Premium miałam dostęp od drugiego tomu serii, ale to chyba nic nie zmienia. Bardzo dobrze napisany retro kryminał. Sięgnę po kolejne części.

Czytając miałem wrażenie, że to taki trochę klimat Eberharda Mocka w wersji Light i Lublin zamiast Wrocławia.
Całkiem przyjemnie w odbiorze oddana atmosfera Lublina lat 30tych. Akcja jakoś płynie do przodu, choć główny bohater (w moim wydaniu zaznaczony na okładce), przez jakąś 1/3 nie jest za to specjalnie odpowiedzialny.
W porządku poczytadło :)

Od czasu do czasu lubię przeczytać kryminał. A tego wyjątkowo nie mogę skończyć. Co za szkoda!

Ta seria wciągnęła mnie bez reszty -autor znakomicie wplata historię kryminalną w realia 20-lecia międzywojennego, oddając klimat tamtego okresu. Fabułę snuje na kanwie faktycznych wydarzeń z tamtego okresu co czyta się na poły jak kryminał i na poły jak książka historyczna. polecam

Świetna historia kryminalna, osadzona w czasach przedwojennego Lublina. Całkiem inny świat, inne realia, nie mniej brutalności a o wiele więcej realizmu. Historia, która bawi i uczy. A postaci - jakże odmienne od współczesnych, jak żywe

Największym plusem książki jest świetnie oddana atmosfera międzywojennego Lublina. Wątek kryminalny nie jest co prawda ani super oryginaly, ani super zaskakujący, ale jest logiczny i (mimo wyrażonych przed chwilą zastrzeżeń) całkiem ciekawy. Rozrywkowy kryminał bez zadęcia.

Jak to u Wrońskiego mamy świetnie opisany przedwojenny Lublin, klimat i realia tamtych czasów. Az mam ochotę pojechać do tego miasta i poszukać miejsc w których bywał komisarz Maciejewski. Zamieszkac w hotelu Europa, przejść brzegiem Czechówki czy placem Litewskim.
Sama historia handlu kobietami na wielką skalę interesująco i bardzo sprawnie opisana i jak się okazuje...

Lata trzydzieste w Lublinie, retro kryminał, w którym jednak najciekawsze to spotkanie z historią. Podkomisarz Zyga Maciejewski pilnuje porządku w dzielnicy żydowskiej. Obraz społeczności żydowskiej trochę mnie zasokoczyl. Były jednak jakieś historyczne inspiracje - sam autor odwołuje się w swojej nocie do gangu Cwi Migdal, który co prawda działał w Brazylii i Argentynie,...

1 329
  • Kryminał