Trupów hurtowo trzech

Okładka książki Trupów hurtowo trzech
Piotr BojarskiWojciech Chmielarz Wydawnictwo: Media Rodzina kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Trupów hurtowo trzech
Media Rodzina
2017-09-30
2017-09-30
zbiór opowiadań

Polecam!

Zbiór opowiadać najlepszych polskich autorów i autorek 💚 Niesamowita przygoda, trochę humoru, trochę intrygi, trochę wszystkiego 🤭 ale najważniejszy (jak dla mnie) jest cel powstania tej książki.. Otóż jest ona książka o charterze charytatywnym, wszystkie pieniądze ze sprzedaży pozycji przeznaczone zostały na budowę Domu Autysty w Poznaniu. Piękny jest, cudowna sprawa....

Niestety kolejny raz opowiadania niezbyt przypadły mi do gustu. Opowiadania raczej słabe i przedewszystkim mało ,,kryminalne”

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trudno jest ocenić tego typu książkę. Bardzo fajny pomysł by kupujący ją czytelnik przekazał w ten sposób swoje pieniądze na cel charytatywny. Moim zdaniem każdy znajdzie coś w tych opowiadaniach dla siebie. Mi najbardziej przypadły do gustu te opowiadania, które osadzone są w dawnych czasach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbior opowiadan kryminalnych. Sa te lepsze i te gorsze. Ksiazka ok, naprawde ciezko cokolwiek wiecej powiedziec.

Każda pomoc drugiemu człowiekowi zasługuje na oklaski.
Na jeszcze większe owacje, jeśli pomaga się dzieciom. A jeśli sprawa tyczy się pomocy chorym dzieciom, to już wszystko pozamiatane, owacje, salwa honorowa, i odcisk dłoni w galerii sław.
Jednak to nie jest miejsce, w którym opisujemy pomoc innym, a pisanie.
No i tu sprawa się ciut rozjeżdża.
Mamy zbiór opowiadań 10...

Zbiór opowiadań kilku autorów jednych bardziej lub mniej znanych mojej osobie. Nie jest to bardzo ciężka lektura. Krótkie utwory są napisane czasem z humorem. Jest tu krew, morderstwo ale nie ma tu seryjnych zabójców. Moją ulubioną historyjką jest opowiadanie o sznurówkach.

Całkiem fajny zbiór opowiadań. Ale jak to bywa, niektóre opowiadania były lepsze, niektóre gorsze. Według mnie historia Wojciecha Chmielarza była świetna! Oprócz tego podobały mi się jeszcze opowiadania Piotra Bojarskiego, Michała Larka, Gai Grzegorzewskiej i Joanny Opiat-Bojarskiej. Warto przeczytać, chociażby po ty by zapoznać się ze stylem pisania autorów. A i pieniążki...

Zbiór dość zróżnicowanych opowiadań o tematyce kryminalnej, dzięki temu każdy znajdzie perełkę dla siebie, a zyski wspomogą potrzebujących.
Początek mnie ciut zniechęcił, bo nie przepadam za retro, czy to z międzywojnia, czy czasów PRL.
Dla mnie zabawa się zaczęła z szóstym opowiadaniem, autorstwa Gai Grzegorzewskiej, a dalej było tylko lepiej. Może poza Rudnicką, którą...

Jak to zwykle w zbiorach opowiadań różnych autorów bywa, poziom jest zróżnicowany. Kilka opowiadań naprawdę fajnych, kilka średnich. I okazja, by poznać nowe próbkę stylu nieznanych mi wcześniej twórców.

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Kryminał
  • Kryminały
  • Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Trupów hurtowo trzech