Trupów hurtowo trzech

Piotr BojarskiWojciech Chmielarz Wydawnictwo: Media Rodzina kryminał, sensacja, thriller
Media Rodzina
zbiór opowiadań
kryminał, sensacja, thriller
zbiór opowiadań

Niestety kolejny raz opowiadania niezbyt przypadły mi do gustu. Opowiadania raczej słabe i przedewszystkim mało ,,kryminalne”

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trudno jest ocenić tego typu książkę. Bardzo fajny pomysł by kupujący ją czytelnik przekazał w ten sposób swoje pieniądze na cel charytatywny. Moim zdaniem każdy znajdzie coś w tych opowiadaniach dla siebie. Mi najbardziej przypadły do gustu te opowiadania, które osadzone są w dawnych czasach.

Zbior opowiadan kryminalnych. Sa te lepsze i te gorsze. Ksiazka ok, naprawde ciezko cokolwiek wiecej powiedziec.

Każda pomoc drugiemu człowiekowi zasługuje na oklaski.
Na jeszcze większe owacje, jeśli pomaga się dzieciom. A jeśli sprawa tyczy się pomocy chorym dzieciom, to już wszystko pozamiatane, owacje, salwa honorowa, i odcisk dłoni w galerii sław.
Jednak to nie jest miejsce, w którym opisujemy pomoc innym, a pisanie.
No i tu sprawa się ciut rozjeżdża.
Mamy zbiór opowiadań 10...

Zbiór opowiadań kilku autorów jednych bardziej lub mniej znanych mojej osobie. Nie jest to bardzo ciężka lektura. Krótkie utwory są napisane czasem z humorem. Jest tu krew, morderstwo ale nie ma tu seryjnych zabójców. Moją ulubioną historyjką jest opowiadanie o sznurówkach.

Całkiem fajny zbiór opowiadań. Ale jak to bywa, niektóre opowiadania były lepsze, niektóre gorsze. Według mnie historia Wojciecha Chmielarza była świetna! Oprócz tego podobały mi się jeszcze opowiadania Piotra Bojarskiego, Michała Larka, Gai Grzegorzewskiej i Joanny Opiat-Bojarskiej. Warto przeczytać, chociażby po ty by zapoznać się ze stylem pisania autorów. A i pieniążki...

Zbiór dość zróżnicowanych opowiadań o tematyce kryminalnej, dzięki temu każdy znajdzie perełkę dla siebie, a zyski wspomogą potrzebujących.
Początek mnie ciut zniechęcił, bo nie przepadam za retro, czy to z międzywojnia, czy czasów PRL.
Dla mnie zabawa się zaczęła z szóstym opowiadaniem, autorstwa Gai Grzegorzewskiej, a dalej było tylko lepiej. Może poza Rudnicką, którą...

Jak to zwykle w zbiorach opowiadań różnych autorów bywa, poziom jest zróżnicowany. Kilka opowiadań naprawdę fajnych, kilka średnich. I okazja, by poznać nowe próbkę stylu nieznanych mi wcześniej twórców.

Kilka niezłych opowiadań, kilka trochę słabszych, niezła próba by zainteresować się twórczością niektórych tutaj zamieszczonych :)

"Trupów hurtowo trzech"
Opowiadania kryminalne
Zbrodnia,tajemnica,miłość i zemsta, pieniądze i bieda...Zawodowi mordercy oraz amatorzy, zbiór opowiadań momentami mroczny, a czasem z lekką nutą humoru.
Myślę,że książka dość skrajna,a to z tego powodu, że część opowiadań jest napisana ciekawie,z rozwijającym się wątkiem oraz szczegółowym zakończeniem.Zaś kilka jest po prostu...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Kryminał
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane 2018
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Trupów hurtowo trzech