Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

9788377732007

Oficjalne recenzje i

Ochotnik do Auschwitz

[ 25 ] Link do recenzji

Masa pracy włożona w udokumentowanie wydarzeń. Wynikł z niej suchy właściwie raport składający się z cyfr i nazwisk. Bardziej to buchalteria jak historia, ale trzeba przez niego przebrnąć dla uzyskania pełnego obrazu. Uzupełnia on wspomnienia z życia w obozie samego Pileckiego. To już bardziej emocjonująca lektura, choć nie odzwierciedla całości przeżyć. Trzeba brać pod...

9bowiazkowa lektura dla każdego by wiedzieć ile co zawdzięczamy temu człowiekowi i by wiedzieć co należy robić by go naśladować w tym by być lepszym dla innych.

Książka składa się z dwóch części - biografia oraz sam raport. Pierwsza część momentami jest ciężka do czytania z powodu częstych przypisów, ale warto przeczytać. Ogromne wrażenie pozostawia raport - każdy powinien się z nim zapoznać.

Trudno wystawić ocenę takiej książce, bo jeśli ocenić postawę Rotmistrza Pileckiego to max, ale jeśli brać pod uwagę przekaz dla przeciętnego czytelnika, to już może być bardzo różnie. Dla mnie opis obozu przez Grzesiuka (Pięć lat kacetu), jest bardziej interesujący.
W pierwszej części Adam Cyra przytacza wszystkie źródła i dokumenty na jakich się opierał oraz wymienia...

Porządna książka. Sam raport bywał czasem trochę zagmatwany ze względu na ogromną ilość nazwisk oraz numerów obozowych, ale według mnie warto.

Niezły był z człowieka Kozak. Warto przeczytać chociażby dlatego, że jest obecnie deficyt takich ludzi na świecie.

Książka bardzo dobra. A ocena stąd nie maksymalna iż mam zastrzeżenia do wspomnień. Wg mnie taką samą jak nie większą bohaterką była żona rotmistrza, czekająca tyle lat w tak trudnym czasie na niego i wychowująca ich dzieci. W końcu się nie doczekała. Co w żaden sposób nie niweluje oczywiście bohaterstwa Pileckiego.

trzeba ją przeczytać aby zrozumieć bohaterstwo Rotmistrza

Książka o wielkim czlowieku, wielkim Polaku. Niezłomnym, odważnym, silnym i inteligentnym. Autor wykonal Wielka prace nad ta ksiazka. Ogromny szacunek dla Pana!

Jeśli chodzi o pierwszą część to jest bardzo naukowa praca historyczna o Witoldzie Pileckim z olbrzymią ilością przypisów i źródeł. Trochę traci na tym płynność i atrakcyjność lektury. Ale tak czy inaczej warto znać tę postać a trudno o lepsze źródło.

Natomiast druga część książki, czyli oryginalny "raport" Pileckiego jest po prostu bardzo dobrą książką o historii...

Dyskusje

• Historia