Równość i niesprawiedliwość, czyli dlaczego Piketty nie lubi bogatych

Robert Gwiazdowski Wydawnictwo: Fijorr Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Fijorr Publishing
gwiazdowski ekonomia gospodarka wolny rynek socjalizm kapitalizm bogactwo
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
gwiazdowski ekonomia gospodarka wolny rynek socjalizm kapitalizm bogactwo

Książka to "czerwona pigułka" dotycząca przyczyn, postrzegania, zwalczania i wykorzystywania tematyki nierówności i sprawiedliwości. Tekst to nie tylko filozoficzne rozmyślania czy ekonomiczne analizy. To również opis rzeczywistości, w której żyjemy i mechanizmów nią rządzących.
Napisana z typowym dla Autora humorem i przekąsem, bogata w analizy, przykłady ze świata i...

Próba aksjologicznej oceny podatków, równości i nierówności itp. w oparciu o różnych, głównie anglosaskich autorów, oraz przemyślenia własne autora.

Jak na polskie opisywanie zjawisk ocierających się o ekonomie, psychologię oraz delikatnie o socjologie, to jest to książka bardzo dobra. Pochwalam autora za to, że daje przypisy, gdzie można odnaleźć autora i treść, która używa jako argumentacji/przykładu, a także można poszerzyć dzięki temu wiedzę. Książka warta swojej ceny, gdyby była mniej merytoryczna, to kosztowałaby...

Bardzo dobra książka prezentująca filozofię i historię podatków i relcji ekonomocznych w społeczeństwie

Interesująca książka balansująca między pracą naukową a publicystyczną. Modny temat nierówności społecznych przepracowany jest bardzo solidnie pod względem merytorycznym , choć momentami trochę za dużo tu ironizowania. Trochę zbyt często cytuje też Gwiazdowski różne mądre autorytety do poparcia banalnych i oczywistych tez. Jednak mimo tych niedociągnięć "Równość i...

• Ekonomia
  • Biznes