Tragedia Euro

The Tragedy of The Euro
biznes, finanse
Jakub Woziński
finanse pieniądze Euro biznes publicystyka

Ciekawa i krótka książka o tym skąd się wziął kryzys euro. Polecam każdemu kogo interesuje to zagadnienie.

Świetna książka, doskonale tłumacząca kryzys w strefie Euro

Z ciekawością i nadziejami podchodziłem do tej książki. Jest to bowiem praca o temacie, który próżno napotkać w jakiejkolwiek literaturze. Czy to nie jest akurat pole do wartościowych badań na temat projektu, no właśnie, ekonomicznego czy może jednak politycznego, jakim jest waluta euro? Jakie są plusy wspólnego środka płatności, a jakie są jego minusy, choć można odnieść...

Jest to bardzo dobra książka niemieckiego ekonomisty wyjaśniająca wiele różnych spraw związanych z euro. Autor przedstawia nam konflikty przy tworzeniu Euro między obozem socjalistycznym a klasyczno-liberalnym, konflikty między niemieckim bankiem centralnym a resztą europy zachodniej oraz konflikt Francja-Niemcy. Oprócz tego autor porusza kwestię tworzenia pieniądza bez...

Autor pokazuje kulisy powstania strefy euro. Autor stawia tezę w książce, że możemy się spodziewać bankructwa strefy lub jej gruntowej przebudowy powołuje się tutaj na efekt wspólnego pastwiska w ekonomii.

• Ekonomia
  • Chcę w prezencie