Adventures in human being

Okładka książki Adventures in human being Gavin Francis
Okładka książki Adventures in human being
Gavin Francis Wydawnictwo: Profile Books zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Profile Books
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Głosy. Co słyszał morderca? Dionisios Sturis, Ewa Winnicka
Głosy. Co słys... Dionisios Sturis, E...
Okładka książki Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście Davenport Barrie, S. J. Scott
Uporządkuj swó... Davenport Barrie, S...
Okładka książki Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle Dominika Dudek, Maria Mazurek
Nie tylko mózg... Dominika Dudek, Mar...

Książkę w wersji audiobooka słuchało się niczym gawędy. Autor poruszał nie tylko kwestie samego ciała, jego fizjologii i anatomii ale również często nawiązywał do jego obrazu w kulturze i sztuce.
Połączenie elementów biologi, kultury i nauki bardzo mi się spodobało.

Połączenie elementów biologi, kultury i nauki bardzo mi się spodobało.

Mój pierwszy przesłuchany audiobooki. Książka przyjemna w odbiorze, podzielona na rozdziały odnoszące się do części ciała lub organów. Autor krótko opisuje zasady funkcjonowania danych narządów, dodaje anegdoty z pracy lub ciekawe przypadki. Podobały mi się wstawki dotyczące medycyny starożytnych lub dawnych sposobów leczenia schorzeń.

Jedna z wielu (dobrych) książek o ciele, rozpraszały mnie wtręty literacko-filozoficzne, mające chyba dodać wrażenie mądrości i erudycji, ale coś mi w nich przeszkadzało.

Nic specjalnego. Takie czytadło do poduszki. Ja je słuchałem w formie audiobooka, robiąc inne rzeczy. Książka jest mało zaskakująca i raczej nie wymaga silnej koncentracji, więc do umilania rutynowych czynności jest jak znalazł, ale do niczego więcej.

Ciekawe i z życia wzięte anegdoty z życia lekarza. Dla osoby z branży pewnie nic szczególnego. Dla laika - ciekawe wejrzenie w codzienność pracownika służby zdrowia i przypadki, z którymi się spotyka. Polecam!

Zbiór zupełnie przypadkowych historii z pogranicza medycyny, kultury, wierzeń, sztuki i plotek. Nie ma tu niczego nowego dla czytelnika, ani niczego wartego zapamiętania. Nie pamiętam już, na przykład, kto stracił cnotę z prostytutką w Szwajcarii. Co więcej, autor w podróżach po ciele pominął nos, a szkoda, mógłby szczegółowo opisać, dlaczego zadziera go tak wysoko.

Ciekawa książka, choć napisana nieskomplikowanym językiem, zawiera dużo ciekawostek i anegdotek ze świata medycznego.

W moim odczuciu było tutaj zbyt wiele fragmentów o pacjentach, względem informacji o ludzkim ciele.
Podejście do tematu ciekawe i na plus.

Podejście do tematu ciekawe i na plus.

Książka podzielona na rozdziały opisujące od góry w dół funkcje ludzkiego organizmu. W moim oczekiwaniu na zbyt fabularna stosunkowo krótkie opisy funkcjonowania, typowych schorzeń okraszone są stosunkowo długim komentarzem autora z jego praktyki medycznej. Jeśli szukasz książki opisującej funkcje organizmu ich i interakcje, schorzenia leczenie itp raczej nie jest to pozycja dla ciebie, tym bardziej jeśli masz już jakąś wiedzę nie biologiczna. Jeśli oczekujesz luźnej opowieści o ludzkim organizmie na poziome mocno ogólnym okraszonej anegdotami z praktyki medycznej, historii medycyny może być to pozycja dla ciebie.
W przeciwnym wypadku zdecydowanie ciekawszą pozycja będzie Ciało. Instrukcja dla użytkownika Bill Bryson

Bardzo przyjemna lektura, polecam szczególnie osobom, które mają jakąś wiedzę na temat anatomii i fizjologii, ale nie tylko im. Może ciężko w to uwierzyć, ale to była bardzo lekka książka o ludzkim ciele, napisana w ciekawy sposób, z wieloma anegdotkami ze szpitalnych oddziałów i z nawiązaniami do różnych tekstów kultury. Autor wydaje się być bardzo przystępnym lekarzem z prawdziwym powołaniem do pracy z chorymi ludźmi.

• Audiobooki
  • Medycyna

Dodaj cytat z książki Adventures in human being