Okładka książki Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście Davenport Barrie, S. J. Scott
Davenport BarrieS. J. Scott Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Declutter Your Mind: How to Stop Worrying, Relieve Anxiety, and Eliminate Negative Thinking
Sensus
2018-04-03
2018-04-03
psychologia

Nawyki do oczyszczania umysłu:
1. Głębokie i kontrolowane oddychanie - oddychaj nosem zamiast ustami - nos oczyszcza i ogrzewa powietrze, łatwiej wyczuć toksyny i uniknąć przeniknięcia wirusów oraz bakterii do płuc.
2. Medytacja, prowadzenie dziennika medytacyjnego, można korzystać z aplikacji do medytacji.
3. Przeformułuj wszystkie negatywne myśli - bądź obserwatorem, nazwij myśli po prostu myślami, nie utożsamiaj się z nimi, powiedz stop myślom. Załóż bransoletkę i przekładaj ją na drugą rękę, gdy pojawia się myśl.
4. Naucz stary mózg nowych sztuczek - wszelkie działania dążące do bezbolesnej egzystencji są z góry skazane na porażkę.

W książce jest także info o uważności w relacjach - medytacja miłującej dobroci. Aby relacja przetrwała musi być 5x więcej kontaktów pozytywnych od negatywnych.
Umieść notatkę, że chcesz być bardziej uważny i obecny w związku.
Zerwij kontakty z toksycznymi i agresywnymi ludźmi.
Wizualny bałagan zmniejsza zdolność koncentracji.

Na koniec bonusowo podano 400 słów, określających wartości, ale oczywiście w formie audio nie nadaje się to do użytku,

Książka jest całkiem przyzwoita dla osób na pierwszą tego typu publikację. W pozostałym przypadku nie będzie tutaj raczej niczego rewolucyjnego.

Nawyki do oczyszczania umysłu:
3. Przeformułuj wszystkie negatywne myśli - bądź obserwatorem,...

Dość dobra. Szukałam pocieszenia i natychmiastowych rad. W gąszczu tego typu książek jest przystępna i daje szybkie recepty na natrętne myśli.

,,Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście" - pięknie brzmiący tytuł lecz bardzo ciężkie zadanie do wykonania jeśli ktoś chciałby spróbować....

@wydawnictwo_sensus serwuje nam kolejny bardzo przydatny i skondensowany poradnik dotyczący naszego umysłu.

Tak naprawdę od nas samych zależy jak sobie 'wychowamy' własny umysł. Możemy pozwolić mu by opanowały go negatywne myśli, którymi będziemy się karmić i zadręczać. Akceptować to, że nas krytykuje na każdym kroku i wypomina nawet najmniejsze potknięcie. Możemy jednak również spróbować zapanować nad nim i wraz z nim wprowadzać w życie dobre nawyki, które odmienią nasze życie.

Dzięki tej lekturze nauczycie się odsuwać od siebie negatywne i natrętne myśli robiąc tym samym miejsce na przyjemne i kreatywne rozważania. Zrozumiecie jak ważne są ćwiczenia oddechowe oraz medytacje w procesie przemiany. Nauczycie się definiować swoje życiowe cele i rozróżniać, które relacje z innymi są dla Was destrukcyjne, a które pożyteczne.

Polecam!

Wydawca: @wydawnictwo_sensus
Data premiery: 03.04.2018

#sensus #wydawnictwosensus #uporzadkujswojumysl #umysł #medytacja #cwiczeniaoddechowe #rozwój #edukacja #poradnik #kochamczytać #czytambolubię #literatura #motywacja #psychologia

Tak naprawdę od nas samych zależy jak sobie 'wychowamy' własny umysł. Możemy...

Książka dosłownie przeleciała przeze mnie.. nic z niej nie wyniosłem. Myślę że można lepiej wybrać w temacie, ale to też kwestia ile się na ten temat już przeczytało.

"Czytałem " w postaci audiobooka - było ok.

"Czytałem " w postaci audiobooka - było ok.

Szczerze mówiąc książka nie była dla mnie odkrywcza, wiele z technik tu opisanych jest już znanych i przytaczanych w wielu poradnikach, jednak na ogromny plus jest fakt, że sporo pomysł zostało zebranych w jednym miejscu i dla kogoś, kto dopiero wchodzi w ten temat to spora dawka wiedzy i początek dalszych poszukiwań. Polecam!

"Uporządkuj swój umysł" to typowy poradnik. Napisany w sposób zwarty, krótki i infomatywny. Czyli dokładnie w taki, jakiego oczekuję od książki z której chcę czerpać informacje i narzędzia do wykorzystania na co dzień.

Nie uważam, że porady opisane przez autorów są odkrywcze. Nie stanowi to dla mne jednak żadnego problemu, ponieważ książka pomaga uporządkować wiedzę, którą już gdzieś zyskaliśmy i powrócić do dobrych nawyków, o których zapomnieliśmy.

Poradnik jest krótki. Ja go wysłuchałam i nie żałuję. Zawsze jest dobry moment, żeby zastanowić się, co mogę zrobić, by zwiększyć komfort swojego życia - oprócz sięgania po książki rzecz jasna ;)

prawdopodobnie bardzo mądry poradnik, niestety nie do wykorzystania w polskich realiach, w dodatku w domu pełnym dzieci i przy pracy na cały etat ;)))

Dobra pozycja. Dużo praktycznych ćwiczeń

Dobra pozycja. Dużo praktycznych ćwiczeń

Ksiażka co prawda nie wniosła nic nowego do mojego życia jednak warto było przypomieć sobie na czym sie skupiać, jak wyznaczyć cele i jak zminimalizować wpływ otaczajacego nas świata na realizacje tych celów i pragnień.

Przyjemna pozycja, porządkująca to co już zapewne wiemy. Poradnik, do poczytania przed snem. Mnie jakoś nie porwała. Może być pomocna dla osób, które za dużo myślą i martwią się na zapas :)

• Rozwój osobisty
  • Audiobooki