Okładka książki Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście
Davenport BarrieS. J. Scott Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Declutter Your Mind: How to Stop Worrying, Relieve Anxiety, and Eliminate Negative Thinking
Sensus
2018-04-03
2018-04-03
psychologia

"Uporządkuj swój umysł" to typowy poradnik. Napisany w sposób zwarty, krótki i infomatywny. Czyli dokładnie w taki, jakiego oczekuję od książki z której chcę czerpać informacje i narzędzia do wykorzystania na co dzień.

Nie uważam, że porady opisane przez autorów są odkrywcze. Nie stanowi to dla mne jednak żadnego problemu, ponieważ książka pomaga uporządkować wiedzę, którą już gdzieś zyskaliśmy i powrócić do dobrych nawyków, o których zapomnieliśmy.

Poradnik jest krótki. Ja go wysłuchałam i nie żałuję. Zawsze jest dobry moment, żeby zastanowić się, co mogę zrobić, by zwiększyć komfort swojego życia - oprócz sięgania po książki rzecz jasna ;)

prawdopodobnie bardzo mądry poradnik, niestety nie do wykorzystania w polskich realiach, w dodatku w domu pełnym dzieci i przy pracy na cały etat ;)))

Dobra pozycja. Dużo praktycznych ćwiczeń

Dobra pozycja. Dużo praktycznych ćwiczeń

Ksiażka co prawda nie wniosła nic nowego do mojego życia jednak warto było przypomieć sobie na czym sie skupiać, jak wyznaczyć cele i jak zminimalizować wpływ otaczajacego nas świata na realizacje tych celów i pragnień.

Przyjemna pozycja, porządkująca to co już zapewne wiemy. Poradnik, do poczytania przed snem. Mnie jakoś nie porwała. Może być pomocna dla osób, które za dużo myślą i martwią się na zapas :)

Nic nowego ani odkrywczego ale podane w fajny sposób

Nic nowego ani odkrywczego ale podane w fajny sposób

Przykład za przykładem i rada za radą. Do tego zestawienia jak rozkładać problemy krok po kroku. Bardzo skondensowana wiedza.

Czyta się szybko i lekko. Dużo rzeczy było ciekawych inne mniej. Mam wrażenie, że w książce jest wszystkiego po trochu i zdecydowanie nie wyczerpuje tematu.

Dla niektórych może to być dobry początek, ale warto na niektóre rady i zalecenia patrzeć przez palce. Np. nie widzę powodu, by w czasie medytacji pozbywać się z pokoju zwierząt domowych, nie podobało mi się też założenie, że wszyscy powinni woleć minimalistyczne meble i wnętrza, w których jest bardzo mało rzeczy.

Mimo, że to moja pierwsza książka o takiej tematyce, to niezbyt dużo nowych rzeczy się dowiedziałam, ale mimo wszystko dała mi trochę motywacji. Początek niezbyt mnie zachęcił, miałam wrażenie, że już to wszystko wiem albo że są to jakieś banały. Wydaje mi się, że im dalej tym konkretniej, przynajmniej dla mnie. Ogólnie polecam, każdy temat trochę liźnięty, dzięki niej można zauważyć z czym mamy problem i szukać innych pozycji na wybrane tematy.