Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście

Davenport BarrieScott S.J. Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
1970-01-01

Okładka książki Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz Davenport Barrie, Scott S.J.
4,9
Mindfulness w ... Davenport Barrie, S...

Czyta się szybko i lekko. Dużo rzeczy było ciekawych inne mniej. Mam wrażenie, że w książce jest wszystkiego po trochu i zdecydowanie nie wyczerpuje tematu.

Dla niektórych może to być dobry początek, ale warto na niektóre rady i zalecenia patrzeć przez palce. Np. nie widzę powodu, by w czasie medytacji pozbywać się z pokoju zwierząt domowych, nie podobało mi się też założenie, że wszyscy powinni woleć minimalistyczne meble i wnętrza, w których jest bardzo mało rzeczy.

Mimo, że to moja pierwsza książka o takiej tematyce, to niezbyt dużo nowych rzeczy się dowiedziałam, ale mimo wszystko dała mi trochę motywacji. Początek niezbyt mnie zachęcił, miałam wrażenie, że już to wszystko wiem albo że są to jakieś banały. Wydaje mi się, że im dalej tym konkretniej, przynajmniej dla mnie. Ogólnie polecam, każdy temat trochę liźnięty, dzięki niej...

Książka zbiera i uporządkowuje porady dotyczące rozwoju osobistego. Mimo, że nie wnosi nic nowego jest poradnikiem bardzo konkretnym, zwięzłym, praktycznym. Jednak bardziej dla osób rozpoczynających swoją drogę z rozwojem osobistym lub chcących sobie "przypomnieć" pewne kwestie.

Czy nie masz czasem nieco swojego wewnętrznego monologu? Nic nie potrafi dobić skuteczniej aniżeli nieuporządkowany umysł pełen negatywnych myśli. Niepokoi Cię sprawami, na jakie nie masz większego wpływu, przypomina o przykrych obowiązkach, uparcie wypomina błędy i potknięcia. Co więcej, natłok takich natrętnych myśli potrafi wprowadzić w Twojej głowie. Jak dla mnie zbyt...

Jeżeli interesujesz się tym tematem, i masz za sobą już kilka pozycji o rozwoju,itp, nie znajdziesz tutaj nic odkrywczego.Natomiast jeżeli tak jak w moim przypadku,odświeżasz sobie wiedzę, to zdecydowanie,trafna pozycja. Zbiór porad, czyta się lekko, bardzo pomocna i ciekawa.

W dziedzinie poradników trudno o coś odkrywczego - nowi autorzy kopiują najczęściej idee tych starszych. Czasem ma to uzasadnienie - np streszczenie, wzbogacenie czy zanegowanie. Jeżeli jest to połączone z przekazaniem konkretnej myśli - nie widzę w tym nic złego. W przypadku tej książki trudno mi znaleźć konkretną myśl przewodnią. Zlepek rad z różnych dziedzin bez...

Czytadło pełne banałów. Przesłuchałem pierwsze 40 min o oddychaniu, streścić to mogę w jednym zdaniu :) Oddychaj przeponą :)

Świetna książka, która moźe pomóc osobie zestresowanej poukładać swój wewnętrzny i zewnętrzny świat na nowo. Warto do niej wrócić by przypomnieć sobie czym jest dla człowieka wewnętrzny spokój. Zadania łatwe do realizacji, wystarczy tylko chcieć zmienić rzeczywistość wokół siebie.

Otwiera oczy na wiele aspektów ktorych w zabieganym zyciu nie bierzemy pod uwage lub zapominamy albo odsuwamy od siebie

• Audiobook
  • 2019