Pracownia dobrych myśli

Patronat LC
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
empatia literatura polska odmiana losu optymizm powieść obyczajowa relacje międzyludzkie relacje rodzinne spotkanie szczęście uczucie
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Jesienne ocieplenie klimatu

[ 26 ] Link do recenzji

bardzo lekka i przyjemna
Pokecam

Lekka, pełna humoru, super się ją czyta

Idealna jeżeli potrzebujecie czegoś lekkiego, żeby odpocząć od cięższych gatunków. Lekka obyczajówka ze sporą dawką humoru.

Pracownia... i nalewki Pani Wiesławy (nie da się ukryć) zbliża do siebie grono mieszkańców kamienicy, którzy pomagają sobie wzajemnie w osiągnięciu szczęśliwego zakończenia. Wszystko to posypane jest konkretną dawką humoru. Z chęcią będę wracać do...

Kiedyś babcia Pelagia prowadziła tutaj pracownię krawiecką. Najlepszą. Po latach kiedy babci Pelagii zabrakło jej wnuk Florian otwiera w rym miejscu kwiaciarnię. Ale nazywa się tak samo. Ma kwiaty, fotel który przynależał do babci, mnóstwo bibelotów. Obok ma pracownię malarską jego matka. Kamienicę zamieszkują ludzie niezwiązani ze sobą więzami krwi ale wszyscy czują się...

Nie mogłam się od niej oderwać, ta książka była genialna! Przede wszystkim pełna humoru. Pani Wiesia sprawiała, że chciałam ją czytać bez przerwy, żeby wiedzieć, co znowu nowego wymyśliła.

2059

Niby miło ale nie dla mnie, ciepła ale przewidywalna. Sięgnęłam po nią bo spodobała mi się "Czereśnie zawsze muszą być dwie" autorki, ta niestety niczym mnie nie oczarowana ani nie zaskoczyła. Niemniej może się podobać, trochę humoru i kolejna ciepła Staruszka.

Magdalena Witkiewicz "przytula" w tej książce jak nikt. Trzeba zawsze mieć nadzieję i spróbować choć trochę uwierzyć w siebie.
Każdy z bohaterów jest zupełnie inny jednk wszystkich coś łączy.
Książka jest pełna ciepła, nadziei, optymizmu. Po przeczytaniu jej nabiera się chęci by zacząć coś w swoim życiu zmieniać albo zaczac coś na co zawsze brakowało odwagi.
Pani Wiesia...

Pani Wiesia to moja ulubiona postać! W książce czuć magię :)

Na półkach: , , , ,

W tym przedświątecznym czasie, kiedy już powoli zaczynamy myśleć o Wigilii, zabieramy się za pierniki i rozglądamy za gwiazdkowymi prezentami chcę zwrócić Waszą uwagę na świetną opowieść obyczajową, z której emanują same pozytywne emocje. "Pracownia dobrych myśli" Magdaleny Witkiewicz nie jest co prawda typową powieścią świąteczną, ale swoim ciepłym klimatem, nietuzinkową...

Bardzo przyjemna, lekka lektura o tym co ważne - czyli o szczęściu, miłości i pozytywnym myśleniu. Urocza postać starszej Pani Wiesi spina losy mieszkańców pewnej kamienicy. Dla mnie trochę za często pojawia się tylko zwrot o "telewizji i gazetach", ale to taka moja subiektywna uwaga. Książka z pozytywnym przesłaniem, bo tak naprawdę "kłopot to jest, jak się nalewka...

Dyskusje

1 990