Pracownia dobrych myśli

literatura obyczajowa, romans
Filia
2016-10-26
2016-10-26
empatia literatura polska odmiana losu optymizm powieść obyczajowa relacje międzyludzkie relacje rodzinne spotkanie szczęście uczucie

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Liliana Fabisińska, Gabriela Gargaś, Agnieszka Krawczyk, Remigiusz Mróz, Marta Obuch, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,3
Księgarenka pr... Liliana Fabisińska,...

Oficjalne recenzje i

Jesienne ocieplenie klimatu

957 142 38

"Skąd tyle dobrych opinii..?" pyta jedna z czytelniczek poniżej. Ano stąd, że książka swoim dowcipem i pozytywnym pierwiastkiem porywa czytelnika i przenosi na chwilę do jakby lepszego świata. Jeśli komuś za dużo "a pani Wiesia kłopotów nie lubi" to pozwalam sobie poradzić: wyluzuj człowieku, nie czepiaj się i odpuść, pozwól sobie na odrobinę lekkości, którą dostajesz tu od autorki; no chyba że nie chcesz, to tu nikt nikogo do czytania nie zmusza.
Książka jest wspaniała. Polecam ją wszystkim niecierpliwym i znerwicowanym ;)

Jak szukasz książki, która otula jak ciepły kocyk, pozostawi na Twoich ustach uśmiech a w serduszku nadzieję, że będzie dobrze, to to jest odpowiednia pozycja. I przy tym dowcipna, żeby nie było ;-)

Pracowania dobrych myśli przyciągnęła mnie do siebie swoją okładka. Bardzo uroczy kadr przedstawiający kacik do którego aż chce się wejść i zobaczyć co skrywa. A skrywa wiele. Historia pewnej kamienicy w której atmosferę tworzy dobrze zgrana sąsiedzka banda. Jest lekki humor, są emocje, jest wiele historii. Kazda z nich inna. Bardzo lekka lektura. Miło i szybko się czyta.

Te dwa to tylko za ładną okładkę, sięgnęłam po tę książkę, bo miało być miło uroczo i przyjemnie, a było infantylnie, powtarzalnie i w sumie to nic się nie działo, a jak kolejny raz słyszałam, że Wiesia nie lubi kłopotów to miałam ochotę rzucić książką i jej więcej nie oglądać. Po prostu koszmarek.

Przemiła opowieść o lokatorach kamienicy na ulicy Przytulnej 26. Pozycja bardzo zabawna i idealna do kawy. Mowi o tym, że czasem trzeba połączyć kilka elementów, aby uzyskać szczęście. Z pewnością każdemu poprawi humor. W konkursie na najlepszego bohatera wygrała pani Wiesia, nieźle się ubawiłam.
Szczerze polecam!

Szczerze polecam!

Sięgnęłam po nią bez przekonania, bo poprzednia pozycja autorki, którą czytałam była taka słodka, że aż miód się wylewał zza okładki. Ale "Pracowania..." mnie urzekła, czytałam ją z uśmiechem i kibicowałam bohaterom.

Przyjemna.

Przyjemna.

Przeczytałam jednym tchem. Zachwycająca, wzruszająca, zabawna.

Przeczytałam jednym tchem. Zachwycająca, wzruszająca, zabawna.

Bardzo miła i sympatyczna lektura, nic trudnego się tu nie dzieje, poziom stresu zero, mnóstwo uśmiechów i dobrych myśli.

Lekka, miła i przyjemna. Świetnie nadaje się do czytania na urlopie.

Lekka, miła i przyjemna. Świetnie nadaje się do czytania na urlopie.