Weranda na Czarcim Cyplu

Okładka książki Weranda na Czarcim Cyplu Liliana Fabisińska Patronat LC
Okładka książki Weranda na Czarcim Cyplu
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Filia Cykl: Jak pies z kotem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Jak pies z kotem (tom 2)
Filia
2016-09-14
2016-09-14
kobieta niechęć powieść obyczajowa śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Okładka książki Kolory życia Katarzyna Enerlich, Liliana Fabisińska, Mag­da­ Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Magda Stachula, Małgorzata Warda
Ocena 0,0
Kolory życia Katarzyna Enerlich,...
Okładka książki Siedem życzeń Liliana Fabisińska, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,4
Siedem życzeń Liliana Fabisińska,...

Oficjalne recenzje i

Stara panna, czerwona szminka i trup

Link do recenzji

78 21 46

Starsza pani znowu na tropie!

Pomimo tak pięknego zakończenia pierwszej części serii, bohaterkom nie układa się wcale tak bajkowo… Nina, w tęsknocie za wyjątkowo inteligentnym Maksiem, adoptuje szczeniaczka, który wywróci jej doskonale poukładane życie do góry nogami, natomiast szczęście Natalii zostanie wystawione na próbę pod ostrzałem ludzi z sąsiedztwa, święcie oburzonych jej jawnym romansem. Bo przecież w tym wieku już nie wypada! Na domiar złego musi natychmiast wyruszyć w podróż żeby ratować dawną przyjaciółkę przed gwarantowanym ośmieszeniem się, przez co kolejny raz nieświadomie staje się główną podejrzaną w sprawie morderstwa… Czy i tym razem uda jej się z tego wyplątać?

Wbrew moim przypuszczeniom, kontakt między Niną a Natalią wcale nie urwał się po opuszczeniu sanatorium – panie wciąż regularnie się ze sobą kontaktowały i pielęgnowały rzadko spotykaną międzypokoleniową przyjaźń. Żałowałam tylko, że tak naprawdę tak niewiele było Niny w tej książce. Niby była, ale cała akcja tak naprawdę w ogóle jej nie dotyczyła, a ona sama nawet nie brała w niej udziału. Ale też po części dlatego udało mi się tak bardzo zżyć z Natalią stała się postacią, którą naprawdę szczerze polubiłam. Wątek romansu został ciekawie przedstawiony – ale mogłoby być więcej na temat tej nagłej przemiany w ludziach z sąsiedztwa i nagłym porzuceniu uprzedzeń… Bez solidnego wyjaśnienia taka zmiana wydała mi się rażąco mało prawdopodobna. Być może w trzeciej części znajdziemy do tego jakieś nawiązanie? Mam też wielką nadzieję na więcej Niny w trzeciej części!

Starsza pani znowu na tropie!

CAWPILE rating: 7.21/10*

Powiem szczerze, że strasznie mnie wkurzało, jak wiele osób traktowało tutaj Natalię. Ale niektóre stary baby są wredne, masakra! I jakby to wina Natalii, że innym nie pasuje, jak ona żyje i wszyscy ją pouczają. Ale mnie to wkurzyło. I ten ksiądz...

Ogólnie to mam wrażenie, że ta sprawa kryminalna była lekko naciągana. Niby ma sens, ale jednak jakoś tak dziwnie.

Adela... ta postać rozwaliła mi mózg, no serio xD

Nie było idealnie, ale mimo wszystko bardzo mi się podoba ta seria. Zabawna, urocza, pełna akcji i bardzo lubię główne bohaterki.

CAWPILE rating: 7.21/10*

W porównaniu z pierwszym tomem bardzo słaba .Mnie mocno rozczarowała .

W porównaniu z pierwszym tomem bardzo słaba .Mnie mocno rozczarowała .

Cała ja, znowu po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie, że jest to kolejna część serii, którą zaczęłam czytać od środka. Mam teraz dylemat: wrócić do pierwszej części, czy iść za ciosem i sięgnąć po trzecią część.
Powieść w sam raz na leniwy, wakacyjny wieczór. Mamy w niej wątek kryminalny, szokującą otoczenie Natalię, nad wiek poważną Ninę i tajemniczą Adelę. Całość dopełnia krajobraz helski: morze, plaża, las i domek na Czarcim Cyplu.

Nie podbiła mojego serca w równym stopniu co pierwsza część, ale wciąż - miła, przyjemna, czuła i zabawna historia.

Kolejny tom z serii Jak pies z kotem 🐕😺
Weranda na Czarcim Cyplu 📖 Liliana Fabisińska
Byłam zachwycona pierwszą częścią, czyli Sanatorium pod Zegarem 🧡
Tym razem jestem również uwiedziona tą książką, chociaż jest odrobinę mniej zabawna, przynajmniej w moim odczuciu 😀
Za to na plus wychodzi kryminał i romans, co daje bardzo udaną mieszankę i świetną książkę. Idę szukać ostatniej 3 części i mam nadzieję, że przy niej równie miło spędzę czas 🧡🧡

Kolejny tom z serii Jak pies z kotem 🐕😺
Weranda na Czarcim Cyplu 📖 Liliana Fabisińska
Byłam zachwycona pierwszą częścią, czyli Sanatorium pod Zegarem 🧡

tak jak pierwsza część wciąga bez reszty :)

tak jak pierwsza część wciąga bez reszty :)

Kolejna część z serii Jak pies z kotem daje radę. Nieco mniej zabawnych sytuacji niż w sanatorium, nieco bardziej autorka skupiła się na wątku kryminalnym i nieco bardziej uczuciowo było. Do perypetii Antoniny, Natalii oraz Maksa dołaczył uroczy szczeniak Pomponik. Idę więc za ciosem i wrzucam na audiobook ostatnią część serii. Mam nadzieję, że i w tej się pośmieję i ciekawa jestem, jakie zbiegi okoliczności zawiodą bohaterki do Zielarni nad Sekwaną.

Nina i Natalia znów się spotkają- tym razem w Helu (Nina wynajmuje domek,żeby móc pracować). Obie znów będą "podejrzane" o zbrodnię.
Były narzeczony Niny "wykorzystuje" perfidnie informacje.
Sąsiadom Natalii nie pasuje że ma kogoś- każdy powinien zająć się swoim życiem.

Były narzeczony Niny "wykorzystuje" perfidnie informacje.
Sąsiadom Natalii nie pasuje że ma kogoś- każdy powinien zająć się swoim życiem.

Druga część cyklu „Jak pies z kotem” wypadła dla mnie słabiej niż pierwsza, a to dlatego, że autorka przez pierwszą 1/3 audiobooka głównie opowiada, co było wcześniej, kim są bohaterki, jak się poznaly – i to w całej rozciągłości! Można to było zrobić krócej. W "Sanatorium pod zegarem" czytelnik od razu wpadał w akcję i działo się tam dużo i ciekawie. A tu... opowiadanie o przeszłości ☹ Dopiero w 14-tej pozycji nagrania ( w 11-tym rozdziale) pojawia się trup i zaczyna się coś dziać. Zdecydowanie mniej momentów humorystycznych niż w pierwszej części cyklu. Nina irytowała mnie troszkę, mazgaj się z niej zrobił. Może jeszcze odzyska swój temperament i zadziorność w trzeciej części cyklu?
Autorka porusza ważne tematy społeczne, jak partnerstwo i seksualność w późnym wieku – tematy ciągle tabu w niektórych kręgach, małomiasteczkowy ostracyzm, niebezpieczeństwa związane z puszczaniem lampionów szczęścia, co w wielu krajach Europy jest już zabronione (w taki sposób spłonęło w Krefeld zoo z 30 zwierzętami w styczniu 2020, były też pożary z ofiarami śmiertelnymi w ludziach).
Ważny jest też temat szpiegostwa gospodarczego i konieczności trzymania języka za zębami, nawet wobec najbliższych, tym bardziej, że technika coraz bardziej to szpiegostwo ułatwia. Pod koniec zapowiedź tematyki w tomie trzecim cyklu.
Długie nagrania rozdziałów nie przeszkadzały mi tym razem w pracy, wysłuchałam z przyjemnością.Niezmiennie dobra lektorka Mirella Rogoza-Biel.
Chyba ciągle polecam.