Sanatorium pod Zegarem

Okładka książki Sanatorium pod Zegarem
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Filia Cykl: Jak pies z kotem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Jak pies z kotem (tom 1)
Filia
2016-04-13
2016-04-13
literatura polska

Okładka książki Kolory życia Katarzyna Enerlich, Liliana Fabisińska, Mag­da­ Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Magda Stachula, Małgorzata Warda
Ocena 0,0
Kolory życia Katarzyna Enerlich,...
Okładka książki Siedem życzeń Liliana Fabisińska, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,4
Siedem życzeń Liliana Fabisińska,...

Morderstwo w sanatorium?

Nina potrzebuje tylko powrotu do pracy. Bo przecież jej siostry doprowadzą przedsiębiorstwo do ruiny działając na własną rękę! Co z tego, że ledwie może się ruszyć na skutek tego całego fiasku, jakim było jej niedoszłe małżeństwo? Pobyt w sanatorium być może sprawi, że ponownie stanie na nogach, ale co z firmą? Dlatego Nina zamierza wciąż działać, nawet jeśli to oznacza notoryczne podpadanie siostrze przełożonej i wieczne zakłócanie snu nowej współlokatorce. Ale kiedy bladym świtem w sanatoryjnym basenie odkrywa nieboszczyka, okazuje się, że paca może nie być w tej chwili największym jej problemem…

Powiem prosto z mostu, że ktoś powinien Ninę porządnie wyciągać za kłaki za to, co wyczyniała na początku tej książki. Szlag mnie jasny trafiał, śledząc sytuację z jej perspektywy. Szczególnie w odniesieniu do Natalii – czym sobie ta biedna kobieta na to zasłużyła? Szczerze podziwiam jednak postawę Natalii wobec młodszej kobiety – daję słowo, że ja sama nie potrafiłabym się w podobnej sytuacji zdobyć na wyciągnięcie do niej ręki. Kiedy stosunki dwóch pań się ociepliły, lektura też stała się dużo bardziej przyjemna. Trzeba przyznać, że trzyma w napięciu! A dodatkowe punkty przyznaję za Maksia – ten sierściuch był zdecydowanie moją ulubioną postacią z całej książki!

To, że historia wydaje się być już zamknięta trochę mnie dziwi – są przecież jeszcze dwa tomy z tymi samymi bohaterkami… A tymczasem Nina przecież już opuszcza sanatorium… Jak te dwie panie miałyby się znowu spotkać? I w jakich okolicznościach? Ciekawość zżera mnie tak, że najprawdopodobniej to po kolejną część sięgnę w następnej kolejności!

Morderstwo w sanatorium?

CAWPILE rating: 9/10*

Wspaniała książka, strasznie mi się podobała. Dwie główne bohaterki tak inne od siebie, ale jednak mocno się uzupełniające.

Uwielbiam zwłaszcza Natalię, jest niesamowita.

Książka fajnie pokazuje, że to iż ktoś jest starszy, wcale nie oznacza, że wyzbył się chęci do życia, marzeń czy pragnień. Wręcz może mieć ich znacznie więcej od młodej osoby.

Wiele się można od starszych uczyć o życiu.

Ciepła, zabawna, ale też sporo akcji i wzruszeń. Już się nie mogę doczekać, aż sięgnę po drugi tom. Tę pochłonęłam w jednej dzień, nie mogłam się wprost oderwać!

CAWPILE rating: 9/10*

Uwielbiam zwłaszcza Natalię, jest niesamowita.

Niesamowicie ciepła, czuła, zabawna i serdeczną wciągająca książka.

Czytając ją metaforycznie czułam się jak u ukochanej cioci, częstującej drożdżówką i herbatą z malinami.
Cudo!

Niesamowicie ciepła, czuła, zabawna i serdeczną wciągająca książka.

Cudo!

Dzień dobry ☀️
Dzisiaj mam dla Was recenzje książki, która Was rozbawi, wzruszy, ale jest też kryminałem, więc nie zabraknie i zagadki 😃
🕰Sanatorium pod Zegarem 📖 Liliana Fabisińska
Wspólny pokój w sanatorium otrzymują Nina i Natalia i wydawać by się mogło, że gorzej obie nie mogły trafić, jak woda i ogień. Jednak z tej znajomości zrodzi się wiele ciekawych sytuacji, a może i przyjaźń 💛💛
Życie nie oszczędza naszych bohaterek, a oprócz osobistych zawirowań, wplątają się też w morderstwo na terenie sanatorium.
Do tego wszystkiego książka jest napisana przecudownie i okraszona sporą dawką humoru. Klimat w tej książce jest taki rewelacyjny, że od razu sięgnęłam po kolejną część 🤎🤎

Dzień dobry ☀️
🕰Sanatorium pod Zegarem 📖 Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska to przede wszystkim autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jako autorkę dla dorosłych znałam ją tylko z paru opowiadań w zbiorówkach.
Na audiobooki z tej serii zdecydowałam się, bo miały dobre oceny u moich znajomych z lc, mających podobny gust literacki, a poza tym były w promocji. I nie żałuję! „Sanatorium pod zegarem” to pełna humoru, zwłaszcza na początku, i pełna ciepła i optymizmu obyczajówka. Narratorami są na zmianę obydwie bohaterki, obie czytane przez tę samą lektorkę, Mirellę Biel,która całkowicie zmienia ton głosu i sposób czytania w zależności od tego, czyją rolę czyta. Reakcje impulsywnej Niny są mi bliskie i zrozumiałe 😉. Ze starszą bohaterką, Natalią, łączy mnie miłość do psów i szybkiej jazdy – wbudowanie silnego motoru w karoserię małego Fiata, zwanego czule mandarynką, bardzo mi się spodobało. Interesujaca akcja i znakomita lektorka lektorka. Z przyjemnością wysłuchałam, a następne z tej serii już czekają.
Dobra rozrywka, polecam.

Świetna książka, ubawiłam się przednio na niej. Pokusiłam się o posłuchanie jej w formie audiobooka. Lektorce poszło bardzo dobrze. Głównymi bohaterkami są starsza pani Natalia, która prowadzi zakład fotograficzny oraz przebojowa Nina (właściwie Antonina), która zajmuje się własną firmą założoną wspólnie z siostrami. Natalia od lat czeka na miejsce w szpitalu uzdrowiskowym w Ciechocinku, Nina trafia tam na skutek nieszczęśliwego wypadku. Nie od razu przypadają sobie do gustu i musi się zdarzyć kilka dziwnych sytuacji (w których maczała palce siostra oddziałowa), aby nawiązała się między paniami nić porozumienia. Co z tym wszystkim ma wspólnego pies, zwłoki, przystojny policjant, Kraków, dawny kochanek i zdradziecki narzeczony? Poczytajcie sobie. Książka jest zabawna, miejsce akcji nietypowe, wątek kryminalny nieco zakręcony, ale całość bardzo dobrze zagrała.

Naiwna, dłużąca się, stereotypowa, choć chyba miała być o przełamywaniu stereotypów. Słabo poprowadzona intryga. W wersji audio - denerwujące westchnienia i czytanie przez nos.

Dwie totalnie niedopasowane osobowości: stara maleńka kontra wiecznie młoda duchem. Szalona staruszka i pracoholiczna Pani Prezes nawet nie tyle w kwiecie, co pączku wieku. Wiadomo, to już było, ale ten oklepany schemat w tym przypadku podano w wyjątkowo ciepłej, swojskiej, a jednak niebanalnej formie. Lekki, inteligentny dowcip, przewrotna, chwilami nieco surrealistyczna akcja, do tego kolaż postaci barwnością mogący konkurować z kuracjuszami nie tylko sanatorium, ale nawet niesławnego przybytku w Tworkach. Rozgrzewa i koi duszę lepiej niż kąpiel w ciechocińskich termach z serią masaży w pakiecie.

Przyjemnie się czyta - autorka ma świetny warsztat. A to wcale nie takie oczywiste wśród pisarek tworzących tzw. literaturę dla kobiet.
Ukłony za wątek roślin w sztuce (dziękuję za bibliografię).

Ukłony za wątek roślin w sztuce (dziękuję za bibliografię).

Książka z rodzaju lekkich, łatwych i przyjemnych. Ciekawy pomysł dwóch narracji, jednak autorka przesadziła z mieszaniem. Czytając czułem się jakbym przełączał w kółko kanały pilotem tv.