Pudełko z marzeniami

Okładka książki Pudełko z marzeniami Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pudełko z marzeniami
Alek RogozińskiMagdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2017-11-08
2017-11-08
humor literatura polska marzenie mężczyzna odmiana losu optymizm oszustwo poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie uczucie zdrada

Nie święci pierogi lepią

2060 ocen

Lekka, miła i przyjemna :)

Lekka, miła i przyjemna :)

Jak zawsze, poprawa humoru natychmiastowa.
Dobrze skończyć rok z uśmiechem na twarzy 😁

Jak zawsze, poprawa humoru natychmiastowa.
Dobrze skończyć rok z uśmiechem na twarzy 😁

Lekka, szybko się czyta, ale czasami nudnawa. Niezbyt wymagająca.

Lekka, szybko się czyta, ale czasami nudnawa. Niezbyt wymagająca.

Mam świetny humor po tej lekturze.

Mam świetny humor po tej lekturze.

Któż by nie słyszał o takiej autorce jak Magdalena Witkiewicz czy o takim autorze jak Alek Rogoziński? Z pewnością znajdą się takie osoby, lecz nie braknie też zagorzałych wielbicieli ich twórczości. Magdalena Witkiewicz jest pisarką znaną z takich powieści jak "Telefon od MIkołaja", "Listy pisane szeptem", "Awaria małżeńska", "Między listami ... do M"i innych. I trzeba przyznać, że jest znakomitą pisarką, która niewątpliwie ma lekkie pióro. Natomiast Alek Rogoziński kojarzy się z "księciem polskiego kryminału" i także ma za sobą pewien dorobek literacki - jak choćby cykl o Róży Krull. "Pudełko z marzeniami" to połączenie dwóch rozmaitych stylów. Czy to połączenie tych dwóch styli to dobry pomysł? Czy powieść jest na tyle ciekawa, aby po nią sięgać?

Początek zapowiada się niewinnie. Malwina jest w pełni dojrzałą kobietą, która pragnie realizować własne marzenia. Postanowiła przenieść się z odległej Warszawy w miejsca bardziej górzyste. Przy okazji poznaje uroczego mężczyznę a jest nim niejaki Michał. Michał ma za sobą pewne kłopoty, o których wolałby zapomnieć. W górzyste tereny przeniósł się głównie ze względu na tajemniczy skarb, o którym dowiedział się od umierającej cioci. I postanowił skorzystać z okazji. Malwiną wykazuje się życzliwością wobec Michała, a nawet podsuwa mu pod nos pewne informacje. Niestety siostra Malwiny, Rozalia, jest osobą zarozumiałą, a nawet wyrachowaną, która potrafi trochę uprzykrzyć życie swojej siostrze. A w tle powieści pojawia się zagadkowa kapliczka ze świetym Ekspedytem, który zdaje się być "specjalistą" od spraw pilnych i zawiłych.

"Pudełko z marzeniami" okazuje się być lekką książką do przeczytania, gdyż ani fabuła powieści ani sami bohaterowie nie wydają się zbyt skomplikowane. Sam tytuł powieści wskazuje na lekką a nawet żartobliwą historyjkę, kliku osób uwikłanych w różne sprawy. Ot, historie z życia wzięte - takie proste, takie zwyczajne. Czytając tę książkę momentami uśmiechałam się do siebie i pomyślałam, że rzeczywiście jest odrobina dobrego humoru w książce. Niestety fabuła powieści wydaje się nieco przewidywalna, aczkolwiek nie można odmówić jej nieco przyjemnego klimatu. Z kolei bohaterowie zdają się być wyraziście nakreśleni i nie pozbawieni wad. Ich perypetie są chwilami zabawne, ale szybko można przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się ich losy. Malwina wydaje się być sympatyczną kobietą, Michał nieco zagubionym mężczyzną a i nie może zabraknąć dwóch nieco ciekawskich staruszek, dzięki którym fabuła powieści toczy się w ciekawy sposób.

Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, iż gdzieś poznałam już podobną ( nieco schematyczną ) fabułę. Obecnie niełatwo o oryginalną fabułę, gdyż wiele wątków ( bądź tematów ) zostało dobitnie poruszonych. Nie przeszkodziło to jednak w przeczytaniu książki do końca, z której jestem raczej zadowolona. Zdążyłam nawet polubić bohaterów, którzy zostali bardzo dobrze wykreowani.

Powieść nie jest wymagająca i być może dlatego nie zapadnie mi głęboko w pamięć. Jednakże przy książce miło spędziłam czas i nie jest to czas stracony. Dla wymagających czytelników może nie być to odpowiednia książka, ale dla zagorzałych wielbicieli Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego już tak. Do przeczytania w parę dni.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Polecam 🥰❤️

Polecam 🥰❤️

Książka jest oki , czytało się ja bardzo lekko. Na zabicie czasu oki . Polecam

Książka jest oki , czytało się ja bardzo lekko. Na zabicie czasu oki . Polecam

Autorzy po których książki sięgam najczęściej połączyli swoje siły i napisali ,,Pudełko z marzeniami". Jak wyszło? W dużej mierze przeważał styl charakterystyczny dla Pani Magdy, który zdecydowanie był bardzo odczuwalny(co oczywiście jest wielkim plusem),natomiast momenty tzw. żartobliwe, czy też humorystyczny- to za nie był odpowiedzialny Pan Rogoziński. Jak wszystkie pozostałe pozycje tych autorów- warte przeczytania, ciekawe historie romantyczne, idealne na wieczór:)
10/10

Nie podoba mi się sposób napisania tej książki, zbyt prosty i mam wrażenie jakby pisał to ktoś niedoświadczony. Jakby starsze pokolenie starało się być na siłę śmieszne, aby wpasować się w gusta młodych. Sama historia - inna niż wszystkie, natomiast nie porwała. Pod koniec książki zrobiło się nieco ciekawiej. Książka lekka, prosta, ale nieco słaba.

• 2017