Zemsta

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Lektury szkolne [Nasza Księgarnia] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Nasza Księgarnia
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektury szkolne [Nasza Księgarnia]

Strasznie przegadana. Gdyby usunąć niektóre zbędne wymiany zdań pozbylibyśmy się objętości około jednego aktu. Sama fabuła była całkiem ciekawa, a większość bohaterów zapada w pamięć dzięki swoim różnorodnym charakterom. Jedynie Klara wydawała mi się trochę bezbarwna.

Krokodyla daj mi luby, wesoła sztuka ;)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Nie wydaje mi się, żeby współczesne nastolatki dobrze się bawiły, czytając komedię Aleksandra Fredry. Romans Podstoliny i Wacława w dobie Tindera raczej nikogo nie zgorszy. Papkinów ci u nas dostatek, pieniaczy w typie Cześnika też. Sporo także tych, co to mówią ,,Niech się dzieje wola nieba...", a postępują zupełnie inaczej. Nie sądzę jednak, że wielu siódmoklasistów to...

Bardzo Chaotyczne, jakieś przeciętne, materiał trochę oklepany, ale mimo tego nawet przyjemna to przeczytania , czasem można się pośmiać i utwór jest w miarę krótki.

Jedyny plus jest taki, że jest krótka i szybko się ją czyta.

W podstawówce nie potrafiłem docenić.

Czytam to trzeci raz i dopiero teraz rozumiem, jaka koszmarna jest ta książka.

Początkowo była ona dla mnie neutralna, ani dobra, ani zła. Zdarzyło mi się nawet przy niej uśmiechnąć pod nosem - szczególnie w sytuacjach z Papkinem. Ale teraz, kończąc moją edukację... Boże jedyny, to jest tak źle napisane, nudne, wyczerpujące, chaotyczne i niemające sensu, jak żadna inna...

Była to moja lektura więc nic o niej nie napiszę

Nie jestem fanką. Fredro jest ciut dosadny, mało subtelny, postaci karykaturalnie przerysowane, mało to wszystko zabawne.

Nie fajna, bo pani kazała mi to czytać jako lekturę XD. Jedynie fajne jest to, że jest taka krótka XDDD

11 524
    1 521