Zemsta

Okładka książki Zemsta
Aleksander Fredro Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektura z opracowaniem
Greg
2012-01-01
2012-01-01
8373271961

Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Ocena 8,0
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki Wiersze dla dzieci Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki
Ocena 7,5
Wiersze dla dz... Władysław Bełza,&nb...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Ocena 6,7
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...

Język przedni, wartki, giętki, zabawny. Wytykanie przywar śmiechem to jest znak firmowy Fredry.

Za pierwszym razem, podczas omawiania w szkole, z "Zemsty" rozumiałem bardzo niewiele, z pewnością nie bawiłem się dobrze podczas jej czytania. Sam z siebie zabrałem się jednak do ponownej lektury w czasie wakacji, bez stresu i usilnego wpajania sobie treści do głowy. Za drugim razem komedia Aleksandra Fredry okazała się być naprawdę śmieszną, przyjemną i ponadczasową przygodą. Jedyną trudnością jest tak naprawdę używany język, bo przedstawiona historia jest naprawdę realna i może się zdarzyć każdemu z nas.

Jedna z lektur, która człowiek rozumie dopiero, gdy opuści szkolne mury. Szybko się czyta, z dozą humoru, ale pisane trudnym staropolskim językiem.

jest to lektura, i powiem szczerze chyba moja ulubiona w klasie 7. Przyjemna, bez nadmiaru krwi jak w "Balladynie" poza tym cytat "jeśli nie chcesz mojej zguby krrrokodyla daj mi luby" mam ciągle w głowie nie wiem czemu, haha.

"Zemsta" nieco nudna, jednak jak na lekturę i tak nieźle.

"Zemsta" nieco nudna, jednak jak na lekturę i tak nieźle.

Bardzo fajna lektura polecam przeczytać całą chętnie wracam do tej książki

Bardzo fajna lektura polecam przeczytać całą chętnie wracam do tej książki

Jedna z nielicznych lektur szkolnych, które lubię i do których wracam regularnie.

Do "Zemsty" wróciłem przy okazji czytania jej na role z koleżanką (świetna zabawa, polecam absolutnie każdemu) i dopiero wtedy naprawdę ją doceniłem.

Co jak co, ale patrząc, że to lektura to mi na serio się nawet podobała.

Co jak co, ale patrząc, że to lektura to mi na serio się nawet podobała.

Lekkie, nieskomplikowane, zabawne. Każda scena jest tak obrazowa i niepoważna, że trudno nie wybuchać śmiechem podczas lektury.