Behawiorysta

Opinie [1 272]

Chwilami odnosiłam wrażenie naiwności fabuły i braku realizmu, ale to co trzeba przyznać - postać Kompozytora (zwłaszcza z początku) przeraża i fascynuje, jego działania, mimo brutalności, oddziałują na światopogląd niczym manifest Unabombera. Za tę postać i oczywiście genialnego Edlinga daję wszystkie gwiazdki. Niektóre wątki były moim zdaniem daremne i zbyt naciągane,...

Przerażająca i trzymająca w napięciu do końca

Pretensjonalna książka, gdzie bohater ma pretensjonalne nawet dane osobowe. Książka jest ciężka do czytania, bo jest zwyczajnie słaba. Mróz stara się (czy na pewno?) zaskoczyć czytelnika, ale niestety nie sprawnie napisaną i wciągającą fabułą, ale epatowaniem "szokujących" scen z udziałem m.in. dzieci. Jeśli ktoś czytał kiedykolwiek kryminały czy thrillery to jakoś...

Fajna... w sumie na tym mógłbym skończyć komentarz. Czyta się dobrze ale mnie nie porwała.

Po co dał mu nóż?? Nie rozumiem tego przecież nawet jak go zabrał jako zakładnika to i tak nic nie zmienił, za to -2.
Ale książka spox

Niechlujnie napisane, naiwne chwilami aż boli...

Sięgając po tę książkę wiedziałam, że przejdę przez nią szybko. Jest to zaleta Pana Mroza, którą dostrzegam w każdej jego pozycji, jaką mam przyjemność przeczytać. Po prostu łatwe i przyjemne pióro. Niby nic wielkiego, a jednak tak wiele. Aczkolwiek nie mogę napisać tego samego o przedstawionej historii, gdyż z całą pewnością prosta nie była.
Muszę jednak przyznać, że...

Świetna książka, to moja pierwsza książka Mroza i na pewno nie ostatnia. Momentami brutalna, najciężej bylo mi znieść krzywdę wyrządzoną dzieciom, po mimo tego ciesze się ze wreszcie po nią sięgnęłam po ponad 2 latach leżenia na półce.

Ciekawa, trzymająca w napięciu.
Momentami byłam zwyczajnie zła na taki bieg wydarzeń.

Z wielkim trudem przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron. Mnóstwo błędów językowych. Książka nastawiona głównie na epatowanie okrucieństwem, a napisana niechlujnie.

Dyskusje

12 311