Behawiorysta

Z pewnością wciąga, jak większość powieści Mroza do przeczytania w dwa dni. Szkoda,że fabuła i zakończenie nie po mojej myśli.

Jedna z lepszych książek Remigiusza Mroza. Fenomenalny kryminał, który czyta się z zapartym tchem!

Książkę czyta się dość szybko, akcja wciąga, miałam wrażenie, że cały czas coś się działo. Dużym plusem jest główny bohater, który rzeczywiście jest dziwakiem, ale ja szczerze go polubiłam.
Pewną konsternację wywołał we mnie fakt, że w Polsce można iść do więzienia na tyle lat za zabicie człowieka, kiedy właściwie nie masz wyjścia (albo ty albo on). Ciężka sprawa i dalej nad tym rozmyślam.

Polecam przeczytać, świetna książka zwłaszcza na wakacje.

Jak zachwyca, kiedy nie zachwyca? Może się starzeję, ale to pierwsza książka R. Mroza, po której nie chce mi się sięgać po kontynuację.
Ale może po kolei.
Problem z tą książką miałem jeszcze zanim do niej przysiadłem - marketingowy opis o zakładnikach w przedszkolu nie zachęcał i zbdował w mojej głowie obraz czegoś na kształt "Gliniarza w przedszkolu" (czy jak ten film z Arnoldem się nazywał). Pewnie dlatego tak późno sięgnąłem po tę książkę.
Na szczęście akcja nie działa się tylko w przedszkolu - to na plus. Ale reszta? OK, sam pomysł "koncertu" nawet dobry, ale mam wrażenie, że nadawałoby się to bardziej na historie z Forstem. Niestety, niektóre pomysły przychodzą do głowy o kilka lat za późno:)

Natomiast to chyba tyle, jeśli chodzi o dobre słowa. Główny bohater jakoś mnie do siebie nie przekonał, akcja rozkręcała się powoli, a kolejne zwroty akcji jakoś mnie nie ekscytowały. Finał raczej też zaskakująco słaby.

Może się starzeję i po latach czytania Mroza oczekiwałbym już czegoś więcej?

PS
Jako prawnik nie wybaczam też pomylenia podejrzewanego z podejrzanym, a podejrzanego z oskarżonym. To znaczy - nie ruszyłoby to mnie zbytnio, gdyby nie to, że sam autor, ustami swoich bohaterów, silił się tu na hiperpoprawność i poległ w tym samym miejscu. Więc uściślijmy - przed postawieniem zarzutów mamy podejrzewanego, po ich postawieniu - podejrzanego, a po wniesieniu aktu oskarżenia do sądu - oskarżonego. Nasz kompozytor krótko po schwytaniu zmienił więc status z podejrzewanego na podejrzanego, a nie z podejrzanego na oskarżonego. Poprawiam życzliwie - jak doktor nauk prawnych doktora nauk prawnych;)

Ale może po kolei.

Nie mogłam się oderwać! Trzyma w napięciu, wciąga, zaskakuje. Zdecydowanie polecam

Pomysły żywcem przekopiowane ze szwedzkiego kryminału Most nad Sundem...

Pomysły żywcem przekopiowane ze szwedzkiego kryminału Most nad Sundem...

Mocna

Mocna

Bardzo cieszę się, że przeczytałam tą książkę przed ekranizacją! Ciekawa fabuła! Ta książka wciąga do ostatniej kartki! :)
PS. Tak samo jak Iluzjonista i Ekstremista! Czekam na kolejną część! :)

PS. Tak samo jak Iluzjonista i Ekstremista! Czekam na kolejną część! :)

Rewelacyjny kryminał, omijający schematy zdecydowanie polecam !!

Rewelacyjny kryminał, omijający schematy zdecydowanie polecam !!

Zdecydowanie moja znajomość z Gerardem Edlingiem to nie miłość od pierwszego wejrzenia 😅 Jednak bardzo cieszę się, że po małej przerwie wróciłam, aby dokończyć moją pierwszą książkę p. Mroza. Drugą połowę czytało mi się znacznie lepiej, zaskakujące zwroty akcji, sprawiły, że nie mogłam doczekać się zakończenia. Polecam, aby potem móc przeczytać drugą część - tam to się dopiero dzieje!
Polecam 😉