rozwińzwiń

Behawiorysta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

genialnie mi się ją czytało, jest bardzo dobrze napisana, monologi nie są przesadzone, a testy opisowe skupiają się na ważnych sprawach związanych z historią książki. Sama postać Edlinga na długo pozostała mi w pamięci. Wręcz jestem pewna, że jest to seria książek do których za jakiś czas z chęcią wrócę. Bardzo polecam!!

Jak dla mnie bez rewelacji. Bardzo długo męczyłam książki z tej serii gdzie zazwyczaj książki tego autora czytam w każdej wolnej chwili

Książka zawiera wszystko czego wymagam od dobrego kryminału. Jest napięcie juz od pierwszych stron, tajemniczość oraz ciekawy, inteligentny, główny bohater. Polecam z całego serca!!

Chciałabym móc na nowo sięgnąć po tę historię. Najpierw przeczytałam książkę, dopiero później obejrzałam serial - to był zdecydowanie dobry wybór aby zekranizować tę powieść! Czekam na kontynuację kolejnych części książki w formie cyfrowej!

bardzo ciekawa pelna przeszkod. nieprzewidywalna, brutalna - taka jaka lubie a w tle proba rozwiazania zagadki kryminalnej SUPER

Gerard Edling - kolejny nie aż tak oczywisty bohater, jakby się mogło zdawać. Stworzenie postaci Behawiorysty, przeciwnika Kompozytora, jest fenomenem polskiej literatury współczesnej. Sposób bycia, intelekt, możliwość wyczytania wszystkiego z byle ruchu. Wykreowane takiego człowieka określiłabym mianem geniuszu. Nie ma potrzeby dodawania nieczego więcej.

Powieść wciągająca, zaskakująca, momentami krwawa i brutalna do bólu, uważana jest aktualnie przeze mnie jako top polskiego kryminału. Pozycja obowiązkowa. Takie właśnie powinno być dobre crime story - czytasz z ekscytacją, wyciągasz własne wnioski, spekulujesz dalszą akcję, nie dowierzasz a ostatecznie okazuje się, że po prostu się myślisz. Nie udało Ci się przejrzeć umysłu Kompozytora, nie odnalazłeś ani nie zrozumiałeś jego wskazówek, które tak chętnie zostawia między wierszami. Ale spokojnie, prędzej czy później Edling poinformuje Cię czytelniku, jak bardzo jesteś nieuważny.

Pokłony dla Pana Remigiusza Mroza.

Nie spotkałam się jeszcze z tak dobrze wykreowaną postacią, z tak dokładnie stworzonym portretem psychologicznym zabójcy. Kompozytor jest osobą fascynującą i nieprzewidywalną, zostawia wskazówki, których sam czytelnik nie dostrzega, w żaden przekonujący sposób nie ujawnia swoich realnych motywów, przez co można się jedynie domyślać lub zgadzać albo i nie z osądem Edlinga....

Genialna książka! Jak zawsze w książkach R. Mroza historia wściąga od pierwszych stron a zakończenie jest zaskakujące. Jak również daje do myślenia.

Książkę się dobrze słuchało, ale według mnie niektóre sytuacje mogły zostać lepiej napisane. Pierwszy moment zmieniający wiele - według mnie sztuczny, i nie pasujący do głównego bohatera, końcówka - nie kupuje tego. Niestety, a początek był bardzo dobrze zapowiadający się!

Na półkach: , , , ,

Była jak serial. Skończyłam rozdział musiałam przeczytać drugi. Genialny thriller.

Po raz kolejny - Mróz to Mróz. Nie ma co spodziewać się uniesień i pieknych opisów. Ma byc szybko i zaskakująco. I jest. Niestey też jest irytująco. Erling jest tak bardzo nieprzyjemnym charakterem, że totalnie nie obchodziło mnie co się z nim stanie. Cała reszta postaci też jakoś specjalnie nie przykuwa uwagi. Taki audiobook do zmywania naczyń.
Ale jeszcze raz - pocorn to popc... to znaczy Mróz to Mróz :D

Ale jeszcze raz - pocorn to...

18 625
    4 763