W domu najlepiej

Scott Hahn Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC literatura piękna
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
literatura piękna
2009-01-01

Skończyłam czytać i... Odetchnęłam z ulgą. Książka jest typową apologetyką: zdeterminowany przeciwnik religii (w tym przypadku wyznania rzymskokatolickiego) walczy z jej przejawami (rozrywanie różańca i darcie książeczki do nabożeństwa swojej Babci - serio?, przełom i na końcu cukierkowa wiara bez wątpliwości. Świadectwo jest o tyle nietypowe, że nie mamy tu do czynienia ze...

Przeczytałem wersję w oryginale. Wybitna rzecz.

Scott Hahn wraz z żoną Kimberly opisują swoją drogę od protestantyzmu do katolicyzmu. Ujęła mnie szczerość i spojrzenie na związane z poszukiwaniami tematy i emocje ze strony każdego z małżonków. Książka jest pełna emocji, autorzy nie kryją bólu, którego w całym "procesie" doświadczyli. Pokazuje to jak byli zdeterminowani w poszukiwaniu prawdy.
Czytający ją katolik czasem...

Książka, która wiele zmieniła w moim życiu. Świadectwo człowieka, który uczciwie szukał prawdy w swoim życiu. Polecam serdecznie.

Wspaniała książka, choć brakowało mi na przykład omówienia spowiedzi jednak jest to w innej książce tych autorów. Potwierdza się tutaj pewne katolickie powiedzenie: Protestantyzm przyciąga słabych katolików, katolicyzm przyciąga silnych protestantów.

Książka ta została mi polecona, jako ta, która ma mi uświadomić iż mój podziw do sytuacji ewangelickich pastorów, którzy mogą być kapłanami posiadając żonę, nie powinna mieć miejsca, ponieważ nie mają oni jednak tak wspaniale w życiu jak mogło by się wydawać. Niestety nie znalazłem w niej nic na ten temat - i to nie jest jej winą bo w końcu raczej nie po to została...

Świetna książka, osobiście była dla mnie do tej pory najlepszym źródłem (a i tak niewystarczającym) wiedzy o protestantach i ich sposobie myślenia. Do tej pory moje informację o nich ograniczały się do tych zaczerpniętych z podręczników ze szkoły średniej. Piękne świadectwo nawrócenia.

Sięgnęłam po tę książkę, bo usłyszałam, że to świetna pozycja apologetyczna. I tak rzeczywiście jest! Świadectwo autorów jest po prostu piękne. Logika ich wywodów - porażająca! Polecam tę lekturę wszystkim! Ale może nawet przede wszystkim tym, którzy są “poszukujący”.

Ta książka może pomóc rozwiać wiele wątpliwości. Tym bardziej dzięki temu, że jest pisana z perspektywy...

Fantastyczna książka!
Rozwiewa mnóstwo wątpliwości dotyczących kościoła katolickiego. Zbliżyła mnie do Niego, i pozwoliła na nowo docenić cuda które się w nim dzieją!
Polecam , zwłaszcza protestantom.

• 2016
  • Religia
  • Religijne
  • Chrześcijaństwo
  • Dostać, kupić, ukraść ;) - ważne!
  • T - Filozofia, religia

Dodaj cytat z książki W domu najlepiej