Wędrówka Pielgrzyma

klasyka
2014-08-01
Józef Prower
religia modlitwa Józef Prower

Powieść religijna, duchowo inspirująca, tchnie piękną chrześcijańską wrażliwością (nie będzie raziła poszczególnych denominacji). Bałbym się o imię, które mógłbym w niej nosić.

Na półkach: , , , ,

Książka,która wydawana była ok.1500 razy i tłumaczona na ponad 200 języków,nie może być ot takim sobie "czytadełkiem",musi mieć nie tylko :głębię mądrości,wartkość akcji ,niezwykłość opisywanych wydarzeń,lecz aby stać się arcydziełem czytanym przez miliony- musi mieć duszę i moc,która przemawia do ludzi na całym świecie. "Wędrówka Pielgrzyma" to alegoryczna opowieść o...

Utwór filozoficzny, napisany w 1678 roku przez protestanckiego kaznodzieję, to tak naprawdę ponadczasowy przewodnik dla chrześcijan, jak żyć i postępować aby dostać się do Królestwa Niebieskiego.
Baśniowy, pełen symboliki i przypowieści biblijnych, napisany bardzo plastycznie , uruchamia naszą wyobraźnię i zmusza do zadumy nad naszymi dobrymi lub złymi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wg mnie jest to książka, której nie należy dodawać do folderu "przeczytane" i odłożyć na półkę, żeby godnie reprezentowała książki już przeczytane. Zdecydowanie zasługuje na to, żeby towarzyszyć czytelnikowi rano, wieczór we dnie, w nocy, bo i lepiej się zasypia, śpi i budzi z nią przy głowie :)

Książka została napisana bezosobowo, zabieg ten powoduje że każdy może się utożsamiać z główną postacią czyli pielgrzymem. Jego wędrówka jest symbolem każdego człowieka dla którego ważna jest religia a celem zbawienie. Autor cechuje się dużą świadomością i bystrością umysłu. Nie bez powodu książka uznana jest za jedną z najlepszych powieści religijnych od czasu jej wydania...

Niestety ale lektura tej chrześcijańskiej, bajkowej alegorii jakoś do mnie nie trafia, chociaż lubię bajki,baśnie i cenię Biblię.

Wybitna książka, która w piękny, obrazowy sposób opisuje zmagania każdego człowieka w drodze do Boga. Forma opowiadania połączonego z niezwykle sugestywną, obrazową treścią sprawia niezwykłą łatwość czytania i przyswojenia pięknej treści tej książki.
Dla mnie to arcydzieło, które obowiązkowo należy przeczytać

W najtrudniejszych chwilach życia ta książka dała mi pocieszenie i zachętę. Jeszcze do niej wrócę!

Dyskusje

• Chcę w prezencie