Głos w wietrze

Francine Rivers Wydawnictwo: Bogulandia Cykl: Znamie lwa (tom 1) literatura piękna
A Voice in the Wind
2015-12-30
1996-01-01
Adam Szymanowski
Bogulandia
Adam Szymanowski chrześcijaństwo Rzym starożytność miłość powieści chrześcijańskie powieść chrześcijańska powieść religijna romans fikcja historyczna powieść historyczna
A Voice in the Wind
Znamie lwa (tom 1)
literatura piękna
2015-12-30
Adam Szymanowski

"Nie możemy zasłużyć sobie na Jego miłość,
możemy tylko przyjąć ją jako dar,
dar, którym Bóg obdarzy każdego z nas."

Książka poruszająca, skłaniająca do refleksji nad swoją wiarą. Ukazująca zaufanie Bogu do końca. Trafiająca w serce.

Cudowna historia. Polecam

Może nie jest to literatura najwyższych lotów, może fabuła jest mocno przewidywalna, ale i tak podobała mi się ta książka. Niesie za sobą wartościowe przesłanie i jest osadzona w interesujących realiach, czyli w czasach starożytnego Rzymu. Dostrzegłem spore podobieństwo do "Szaty" oraz do "Ben-Hura". Jeśli komuś podobały się te powieści, to śmiało może sięgnąć po "Głos...

Początek książki przeraźliwie nudny, za to jeśli się przez to przebrnie ma się zapewnione nie przespane noce! Piękna książka, motywująca do relacji z Bogiem a równocześnie bardzo ciekawa również dla osoby nie wierzącej

Długo zastanawiałam się nad oceną tej książki. W końcu zdecydowałam się na 10. Powieść jest wprost rewelacyjna. Wciągająca fabuła i świetna psychologiczna konstrukcja postaci. Ponadto poczułam, że ta książka naprawdę dotknęła mojej duszy i wzbogaciła mnie jako chrześcijankę. Powieść ta wielokrotnie skłaniała mnie do rozmyślań, podczas których spierały się moja część...

Pani Rivers dołączyła do moich ulubionych autorek.
Piękna historia. Całe szczęście, że w mojej bibliotece są książki tej autorki. Polecam gorąco. Uprzedzam, że bardzo wciąga :).

Czyta się szybko i historia wciąga, ale z dialogów bije infantylność i sztuczność. Postacie też trochę płaskie, postać Hadassy zbyt mocno wyidealizowana. Często można się skrzywić nad tekstem. Nie wiem, jak wygląda to na papierze, bo czytałam e-booka, ale brak odstępów pomiędzy kolejnymi scenami, bywał zaskakujący. Czasami wydarzenia postępowały tak szybko, że miałam...

Spodziewałam się więcej. Głębi, natchnienia...dostałam szybko opowiadaną historyjkę, bez psychologii, z mnustwem łacińskich nazw, jagby autorka chciała wykazać się wiedzą z okresu. Doczytałam i to jest właściwe określenie. Nie zachęciła mnie do dalszych tomów.

znacie to uczucie żalu i rozpaczy kiedy książka się kończy, kiedy wiecie, że musicie się pożegnać z bohaterami ale równocześnie nie możecie przestać czytać? tak właśnie miałam przy tej książce, nawet radość, że mam jeszcze dwie części przed sobą przyćmiewał cień smutku, że już potem nic nie ma :)

Wciągnęła mnie od początku. Nie pozwala zapomnieć, bohaterów i ich życie cały czas mam przed oczami. Dzisiaj zamówiłem już dwie następne części.

Dyskusje

• Chcę w prezencie