Głos w wietrze

Okładka książki Głos w wietrze
Francine Rivers Wydawnictwo: Bogulandia Cykl: Znamię lwa (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Znamię lwa (tom 1)
A Voice in the Wind
Bogulandia
2015-12-30
1996-01-01
Adam Szymanowski
Adam Szymanowski chrześcijaństwo Rzym starożytność miłość powieści chrześcijańskie powieść chrześcijańska powieść religijna romans fikcja historyczna powieść historyczna

Mimo tego, że jestem osobą wierzącą myślałem, że ta książka będzie warta co najwyżej 5. Jednak wysoka ocena i pozytywne opinie przekonały mnie by spróbować. Przyznam się wam, nie żałuję. Ciekawa historia dające się lubić postacie i opisany w książce Rzym. Może brak tu rysów psychologicznych, ogromnych bitew, czy zagadek, ale to nie jest Gra o tron, Ogniem i mieczem, czy Zabójstwo w Orient Expressie. To „Głos w wietrze” powieść mająca przekazać wartości, które przekazuje dość dobrze chodź z „Chochołami” tu i tam. Chętnie sięgnę po następne tomy. Polecam

Przygodowe i lekko infantylne.

Przygodowe i lekko infantylne.

„𝕲ł𝖔𝖘 𝖜 𝖜𝖎𝖊𝖙𝖗𝖟𝖊” 𝕱𝖗𝖆𝖓𝖈𝖎𝖓𝖊 𝕽𝖎𝖛𝖊𝖗𝖘🌹
Dzisiaj kilka słów o książce, którą noszę w sercu niezmiennie już prawie od roku.

🌹Hadassa-młoda chrześcijanka, ostatnia z rodziny(jej bliscy zostali zamordowani) jako niewolnica została wykupiona przez rzymską rodzinę.Wiara w jednego Boga była tam srogo karana, ludzi którzy głosili i przyznawali się do imienia Jezusa, byli wysyłani na arenę. Hadassa dojrzewa w wierze, na początku ukrywa swoją miłość do Jezusa przed nową „rodziną”, jednak prawda w końcu wychodzi na jaw…
Markusa ( którego uwielbiam!) poznajemy jako poganina, człowieka pozbawionego skrupułów , pewnego siebie i ogólnikowo przekonanego, że wszystko mu się należy i że wszyscy go uwielbiają .
Nasza Hadassa, jednak opiera się jego urokowi, co fascynuje, intryguje i niezwykle irytuje naszego głównego bohatera.
Czy jedna chrześcijanka będzie w stanie zmienić myślenie całej rodziny pogańskiej?
Czy uczucie do Hadessy, które zakiełkuje w Markusie, zmieni sposób myślenia tego dumnego, obojętnego i swawolnego mężczyznę? Co się stanie z dziewczyną, gdy prawda wyjdzie na jaw?
W książce mamy przedstawioną jeszcze jedną historię. Siostra Markusa- Julia( która powiedziałabym jest jeszcze bardziej zagubiona i zepsuta przez świat i życie jakie wiedzie) zakochuje się z wzajemnością w Atretesie- wodzu germańskim wziętym do niewoli.
🌹To, jak mocno płakałam podczas czytania tego tomu( i następnego, który jest równie nieziemski) było niesamowite. Losy Hadassy,która z przestraszonej, lękliwiej dziewczyny, stała się niezłomną, pewną swoich racji i wierzeń kobietą było wspaniałe.
Wątki miłosne w tym utworze są tak precyzyjnie dopracowane, że czułam się, jakbym była naocznym świadkiem rozgrywających się wydarzeń.
Książka idealna dla każdego, w szczególności dla zagubionych i szyjących motywacji i wsparcia w wierze osób, także dla niewierzących.
❗️Czytajcie, bo naprawdę, uwierzcie mi - warto!
🌹„Jeśli nie mamy czegoś, za co warto umrzeć(...), nie mamy też po co żyć.”

Zapraszam również na mojego Instagrama @ksiazki_czytane_o_zmroku 🖤

„𝕲ł𝖔𝖘 𝖜 𝖜𝖎𝖊𝖙𝖗𝖟𝖊” 𝕱𝖗𝖆𝖓𝖈𝖎𝖓𝖊 𝕽𝖎𝖛𝖊𝖗𝖘🌹

Jak wiarą może prowadzić nasze życie.

Jak wiarą może prowadzić nasze życie.

Wstrząsająca książka do głębi. Dawno nie przeczytałam takiej książki, która poruszyłaby mnie w ten sposób. Owszem jest tam wątek miłosny nie zaprzeczę, ale nie to nie romansidło, ostrzegam. Miłość jest tam w najczystszej postaci oraz totalnie nie zmierzonej. Czyta się z wypiekami na twarzy, dotyka duszy. Książka, która opowiada nam jak możemy się odmienić, jak w każdej chwili możemy sobie wybaczyć i się odnaleźć. Są tu przedstawione różne cechy człowieczeństwa i oczywiście nakreślone czasy Rzymu, gdzie..... naprawdę działy się rzeczy straszne. NIe umiem tego tak naprawdę opisać. Powiem krótko czyta się naprawdę dobrze, bo styl pisarki jest naprawdę bardzo lekki, ale przekaz o masowej wadze. Warto przeczytać jeśli chcecie opowieści z morałem, z myślami do przetrawienia, może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, problemy. Napawająca optymizmem, a jednocześnie niektóre postacie, jak o nich pomyślę mrozi mi krew. Co ciekawsze nie są to złoczyńcy z kryminałów, ale jak się okazuje są różne rodzaje zła..... a w tym wypadku powiem szczerze totalnej głupoty i egoizmy. Kto czytał wie kogo mam na myśli. Polecam gorąco. Lektura z przekazem i sensem.

"Nie możemy zasłużyć sobie na Jego miłość,
możemy tylko przyjąć ją jako dar,
dar, którym Bóg obdarzy każdego z nas."

Książka poruszająca, skłaniająca do refleksji nad swoją wiarą. Ukazująca zaufanie Bogu do końca. Trafiająca w serce.

"Nie możemy zasłużyć sobie na Jego miłość,
możemy tylko przyjąć ją jako dar,
dar, którym Bóg obdarzy każdego z nas."

Cudowna historia. Polecam

Cudowna historia. Polecam

Bardzo ciekawe czasy miejsca oraz wydarzenia opisane w książce pokazują szczegóły z życia ludzie tamtej epoki.bardzo ciekawa lektura.

Wspaniała, uwielbiam postać Hadassy za jej prostotę i pokorę. Jest to postać godna pozazdroszczenia, swoją postawą sprawia, że chce być jak ona... Dostrzega zepsucie wszystkiego dookoła, przez pogoń za dobrami. Książka cały czas na czasie. Będę czytać kolejne części.