Pielgrzym

Diário de um mago
literatura piękna
2009-01-01
powieść przygoda truizmy złote myśli topos drogi

Bardzo dobra, dodatkkowym plusem był dla mnie motyw drogi i tytułowego pielgrzymowania, co bardzo lubię.

to lektura, która wymaga skupienia.

Próbowałem zrozumieć fenomen Paulo Coelho. Poległem.

Mam wrażenie, że to może wina tłumaczenia, i że jednak wielkość Paulo Coelho widać w oryginale. Nie wiem. Na podstawie tej książki chciałbym zaliczyć ten szlak, ale tylko z powodu zamiłowania do podróży. Duch do mnie nie dotarł.

super

Pielgrzymka do Santiago de Compostela. Polecam tym, którzy potrzebują oczyszczenia duszy, obcowania ze świętością

Od ładnych kilku lat chciałem przeczytać tę książkę i nareszcie mi się udało. Znam kilka innych tytułów Coelho i do tej pory byłem całkiem zadowolony. Niestety, w przypadku Pielgrzyma już nie jestem tak entuzjastycznie nastawiony. Choć historia (i płynąca z niej nauka) jest całkiem interesująca, przez cały czas miałem wrażenie, że czytam powiastkę duchową. Powiastkę, którą...

wiara w drodze...

przeczytałam powtórnie - po 17-tu latach - żałuję. Odjęłam gwiazdki. Marność nad marnościami...

Wcześniejsze, jak i późniejsze książki nie są niczym niezwykłym, wszystko to zostało już napisane. Natomiast ta książka jest niebezpieczna. Coelho był nietylko hippisem. Poznaj pisarza swego i sprawdź, cóżto za "inne religie".

Dyskusje

11 084