Wielkomilud

The BFG
literatura dziecięca
Michał Kłobukowski
stwory Królowa Angielska Michał Kłobukowski Franciszek Maśluszczak

Książkę przeczytałam tylko dlatego, że jestem w posiadaniu jej wersji w języku angielskim. Pozycja okazała się być dosyć ciekawa, film na jej podstawie powstały również.

Najlepsza książka. Przeczytałam ją w hmmm... 2 może 3 godziny? Poprostu ją połknełam. Dosłownie! Pożyczyłam od taty kindle i czytałam i czytałam. Słońce zachodziło, a ja patrze
- O 81%- szybko wiec doszłam dalej i dalej. Ech żałuje, że nie zostawiłam sobie jej na potem. Najlepsza ksiażka Ever! Nie mam do niej żadnych uwag bo jest poprostu wspaniała :D.

Okazuje się, że scena, w której BFG częstuje Królową swoją „tłoczypianką”, została dopisana na potrzeby filmu, a w oryginale się nie pojawia. Znaczy to, że tę pseudo-zabawną scenę wymyślili twórcy adaptacji, nie autor.
Kiedyś czytałam wersję, w której wyrazy specyficzne dla głównego bohatera brzmiały nieco inaczej np. tam były „szczegórki”, tutaj zaś „szlamgóry”. Książka...

BFG to bardzo fajny olbrzym :D
Ci inni nie, gdyby istnieli to mnie już by nie było:-(
Ale że nie istnieją to jestem.
BFG to fajna książka polecam ją. Tym co będą mogli spać.

Absolutny klasyk dziecięcych lat. Uwielbiam takie historie. Pocieszny, kochany Gigant zawsze mnie wzrusza. Uwielbiam wracać w przeżywać od nowa.

Nie wiem jak mam się do tej książki odnieść. Trochę przerażała mnie wizja olbrzymów porywających i pożerających ludzi. ŁŁoookkkrrropnooość. I jeszcze ta nazwa – ziemniaki.
Ale bardzo fajny gigant był naprawdę sympatyczny. Miał dobre serduszko. I fajnie przekręcał słowa.
No i proszę… wiemy już też skąd się biorą nasze sny ;-)
Książka taka trochę straszna, trochę śmieszna....

Super książka, żałuję tylko, że najpierw oglądnęłam film.

Moja ukochana książka z dzieciństwa, która zawsze będzie się nazywać ‚Wielkomilud’, innych nazw nie przyjmuję! Piękne ilustracje, trochę mroczne i magiczne, całość z fajnym humorem, dreszczykiem emocji i nutką strachu (wszak olbrzymi chrupiący ludzi to gładki temat nie jest...) i wszystko co najfajniejsze dla dzieci i dorosłych również.

Moja recenzja:

Interesująca bajka dla dzięki, która ma w sobie ukryte bardzo ważne wartości, takie jak np. to, że bycie innym nie jest wadą, a czasem nawet zaletą.
Nie jest to szczególnie wymagająca książka, lecz bardzo wartościowa i sądzę, że dziecko powinny znać treść tej książki, jeżeli nie przez książkę to chociaż przez film, która powstała na jej podstawie w 2016r.

Dyskusje

• Dzieciństwo