Harry Potter i Kamień Filozoficzny

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 1) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Oficjalne recenzje i

Powrót do świata magii

[ 46 ] Link do recenzji

Opinie [4 367]

Harry'ego Pottera czytałam w gimnazjum, jednak nie wszystkie części.
Postanowiłam do niego powrócić i jestem zachwycona.
Nawet nie zorientowałam się kiedy znalazłam się na ostatniej stronie książki.

Harry Potter, czyli wielki hit!

Seria przygód Harrego Potter jest chyba jedynym książkowym cyklem, którego nazwę znają wszyscy młodzi ludzie. Przygody "wybrańca" znalazły maaasę fanów na całym świecie, a pierwsza część zyskała ekranizację już w 2001 roku. Jednak czy ja - tak jak przedtem wielu - zakochałam się w tej książce?
Otóż, odpowiedź stanowczo brzmi nie. Ogromnie...

Ta część zdecydowanie skierowana jest do dzieci - niestety przeczytałam ją zbyt późno, by poczuć magię tego świata.

Książka o prawdziwej przyajźni, ja współistnienie krainy czarodziejów dodoje jej kolorytu.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny J.K Rowling czyli historia o niezwykłym chłopcu i świecie pełnym magii, mugoli oraz magicznych stworzeń.
Do tej pory fascynowałem się tylko ekranizacja książek o chłopcu który przeżył ale nadszedł ten moment gdy przyszło mi zapoznać się z powieścią która zapoczątkowała serie która zachwyciła cały świat.
Po Pottera przybywa gajowy...

Pewnego wiosennego popołudnia, znużona po pracy, sięgnęłam po te książeczkę myśląc sprawdzę ,,O co tyle szumu?". W tle Black Eyed Peas 'I Gotta feeling...' , które okazało się być prorocze - to byl cudowny wieczór, wsiąknełam w świat Harrego nie mogąc się oderwać od lektury. Od tamtego dnia minęło prawie 15 lat, a za każdym razem, gdy sięgam po Harrego towarzyszy mi to samo...

Nie jestem w stanie napisać nic oryginalnego na temat tej książki, bo wszystko zostało już powiedziane. Ostatni raz styczność z tą serią miałem ponad dekadę temu, a z tego co pamiętam, pierwsze cztery części czytałem przed jakimiś piętnastoma laty, dlatego powrót był dla mnie w pewnym sensie wzniosłym i ważnym momentem - bo co, jeżeli magia gdzieś uleciała? Na szczęście...

Dałam się porwać, wsiadłam do pociągu i dotarłam do cudownego zamku okryta ciemnym płaszczem. Mimo iż byłam dobrą uczennicą, ostatnia strona okazała się wylaniem ze szkoły.

Słynna seria znana każdemu. Dla tych, którzy zastanawiają się nad tym czy warto ją przeczytać jak oglądało się film to odpowiedź brzmi tak, ponieważ czytając tą serię zauważyłam, że jest dużo momentów innych niż w filmie lub dodanych bo wiadomo film nie jest identyczny. Więc jeśli się zastanawiasz nad kupieniem to rób to. Polecam

Świetnie napisana, absolutnie wciągająca pierwsza z serii książek o Harrym Potterze. Płynnie wprowadza w klimat całej opowieści,krok po kroku głębiej w świat magii,który rozkwita coraz pełniej w kolejnych częściach. Dobry początek tej niezwykłej historii.

Dyskusje

103 692