W pierścieniu ognia

Okładka książki W pierścieniu ognia
Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Igrzyska śmierci (tom 2)
Catching Fire
Media Rodzina
2009-11-12
2009-11-12
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
w pierścieniu ognia collins

"W pierścieniu ognia" to moja ulubiona część trylogii. Akcja dzieje się w dobrym tempie, a fabuła jest ciekawa i zaskakująca. Poznajemy kolejnych bohaterów i większość z nich darzę sympatią (a szczególnie Finnicka i Johannę).

W drugim tomie "Igrzysk Śmierci", Suzanne Collins eksploruje temat rodzącej się rewolucji. Właściwie nie przypominam sobie, żeby przy pierwszej lekturze tak bardzo uderzyło mnie to, że Katniss została w zasadzie wbrew swojej woli wmanewrowana w bycie twarzą rebelii. Collins prezentuje tutaj bardzo ciekawy dylemat moralny - co (i czy w ogóle cokolwiek) można poświęcić w...

Kontynuacja powieści "Igrzyska śmierci" opowiada o dalszych losach trybutów z Dwunastego Dystryktu. Głodowe Igrzyska niespodziewanie wygrywają Katniss Everdeen i Peeta Mellark. Kapitol odbiera ich wygraną jako przejaw buntu, a dwójka trybutów staje się symbolem rebelii, która wybucha w innych dystryktach. Kapitol pragnie zemsty..

Kolejna część opowieści o przerażającym...

Druga część mojej ulubionej serii pokazuje perfidię systemu i tego, że nigdy tak naprawdę nie schodzi się z areny, a o ludzkim losie decydują kapryśni bogowie.

1-4 września 2021r.

Kolejna część Igrzysk mnie nie zawiodła - wątek miłosny naprawdę dobry, fabuła przyjemna, a bohaterowie wyraziści.

Chyba nie mam już nic do dodania. A nie! Jednak mam - mogłoby być więcej akcji.

7,9/10

W wielkim skrócie: prezydent Snow ogłasza, że w 75 - jubileuszowych - Igrzyskach mają wziąć udział poprzedni zwycięzcy płci obojga.
Druga część trzyma poziom pierwszej. Zaskakujące zwroty akcji, czytelnik tylko czeka na zakończenie rozdziału, które musi przynieść prawdziwą "bombę". Również gorąco polecam.

Słabsza od pierwszej części, ale to nie zmienia faktu, że jestem zafascynowana tym światem.

Bębny!! Trąbki! Klaska!
Witajcie na 75. Głodowych Igrzyskach.
Iskry lecą w drugim tomie przebojowej trylogii "Igrzysk śmierci" Suzanne Collins.

46 703
    12 117