W pierścieniu ognia

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2) literatura młodzieżowa
Catching Fire
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
w pierścieniu ognia collins
19148 ocen 1355 opinii

Opinie [2 086]

Książkę czytałam trochę dłużej niż 1 Tom.
Cala seria świetnie pokazuje propagandę i demagogie rządów Panem.
Dostrzegam pewne podobieństwa między Igrzyskami Śmierci ,A trylogią Rywalki Kiera Cass . Ta pierwsza została wydana w 2008 , A ta druga w 2012.
Oto kilka przykladów:
🏹 Akcja dzieje się na ruinach Ameryki Północnej. W obydwu krajach jest nie za wesoło.
🏹W...

Przeciętna, nie do końca rozumiem fenomen.

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Zdecydowanie moja ulubiona część trylogii. Wciągająca, pełna akcji historia, polecam

"W pierścieniu ognia"
Opis od wydawnictwa:
Głodowe Igrzyska niespodziewanie wygrywa dwoje trybutów z Dwunastego Dystryktu: Katniss Everdeen i Peeta Mellark. Jednak jest to zwycięstwo okupione buntem. Katniss i Peeta powinni być szczęśliwi, w końcu zyskali bezpieczeństwo i dostatek. Tymczasem szerzą się pogłoski o rebelii przeciwko Kapitolowi - rebelii, której Katniss i...

Ciekawa kontynuacja przygód bohaterów.

Bardzo mi się podobała. Polecam

Jak zwykle nie zawiodłem się. Masa emocji i akcji.

Przeczytanie drugiej części igrzysk poszło mi zdecydowanie lepiej i szybciej niż pierwszej. Jak dla mnie działo się więcej i w zasadzie nawet nie zauważyłam, jak zaczęłam zbliżać się do końca. Dla mnie pierwsza część była zbyt powolna, ale za to z dużą dawką emocji, druga była szybsza i bardziej energiczna. Nie mogę dać 10, bo z serii "Igrzyska Śmierci" jak dla mnie...

Książka przez pierwsze 150 stron fajna i ciekawa, a przez następne 100 stron jest taka męczarnia, że ledwo udało mi się doczytać. Na szczęści ostatnie 100 stron było tak ciekawe i intrygujące, że przeczytałem ją w jeden dzień .
Dałbym książce 7/10, ale za końcówkę 8/10.
Gorsze od części pierwszej, ale warte przeczytania.

Dyskusje

45 192