Gęby, dzioby i nochale

Okładka książki Gęby, dzioby i nochale
Maria BulikowskaMikołaj Golachowski Wydawnictwo: Babaryba literatura dziecięca
literatura dziecięca
Babaryba
2016-05-24
2016-05-24
zwierzęta dla dzieci ciekawostki natura

Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Ocena 8,0
Pupy, ogonki i... Maria Bulikowska, M...

więcej Więcej

Świat zwierząt to zawsze ciekawy temat. Dziś fascynująca książka o wszelakich gębach, więc przycupnijcie na chwilkę.
Autorem tego tytułu jest biolog, ekolog, podróżnik, polarnik i doktor nauk przyrodniczych, więc treści znajdujące się w książce są rzetelne, ze sprawdzonego źródła! Pan Mikołaj rozpisał się o ponad 30 różnych zwierzętach, a w zasadzie ich ryjkach,...

Bardzo ciekawy sposób na przekazanie dzieciom wiedzy o zwyczajach i budowie zwierząt. I nie tylko dzieciom. Warto.

Świat zwierząt wzięty za gębę, dosłownie. Autor w prosty i przystepny sposób tłumaczy zawiłości w przystosowaniu się zwierząt do życia w naturze. Mamy tu nochale i trąby gwiazdy i słomki. Cała rzesza róznych otworów gębowych, z których każdy jeden jest ciekawszy niz poprzedni. Polecam dla dzieci i dla dorosłych.

Tak tak ... Pupy już są , zaloty też :) Mówię Wam .... Oj mówię . Hahahhaha GRUBO się tam bawią w tym świecie roślin i zwierząt :D Nadal nie możemy wyjść z podziwu :) TYLE wiedzy w takich słodkich książeczkach.
Nie powiem nic odkrywczego , nie powiem nic co mogłoby Was zaskoczyć w tym momencie . Dobra! Powiem!
Autor czyli Mikołaj nazywa bardzo pieszczotliwie osobniki...

O w mordę jeża, jak świetna książka! „Gęby, dzioby i nochale” Mikołaja Golachowskiego z ilustracjami Marii Bulikowskiej, przepięknie wydana przez Wydawnictwo Babaryba to ponad trzydzieści arcyciekawych opowieści o zwierzętach. Tym razem autor nie zaczyna, za przeproszeniem, od dupy strony, jak w swojej poprzedniej książce „Pupy, ogonki i kuperki”, tylko jak należy, od...

2094

Lektura raczej dla młodego czytelnika.Krótko i węzłowato o tym co w tytule. Każdy wyniesie z tej lektury jakieś nowe wiadomości o naszych "braciach mniejszych ".

Była już w Bajdocji książka-o-tym-co-z-tyłu, no to teraz książka o tym, co z przodu ;-)
Z przodu zwierzaków.
Z przodu na górze ;-p
A w ogóle to nie tylko o tym, bo przy okazji autor arcyciekawie pisze o całych zwierzakach ;-)
"Gęby, dzioby i nochale", tak jak "Pupy, ogonki i kuperki" napisał Mikołaj Golachowski.
I zrobił to fachowo, a przy okazji lekko i z humorem ;-)
A...

Książka dziecięca czy naukowa?
Wg mnie i jedno i drugie. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się jak interesujący jest początek zwierzęcia. Jest to kontynuacja serii o konstrukcji zwierząt. Jeśli czytaliście "Pupy ogonki i kuperki" to koniecznie sięgnijcie po "Gęby dzioby i nochale". Autor pokazuje nam jak ciekawie zbudowane są zwierzęte te duże i te małe. Jeśli chcecie...

"Niektóre zwierzęta już za samą swoją nazwę zasługują na medal. Bo kto to słyszał, żeby nazywać się wychuchol?"
"Ptasi dziób to niby dość proste urządzenie: z czubkiem na jednym końcu i ptakiem na drugim."
Taka forma zachęca do przeczytania tej książki i dla dzieci i dla dorosłych.

O!
Okazuje się, że można jednocześnie i śmisznie, i mądrze, i dla wszystkich.

A te żaby z gębą w podkówkę, to pokochałam sercem całem!

• Przyroda
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Półka Prezesa
  • W BIBLIOTECE
  • 8/10 - bardzo dobra

Dodaj cytat z książki Gęby, dzioby i nochale