Half lost

Okładka książki Half lost Sally Green
Okładka książki Half lost
Sally Green Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Zła krew (tom 3) fantasy, science fiction
Zła krew (tom 3)
Penguin Books
2016-03-31
2016-03-31

Okropne zakończenie, trauma murowana. Robienie takich zakończeń powinno być nielegalne.

Za opis wystarczy cytat z opinii: czytadło z gatunku fantastyki młodzieżowej.

Za opis wystarczy cytat z opinii: czytadło z gatunku fantastyki młodzieżowej.

2079

Zakończenie w stylu "Pana Lodowego Ogrodu" choć o wiele banalniejsze.

Zakończenie w stylu "Pana Lodowego Ogrodu" choć o wiele banalniejsze.

Poprzednie tomy tej serii wydawały mi się niesamowite i niemożliwe do pobicia, a jednak. "Prawdziwa krew" trzymała w napęciu, gdy czytałam kolejne kartki. Nie mówiąc o zakończeniu, które różni się bardzo od typowych młodzieżowych książek. Polecam każdemu, kto się zastanawia i poszukuje "innej" książki!

Zakończenie tej książki/ serii to najgorsze co mogła Sally Green zrobić. Tak ranić czytelnika? To jest nieludzkie.
W "Prawdziwej krwi" poznajemy kolejne oblicze Natana, który może zakończyć wojnę. Jest to, moim zdanie, najlepszy tom pomimo zakończenia. Shippuję Natana z Gabrielem, więc czytanie o nich było przyjemnością. Szkoda tylko, że autorka zafundowała im zakończenie jakie zafundowała. Oczekiwałam typowego szczęśliwego zakończenia, nie chciałam zostać zaskoczona, szczególnie w ten sposób.

Główny bohater jest impulsywnym dupkiem. Rada to kretyni. Sama historia ma potencjał, jest kilka świeżych zaskakujących rozwiązań, ale nie potrafię dobrze oceniać książek, w których nie jestem w stanie w żaden sposób utożsamić się z postaciami. Poza tym, o wiele lepiej przemawiają do mnie powieści z inteligentnym przeciwnikiem.
Plus za zakończenie bo ładnie zamyka całą historię.

Plus za zakończenie bo ładnie zamyka całą...

Nie potrafię ocenić tej książki w skali od 1 do 10. To by było wielkie spłycenie. Na początku gdy czytałam tą książkę traktowałam ją jako lekką, przejściową powieść. Myliłam się. TO ZAKOŃCZENIE! Popłakałam się. Byłam przeciwna związkowi Natana i Gabriela, ale śmierć Gabriela mną wstrząsnęła. Śmierć od kuli Jessici z rykoszeta od Natana. Sally jak możesz :(? Od tego momentu zaczęłam ryczeć. Natan załamał się i zaczął się ukrywać przed ludźmi w lesie. Widział wszędzie najlepszego przyjaciela. Został ojcem, Annalise wysłała zdjęcie przez Arrana-jego brata. Jednak Natan nie chce się z nim spotkać, nie chce by było tak samo jak z jego ojcem. Pewnego dnia koło jego kryjówki osiedla się Celia, spędza z nim czas. Na jego prośbę kupuje mu przybory plastyczne. Natan rysuje portrety osób, które były dla niego ważne. Jako swój autoportret rysuje krajobraz. W dniu swoich urodzin wspomniał swojej byłej opiekunce o tym, że esencja znajduje się w Ziemi. Pewnego dnia znika. Celia idzie do jego kryjówki i odkrywa, że to ten widok z obrazu...Natan zmienił się w Leszczynę by już nie cierpieć
Podsumowując fabuła była wartka, bohaterowie głęboki profil psychologiczny, nowatorska fabuła. Czekam na kolejne książki tej autorki <3

Jedna z najlepszych serii jakie kiedykolwiek czytałam.
Zakończenie tak cudowne, że... brak mi słów. Zakochałam się w tej trylogii i z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę.
Polecam wszystkim, którzy nie boją się brutalnej prawdy, cierpienia i magii zapisanych przez panią Green na stronicowanie tej książki.

Jedna z najlepszych serii jakie kiedykolwiek czytałam.

Trzecia i ostatnia część hisorii Natana rozczarować chyba mnie bradziej nie mogła. Zero zaskoczenia. Chłopak, który miał taki potencjał okazał się słaby, płaczliwy i tchórzliwy. Pozwolić sobie żyć, gdy wszystko co kochasz odchodzi to prawdziwa odwaga. Zakończenie nudne, przewidywalne i mało realne.

Mogę z czystym sumieniem napisać że nigdy nie czytałam takiej książki. Kocham tą historię. Kocham tych bohaterów. Ale nie kocham tego zakończenia. Ta książka jest brutalna i piękna jednocześnie. Jest o wojnie, nienawiści, zemście, niesprawiedliwości, wybaczaniu o pięknej przyjaźni o pięknej miłości. Często jestem wzruszona czytając ale na tej książce płakałm. Ta książka mnie zniszczyła.