Dzika krew

Okładka książki Dzika krew Sally Green
Okładka książki Dzika krew
Sally Green Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Zła krew (tom 2) fantasy, science fiction
Zła krew (tom 2)
Half Wild
Uroboros
2016-04-13
2016-04-13
2015-03-26
Dorota Konowrocka-Sawa
magia czarodziej Anglia

Witam czy ktoś posiada nadal tą książkę w swojej biblioteczce i chciałby ją odsprzedać? 🙏 wszędzie szukam tego tomu ale nigdzie już nie jest dostępny, a bardzo mi zależy

Pierwszy tom mi się bardzo podobał, a ten już nużył. Nic ciekawego się nie działo. A przy końcówce miałam: Serio? Naprawdę? Jaka szkoda, a pierwszy tom się tak dobrze zapowiadał ...

Za opis wystarczy cytat z opinii: czytadło z gatunku fantastyki młodzieżowej.

Za opis wystarczy cytat z opinii: czytadło z gatunku fantastyki młodzieżowej.

2079

Gdy już uważałam, że wszystko toczy się i zakończy się jak w bajce, autorka zaserwowała mi wgniatające w fotel zdarzenie i... zakończyła tom.
Pomysły fabuły wciąż sprawiają wrażenie wysnutych z HP (części z bitwą).
Historia toczy się wartko i dlatego bardzo szybko się czyta.

Pomysły fabuły wciąż sprawiają wrażenie wysnutych z HP (części z bitwą).
Historia toczy się wartko i dlatego bardzo szybko się czyta.

Czytając tę książkę czułam się jakbym czytała fanfic. Niektóre sceny i dialogi nie były najlepszej jakości. Natan swoją gwałtownością i barakiem cierpliwości czasami potrafił zdenerwować.
Jak dla mnie jedynym pozytywnym bohaterem na 100% był Gabriel. Oddany przyjaciel, odważy, spokojny, opanowany i z poczuciem humoru. Szkoda mi go tylko, z powodu uczucia, które żywi do Natana, którego chłopak nigdy nie odwzajemni (zajęty jest uganianiem się za Annalise, które mnie niemiłosiernie irytuje).

W drugiej części zaczyna już trochę przeszkadzać słabo opisany świat przedstawiony,a szkoda bo skrywa fajne pomysły. Dużo jest tutaj chaosu i miotania się bohaterów. Ogólnie to jedną z największych wad tej serii jest skretynienie większości postaci.
Mamy tutaj schemat ojca-czarnego charakteru, przełamany jednak tym, że główny bohater mimo, iż widział swojego rodzica raz w życiu i wie, że jest on seryjnym mordercą, to darzy go uczuciem. Uczuciem niezrozumiałym dla czytelnika bo Marcus nie dostaje żadnej szerszej charakterystyki ani odpowiedniej podbudowy postaci.

Akcja książki powoli się rozkręca. Jednak bohaterowie mają bogate podłoże psychologiczne. Autorka doskonale wie jak robić zwroty akcji. Książka kończy się zwrotem akcji po którym można powiedzieć tylko "mam nadzieję że ta suka umrze w męczarniach"
Natan na koniec po śmierci ojca zjada jego serce przejmując jego dary. Annalise zdradza. Przymierze umiera.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzika Krew- kontynuacja książki "Zła Krew". Z zachwytem pochłaniałam każdą kolejną stronę, rozdział, aż w końcu doszłam do końca, co przyjęłam z zachwytem wiedząc, że czeka mnie kolejna podróż z Natanem po jego świecie z kolejnymi wspaniałymi przygodami, które tak pokochałam. Nie mogę się doczekać kolejnych niesamowitych doznań w następnej książce Sally Green o Natanie.

REWELACYJNA. Dlaczego ? Prawda jest taka, że trochę ( trochę bardzo ) nudziła mnie ta część Chciałam ją skończyć, ale nie chciałam kontynuować serii. To był błąd. Po przeczytaniu zakończenia (które było rewelacyjne, fantastyczne a zarazem beznadziejne) nie mam żadnych wątpliwości co do przeczytania trzecieo tomu.

Po pierwszej części od drugiej wymagałam/spodziewałam się czegoś conajmniej równie dobrego. Zawiodłam się. Między innymi dlatego, że dosyć ważnej rzeczy domyśliłam się sama za szczegółami.
Naszczęście nie zmienia to specyficznego pisania Sally Green, które uwielbiam.

Naszczęście nie zmienia to specyficznego pisania Sally Green, które uwielbiam.