Living Dead in Dallas

Charlaine Harris Wydawnictwo: Gollancz Cykl: Sookie Stackhouse (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Gollancz
sookie stckhouse wampiry
Living Dead in Dallas
Sookie Stackhouse (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
sookie stckhouse wampiry

Nie poddaję się. Ciekawość jeszcze zwycięża i chyba nadzieja, że z czasem może być lepiej. Obiektywnie muszę stwierdzić, że "U martwych w Dallas" było minimalnie lepsze od pierwszej części.

Pomysł przeniesienia akcji do innego miasta bardzo udany. Jedyny minus to postać Billa, do ktorego od początku nie mogę się przekonać

Kolejna część historii o wampirze i stukniętej Sookie. Książka którą szybko się czyta i potrafi wciągnąć czytelnika. Ciągle się coś dzieje, chwilami podchodzi pod lekki horror, a czasami niezły erotyk. Kilka gatunków w jednej serii. Polecam na odstresowanie.

Mam wrażenie, że druga część cyklu o Sookie próbowała być o zbyt wielu rzeczach na raz, przez co każdy niemal każdy wątek i postać zostały potraktowane po macoszemu.

Sookie z jednej strony jest nieśmiała i cnotliwa (patrz: ogromny wstyd podczas "orgii"), z drugiej ma ochotę na seks z każdym przystojnym mężczyzną, który stanie bliżej. Jest w związku z jednym, całuje się z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiecie, rozumiecie. Czasem trzeba przeczytać coś, co wiecie, że nie będzie wybitne, ale nie macie siły na nic innego. Wzięłam sobie takiego starocia, co to mi zalegał na półce.
I chyba są ku temu dobre powody, że zalegał. Ani to dobre, ani wybitnie złe żeby czytać dla pewnej masochistycznej rozrywki, a do tego umiarkowanie wciągające.
Przede wszystkim, denerwuje mnie...

Jest bomba. Sookie to telepatka. Potrafi czytać w myślach innych osób. Zostaje wysłana do Dallas, aby znaleźć zaginionego wampira. Dzieje się.. W Bon Temps też nie jest za dobrze. Warto przeczytać!

Sookie wchodzi w cały wampirzy świat, ale i nie tylko. Okazuje się też, że ludzie w miasteczku, którzy utrzymują pewne pozory, nie są wcale tacy święci, na jakich się kreują. Do tego dochodzi jeszcze postać menady (o ile dobrze pamiętam, tak się nazywała ta postać), która atakuje Sookie zostawiając wiadomość Ericowi. Ten wątek jest bardzo jasny i zrozumiały, ale...

Coraz więcej nowych postaci. Wprowadzona nowa protagonistka, której pochodzenie nie jest do końca wyjaśnione, tak samo jak i jej poczynania. Mam nadzieję, że w kolejnych książkach wszystko się wyjaśni
Kompletnie nie rozumiem rozwiązłości seksualnej głównej bohaterki. Tu całuje się z jednym, potem z drugim, a no i jeszcze z trzecim osobnikiem płci męskiej.
Nie mogę również...

Na półkach: , , , ,

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Kolejna część cyklu o seksownej telepatce z Bon Temps .

I chociaż musze przyznać ze wole inne serię o.wampirach takie jak "Mrok ","Miłość na kółku ","Strażnicy wieczności "czy "Rasa środka nocy ".

Jednak cykl "Sookie Stachouse "ma jednak w sobie to "coś "co przyciąga do lektury.

Jest to interesujące połączenie horroru i kryminału z domieszką romansu i erotyki.
Bardzo...

4 037