Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy

Paweł Reszka Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biznes, finanse
Czerwone i Czarne
bank bankructwo dług działalność gospodarcza finanse kredyt literatura faktu manipulacja oszustwa rentowność ubezpieczenia zysk
biznes, finanse

Dobrze opowiedziana historia!

RECENZJA W 5 ZDANIACH:
Książka dobra, a nawet bardzo dobra, i, jak zauważyli inni - napisana ku przestrodze. Widać, że w późniejszych książkach styl autora się polepszył, jak również jego umiejętność zestawiania ze sobą rozmów, ale i tak znakomicie oddaje uczucie "bankowości od zaplecza" i pokazuje realia biznesu. Jak pozostałe jego reportaże, książka stara się być...

Ciekawy reportaż. Autor skupia się głównie na firmach pośredniczących w sprzedaży produktów finansowych i doradcach finansowych inwestycyjnych, bankach, funduszach inwestycyjnych i usługach ubezpieczeniowych. Opisuje jak nieuczciwie działały wspomniane powyżej firmy i jakich nieuczciwych praktyk stosowały. Nie ze wszystkimi wypowiedziami się zgodzę (w jednej z nich...

Przeczytałam/przesłuchałam książkę za jednym posiedzeniem! Na razie tylko w audiobooku, ale mam w planach kupić wersję papierową i pozaznaczać istotne fragmenty ;)
Szybko mi się czytało, a czy mną wstrząsnęła treść? Raczej nie. Niestety. Miałam przyjemność raz przez miesiąc pracować w sprzedaży (również z szablonem rozmowy z potencjalnym klientem, ze spotkaniami...

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Przerażająca szczerość i prawda. Miłe uczucie, że udało się trochę nieświadomie od tego uratować. Jest w tym lekka optymistyczna strona i pewna doza poczucia, że można tego uniknąć. Ale trzeba myśleć, analizować i szukać odpowiedzi w różnych źródłach. Tylko tak może się udać, zachować trochę zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa dla siebie...

Ocena "może być", dobrze i szybko się to czyta, ale to jest na zasadzie taniej sensacji. Temat nie jest mi obcy, może dlatego nie było dla mnie nic odkrywczego, jednak kilka ciekawostek było. Można przeczytać. Książka jest napompowana, puste strony między rozdziałami, ogromne marginesy, byle tylko zwiększyć liczbę stron.

Mechanizmy i sposoby naciągania i tak naprawdę okradania ludzi przez banki czy inne instytucje finansowe nie były dla mnie tajemnicą. Jednak skala tego zjawiska przedstawiona w książce mnie zaskoczyła. Warto przeczytać!

Dobrze napisany reportaż, pokazujący jak od środka wygląda wszystko, ale niestety za wiele nie możemy zrobić z tą wiedzą bo jak walczyć z systemem, który jest dużo większy ?

Dobrze napisany reportaż, dużo informacji ze środka "systemu". Oczywiście nie ma tutaj żadnych nowych odkryć, jednakże całe zło systemu bankowego i finansowego w Polsce pokazane w bardzo mocny sposób. Polecam.

Zasadniczo dobrze wiedzieć, że nas oszukują. Czy z tej książki dowiedziałam się czegoś nowego - nie. System działa, system broni system. Słownik pojęć umieszczony na końcu to jakaś pomyłka - takie informacje powinny być na początku.
Reportaż nie wiem dla kogo - przeciętny czytelnik się w tym nie odnajdzie, tylko utwierdzi w stereotypach. Znawcy - dobrze o wszystkim już wiedzą.

Dyskusje

• 2018