rozwiń zwiń

Taniec ze smokami. Część 1

Okładka książki Taniec ze smokami. Część 1
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.1)
A Dance with Dragons
Zysk i S-ka
2016-04-25
2011-11-22
Data 1. wydania:
2011-01-01
Michał Jakuszewski
Michał Jakuszewski gra o tron stark
Inne

Okładka książki The Rise of the Dragon Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 0,0
The Rise of th... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Ocena 6,1
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Okładka książki Podwójny pasjans George R.R. Martin, Melinda M. Snodgrass
Ocena 6,3
Podwójny pasjans George R.R. Martin,...

Okładka książki Świat lodu i ognia Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 8,1
Świat lodu i o... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Przystań wiatrów George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Ocena 6,5
Przystań wiatrów George R.R. Martin,...
Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,2
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...

W "Tańcu.." Tyrion robi się już nieznośny. Ja rozumiem, że wszystko jest niedobrze, a w ogóle to jest niesprawiedliwie potraktowany przez życie, ale takie jojczenie to mu naprawdę nie pasuje. Aż przestaję panikować na myśl, że mógłby też umrzeć, jak wszyscy inni :D
Za to inne wydarzenia i perspektywy rozwijają się całkiem interesująco.
Polecam, mimo jęczącego Krasnala :D

Za to inne wydarzenia i perspektywy rozwijają się całkiem interesująco.
Polecam, mimo jęczącego Krasnala...

Rewelacja! Nigdy nie lubiłem sf czy fantasy, ale ta seria zmieniła moje podejście do tej kwestii.

Ciekawa fabuła.
Książka wciąga od pierwszej strony.
Dla fanów fantyski obowiązkowa.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Ciekawa fabuła.
Książka wciąga od pierwszej strony.
Dla fanów fantyski obowiązkowa.
Książkę się szybko czyta.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Cykl Pieśni Lodu i Ognia zaskakuje czytelnika na każdym kroku. Wydarzenia, losy , intrygi występujące zarówno w tej części jak i w poprzednich są nieprzewidywalne dla czytelnika.

Z jednej strony arcyciekawy wątek Winterfell i Muru. Z drugiej nie do zniesienia wątek Tyriona i jego podróży wraz z jego małą lubą :)

Daję 5 tylko i wyłącznie dlatego, że resztę tej serii kocham całym sercem. Ta część niestety jest kompletną porażką. No może nie kompletną, gdyż akcja odrobinę rozkręca się w 4/5 książki. Mam szczerą nadzieję, że druga część "Tańca ze smokami" będzie lepsza.

I to jest coś, co bardzo lubię.
Dość długa, wyczerpująca i ukazująca wydarzenia od innej strony.
Przyznam się, że świat Westeros jest tak dobrze zbudowany i tak dobrze działa na moją wyobraźnię, że po takiej wieczornej lekturze mam bardzo realistyczne sny związane, z życiem w średniowieczu, unikaniem morderców czy ze smokami.
Co dla mnie jest plusem, to grubość książki. Wreszcie, nie ma rozdrabniania się i ledwie zaczęło się książkę, a już się ją kończy. Można poczytać dłużej, a co za tym idzie bardziej wsiąknąć.
Oj, Panie Martin, bierz się za dalsze części, bo nie zostawia się tak dobrej roboty w połowie!
Idę czytać już niestety ostatnią część, jaka została wydana i już teraz czuję niedosyt!

I to jest coś, co bardzo lubię.
Dość długa, wyczerpująca i ukazująca wydarzenia od innej strony.
Co dla mnie jest plusem, to grubość książki....

Odejmuję jedną gwiazdkę za wątek Tyriona w tej części - strasznie długa ta jego podróż i jednocześnie strasznie nużąca. Cała reszta na duży plus!

Na półkach: , , , , , ,

Co tu dużo pisać. Z każdym kolejnym tomem fabułą odbiega od tej serialowej, z korzyścią dla opowieści. Różnice robią się coraz bardziej zasadnicze. Tak więc do czytania !

Rewelacja - chyba nic więcej nie trzeba pisać.
Świat realny, brutalny, a jednocześnie fantastyczny. Postacie tak prawdziwe, że niemal można ich dotknąć, a smród... aż zbyt prawdziwy.

Rewelacja - chyba nic więcej nie trzeba pisać.