Taniec ze smokami. Część 1

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Dance with Dragons
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
Michał Jakuszewski gra o tron stark
A Dance with Dragons
Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-04-25
Michał Jakuszewski
Michał Jakuszewski gra o tron stark
Inne

Kolosalna, wielowatkowa opowiesc. Tak jak świat powieści i jej bohaterowie, różnorodna, oszałamiajaca tak bardzo, że chce sie wiecej.

Jakoś nie mogłam się wciągnąć w akcję tak, jak przy pierwszych trzech częściach. Prosty i niewyszukany styl trochę mnie zmęczył.

Dopóki serial był na podstawie książek to był świetny. Równie świetny jak książka.

Tak bardzo ubolewam nad tym, że pani kamienne serce nie pojawiła się w serialu.

Polecam

Akcja zwolniła. Niemniej czytało się świetnie, sięgam po koleją część i już czekam na kolejne tomy.

Byłem, w sumie nadal jestem, rozczarowany "Ucztą dla wron", przede wszystkim z powodu braku moich ulubionych bohaterów Tyriona i Deanerys oraz przedstawionych przez autora wydarzeń, które nawet nie umywały się do tego o czym mogliśmy przeczytać w chociażby świetnej "Nawałnicy mieczy". Akcja "Tańca ze smokami" rozgrywa się...

Bardzo dobrze się czyta (poza ostatnim niezwykle nudnym rozdziale o Branie) - coraz więcej wątków rozegranych inaczej niż w serialu, no i postacie których nie było w serialu! Jestem niezwykle ciekawa ostatniej na razie wydanej części!

Na półkach: , , , ,

W "Tańcu Ze Smokami" saga coraz bardziej rozjeżdża się ze serialem. Pojawiają się rozliczne watki poboczne, dziesiątki nowych, nieznanych postaci a niektóre rozwiązania zmierzają w innych niż serialowe kierunkach. Mimo ogromnej rozpiętości czyta się to wybornie, z niesłabnącym zainteresowaniem, lepiej nawet niż poprzedni tom - Uczta Dla Wron.
Przede wszystkim do Gry...

I znowu losy bohaterów tak się poplątały, że nie wiadomo, co z tego wyjdzie. Jak już pisałem w poprzednich recenzjach, to zarówno wada tej książki i zaleta. Faktem jednak jest, że tego typu literatura po dłuższym czasie staje się "dość ciężka", dlatego cieszę się, że przede mną już ostatni tom i znajdę potem odskocznię w czymś lżejszym.

Dyskusje

20 506