Taniec ze smokami, część 1

George R.R. Martin Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.1) fantastyka, fantasy, science fiction 632 str.
A Dance with Dragons

fantastyka, fantasy, science fiction
gra o tron stark

Kup książkę

Na półkach: , , , ,

W "Tańcu Ze Smokami" saga coraz bardziej rozjeżdża się ze serialem. Pojawiają się rozliczne watki poboczne, dziesiątki nowych, nieznanych postaci a niektóre rozwiązania zmierzają w innych niż serialowe kierunkach. Mimo ogromnej rozpiętości czyta się to wybornie, z niesłabnącym zainteresowaniem, lepiej nawet niż poprzedni tom - Uczta Dla Wron.
Przede wszystkim do Gry...

I znowu losy bohaterów tak się poplątały, że nie wiadomo, co z tego wyjdzie. Jak już pisałem w poprzednich recenzjach, to zarówno wada tej książki i zaleta. Faktem jednak jest, że tego typu literatura po dłuższym czasie staje się "dość ciężka", dlatego cieszę się, że przede mną już ostatni tom i znajdę potem odskocznię w czymś lżejszym.

Genialna seria, wielowątkowość, ciekawe postaci, z których żadna nie jest czarna lub biała. Wspaniały świat, który wciąga poza granice normy.

Na półkach: , , , , ,

Miałem wielkie oczekiwania odnośnie "Tańca ze smokami". W wyobraźni nieustannie widziałem Innych, siejących przerażenie pośród strażników MURU, czających się w niezbadanych i mrocznych lasach, pośród śnieżnej zamieci. Zaglądałem w myśli i dostrzegałem Dayneryse ze swoimi smokami nacierającą na swoich wrogów, Cersei bardziej drapieżną i bezwględną niż dotychczas, Jona Snow...

Rewelacyjna! :)
Powrót postaci, których losy napędzają cała serię.
Wracamy do Tyriona, Jona i Denerys.
R.R. Martin snuje swoją opowieść, a ja jako czytelnik, zatopiłem się w niej zupełnie. To dobra lektura i chylę czoła przed geniuszem Martina, który stworzył tak rozbudowany świat, wszystkich bohaterów oraz relacje między nimi.
Gorąco polecam!

Po słabszej "Uczcie dla wron" akcja wreszcie nabrała tempa. Mniej polityki, znacznie więcej zaskakujących przygód. Tyrion powoli wraca do formy i liczę, że w kolejnym tomie będzie znowu mistrzem ciętej riposty i genialnych planów. Martwi mnie jedynie, że ostatni z wydanych tomów nadal nie przyniesie odpowiedzi, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Co dalej?

Nie przestaje zadziwiać.

O wiele lepsza od poprzedniej

Po słabszym poprzednim tomie tu wszystko wraca na swoje miejsce. Przede wszystkim pojawia się Tyrion, którego bardzo mi brakowało. Bardzo ciekawie została przedstawiona Daenerys, która w serialu nie należała do moich ulubienic. W tym tomie jawi się jako dość tragiczna królowa, która musi podejmować wiele bardzo trudnych decyzji. Żadna z nich tak naprawdę nie jest w 100%...

Kolejna część za mną. Jak zawsze najwyższa nota. Ciekawe nowe wątki w tej części, czekam na ich rozwiązanie z niecierpliwością

Dyskusje

19 920