Ifigenia w Taurydzie

Iphigenie auf Tauris
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2016-02-12
Paweł Jan Węcławski
dramat teatr Goethe niemiecki Grecja polski tłumaczenie mitologia antyk Troja Agamemnon klątwa Homer Eurypides Apollo Artemida Diana Olimp bogowie Achilles Hektor

Wielki Goethe sięga do źródeł kultury europejskiej - do mitologii antycznej Grecji oraz, natchniony swoją podróżą po Włoszech, do kultury Rzymu.

Opracowując tragedię Eurypidesa oraz nawiązując do homeryckiej Iliady i Odysei pokazuje, jak bardzo wszechstronnym był pisarzem. W książce roi się od nawiązań mitologicznych, co zmusza Czytelnika do sięgania do źródeł, wzbogacając...

• Czytane po niemiecku
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ifigenia w Taurydzie

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...