Kup teraz - 12 ofert w cenie od 22.07 zł do 27.47 zł

Lek na śmierć

James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Death Cure
Data 1. wydania:
2011-10-11
Agnieszka Hałas
Papierowy Księżyc
The Death Cure
Więzień Labiryntu (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Hałas

Takie 6,5⭐ nie urzekła mnie jie wiadomo jak, ale tez nie byla ta część najgorsza. Długi czas nie mialam pojęcia w którą stronę się to toczy a gł bohater irytował byciem mameją

Trzeci tom za mną. Podobał mi się chyba najbardziej ze wszystkich trzech. Może dlatego bo zrobiło się już mega ciekawie i akcja nabrała tempa. Koniec ciekawej i fajnej przygody. Zakończenie oryginalne, fajne lecz w pewnym momencie przewidywalne. Teraz czas na film ! I 2 pozostałe prequele.

Niesamowite zakończenie trylogii. Niespodziewane, pełne zwrotów akcji, takie jak poprzednie książki. Mega była :))

Rewelacja, w tej książce dzieje się tak dużo w proporcji do liczby stron że nie ma ze sobą równych. Thomas jest tak wyjątkową postacią że na pewno przez jeszcze długi czas będę tęsknić za jego przygodami. Niestety trudno jest mi się pogodzić z utratą bezpowrotnie paru postaci.

Akcja w książce ma niesamowite tempo, zaskakujące po poprzednim, wolnym tomie. Ma się wrażenie, że autor w końcu wskoczył na właściwe tory narracji. Wydaje mi się, że osiągnął tu prawie idealną harmonię pomiędzy wartką akcją a opisami rozważań bohaterów. Wolno, szybko, szybciej, stop, nagły zwrot i znowu wolno, szybko itd. Bardzo fajnie się to czytało. Tak fajnie, że...

Nastała ostatnia część, zakończająca trylogię. Czy jest wybitna? Nie, z pewnością nie. Jest natomiast przyjemna do przeczytania oraz niekiedy można się rozpłakać. Osobiście uważam, że "Lek na śmierć" przyprawiło mnie o chwile smutku, lecz nigdy się nie rozpłakałam. Dlaczego? Przez opisy. Czepiałam się tego w poprzednich częściach tak i tej się czepiam. Okrojone opisy uczuć,...

Trylogia "Więźnia Labiryntu" nie należy do tych wybitnych. Ale przynajmniej dobrze się ją czytało. Poprzednia część właśnie była takim fajnym czytadłem - jakoś specjalnie mnie nie zwaliła z nóg, ale przynajmniej fajnie i szybko się przez nią "przeleciało".

Wydaje mi się, że wobec tego dość naturalnie oczekiwałem, że "Lek na Śmierć" będzie jeszcze lepszy - w końcu to finał...

Na półkach: , , , ,

,,Lek na śmierć" to była zaskakująco dobra książka, niezwykle klimatyczna i smutna zarazem oraz o ironio, oddająca atmosferę obecnej sytuacji na świecie, w której wirus wybija ludzką populację, siejąc strach i wzajemną nienawiść. Miałam pewne obawy, sięgając po ten tom, pamiętając tę huśtawkę fabularną, zaliczającą wzloty i upadki na przestrzeni dwóch poprzednich części....

Jest to ostatnia książka z serii, na którą czekałam dobre 3 miesiące. Jest to warte przeczytania zakończenie. Przyznam, że przyzwyczaiłam się do bohaterów, a w niektórych momentach doprowadziło mnie o do łez. Polecam ją bardzo, gdyż wciąż trzyma poziom dwóch pozostałych książek.

Zakończenie na poziomie, nie narzekałam na koniec historii, która mimo początkowego fascynowania mnie, zaczęła albo nudzić, albo wręcz zaczęłam więcej od niej wymagać, przez co troszeczkę się zmęczyłam i kończyłam z ulgą, że mam to za sobą. Nie wykluczam jednak kolejnego podejścia do całości.

7 678
    3 642