Faza druga: Głód

Jacek Drewnowski
etap dzieci walka moce

Okładka książki Hero Michael Grant, Michael Grant
Ocena 9,6
Hero Michael Grant, Mich...

Pełna akcji, trzymająca w napięciu. Nieco gorsza od poprzedniego tomu, ale nadal dobra.

Myślę, że jakbym była młodsza bardziej doceniłabym tę serię. Mimo to jest okej.

Myślę, że jakbym była młodsza bardziej doceniłabym tę serię. Mimo to jest okej.

Ukochana seria moich wczesnych lat nastoletnich (pamiętam, że 15-latkowie wydawali mi się praktycznie dorosłymi ludźmi). Z perspektywy czasu trudno ją ocenić sprawiedliwie, ale wtedy miałam na jej punkcie obsesję. Zdumiewało mnie, że jak na książkę dla nastolatków autor z łatwością zabija na dość makabryczne sposoby małe dzieci, ale był to powiew świeżego powietrza. Ogromny sentyment do tej serii.

Świetnia książka część II opowiadająca o dzieciakach którzy muszą sobie poradzić bez rodziców gdy pewniej nocy znikają wszyscy dorośli.
Polecam wam tą książkę.

Polecam wam tą książkę.

Książka trzymająca w napięciu od pierwszej strony. W tym tomie zdecydowanie rządzi głód. Czy aby na pewno jest to miejsce w którym zostały same dzieci? Czytając odnoszę wrażenie, że jest to świat dorosłych, w którym walka o władzę to codzienność. Wszechobecny strach popycha do dramatycznych działań.

even better than the first one

even better than the first one

Druga część serii trzyma poziom. Mimo że dzieciakom uwięzionym w ETAPie udało się znaleźć sposób na tajemnicze zniknięcia po osiągnięciu 15-tych urodzin, pojawiły się inne problemy. Przede wszystkim: głód. A także coraz więcej zmutowanych stworzeń, dybiących na życie pozostawionych samym sobie dzieciaków.

Nie skończył się także konflikt między Samem a Cainem - wręcz przeciwnie. A stwór ukryty w podziemiach również nie dał o sobie zapomnieć...

Wciągająca opowieść. Daleka od optymistycznych historyjek o superbohaterach. Z niecierpliwością sięgnę po kolejny tom.

Nie skończył się także konflikt między Samem a Cainem - wręcz...

Książka była tak ciekawa, że nie mogłam przestać jej czytać. Jednak dla mnie ostatnie 8/9 rozdziałów zwolniły tempo i były trochę nudne (tym rozdziałom towarzyszyły bardziej interesujące momenty no ale wiadomo nie było ich zbyt dużo). Pomimo, że ta końcówka książki się tak trochę "rozjechała" postanawiam przeczytać kolejny tom, ponieważ niesamowicie zaciekawiły mnie ostatnie słowa tego sci-fi.

Nie podoba mi się w jakim kierunku zmierza powieść. Raczej nie sięgnę po kontynuację.

Po pierwszej części, która mi się w sumie podobała, ale nie wywarła na mnie jakiegoś dużego wrażenia, ciężko mi było zabrać się za kolejne tomy GONE. Kiedy w końcu chwyciłam za "Fazę drugą: głód" ciężko było mi się od niej oderwać. Tym razem dzieci z Perdido Beach muszą zmierzyć się z kolejnym niebezpieczeństwem jakim jest brak pożywienia. Z dnia na dzień jedzenia jest coraz mniej, przez co bohaterowie są coraz bardziej rozdrażnieni i zdesperowani. Oprócz braku prowiantu okazuje się również, że w czeluściach opuszczonej kopalni czai się zło gorsze od wszystkiego co dotychczas spotkało ludzkość.
Michael Grant tworzy doskonałe, charyzmatyczne postacie. Świetnie kreuje konflikty i zamieszki, które nieraz przybierają naprawdę krwawy obrót. Jestem ogromnie zaskoczona tym, jak brutalna i pełna rozlewu krwi jest ta seria. Trup ściele się gęsto, zazwyczaj w makabrycznych okolicznościach. Tak jak po przeczytaniu pierwszego tomu poleciłam go młodszym czytelnikom, tak teraz nie jestem pewna czy ta seria aby na pewno skierowana jest do młodzieży :D