Piotr i Skarbimir. Opowieść z czasów Galla Anonima

Stanisław Helsztyński Wydawnictwo: Nasza Księgarnia powieść historyczna
Nasza Księgarnia
powieść historyczna

Na półkach: , , , ,

Stanisław Helsztyński w powieści "Piotr i Skarbimir" opisuje wypadki, jakie się rozegrały w XII w. na dworze Bolesława Krzywoustego: upadek palatyna Skarbimira Awdańca, wychowawcy księcia i wzrost wpływów Piotra Włostowica, który, sięgając nawet do zdrady, obejmuje po Skarbimirze urząd. (...) Autor podejmuje dzieje Piotra Włostowica i jego żony Marii, księżniczki ruskiej....

• Beletrystyka: Dzieci i młodzież
  • Beletrystyka: Z historią w tle