Ostatni bastion Barta Dawesa

The Roadwork
kryminał, sensacja, thriller
Maciejka Mazan
powieść walka nieszczęście

Definitywnie nie polecam jako pierwsze spotkanie z autorem. Natomiast dla osób, które już znają i lubią styl Kinga może to być luźna odskocznia od cięższych książek. Taką też była dla mnie.

Jest to krótki dramat - historia Barta Dawesa, który robi rzeczy, których pozornie sam nie rozumie. A skłoniło go do nich prawo do wywłaszczenia nieruchomości na cele publiczne. W...

Klasyczna historia tragicznego, nieco anarchistycznego bohatera, który staje do walki przeciwko siłom, których potęga sprawia, że jesteśmy w stanie wyobrazić sobie to jak skończy się ta historia. W tym przypadku jednak jej koniec nadchodzi na zasadach ustalonych przez tytułowego Barta Dawesa. Bardzo przypadła mi do gustu kreacja protagonisty. To człowiek, z którym każdy z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" Ostatni bastion Barta Dawesa" to jedna z mniej znanych i mniej poczytnych książek Mistrza. Moim zdaniem trochę niezasłużenie,bo to naprawdę dobra i ciekawa powieść. Fakt,z flagowymi powieściami Kinga raczej nie wytrzyma porownania,to jednak nie ta półka, natomiast na uwagę zasługuje jak najbardziej.
"Ostatni....." to obraz człowieka doprowadzonego do ostateczności,...

W porównaniu do innych książek Kinga ta nie wciągnęła mnie jakoś szcególnie. Jest jednak jedno "ale". Nie jest to zła pozycja powiedziłabym, że bardziej przecięta. Zakończenie uratowało prowadzoną fabułę.

Spodziewałam się czegoś więcej po autorze a okazał się dramat obyczajowy. Bez większego szału.

Pokazany upadek człowieka. Coś w głowie Barta zaskoczyło w bardzo złym kierunku. Może to choroba psychiczna lub załamanie nerwowe. Całkiem ciekawe spojrzenie, tak inne od dotychczasowej twórczości Kinga.

Ojej....Ta ksiazka to jak wyprawa przez bagno i nie wiadomo czy sie uda przebrnac. Czytalem juz sporo ksiazek Kinga a ta jest napewno najslabsza. Napewno z horrorem nie ma nic wspolnego , natomiast z dramatem - od pierwszej strony do ostatniej.

Całkiem dobry, taki klasyczny King sprzed lat. Fabuła nieskomplikowana, w zasadzie od pierwszych stron przeczuwamy, do czego to wszystko zmierza, dzięki czemu skupiamy się nie tyle na przebiegu akcji, co na delektowaniu się szczegółami. Jak zawsze barwny zarys amerykańskiej codzienności w duchu epoki - lubię to.

Nic specjalnego, przeczytać można. Nie spodziewałem się rewelacji dlatego nie czuje się zawiedziony.

Książka przeciętna, oczekiwałam troszke wiecej od autora..

Dyskusje

2 667