Uciekinier

Richard Bachman Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
The Running Man
horror
2017-12-27
Robert P. Lipski
Kolekcja Mistrza Grozy

Jak (pewnie) większość z czytelników, najpierw zobaczyłem film z Arnoldem pt. "Ścigany". I film jest świetny. Klasyka kina akcji/sf. Jednak zabierając się za książkę na której film oparto... wiedziałem by się nie nastawiać. I dobrze zrobiłem :) Chociaż są punkty styczne to to są zupełnie inne historie. Dobra, przypakowana adrenalina historia... ale posiadająca głębszy sens....

dawno dawno dawno temu temu temu czytałam.
ale utkwiła mi wizja zniszczenia w głowie i to było super. fabularnie naprawdę atrakcyjnie,
nie pamiętam zupełnie innych wrażeń - np. czy język mi się podobał, czy się nudziłam, jak szybko się czyta. nic. tylko obraz jakiejś destrukcji, specyficznego świata.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak dla mnie jedna z najlepszych powieści Kinga. Świetnia historia, świetnie prowadzona, świetnie opisana. Rewelacyjna, pochłonąłem ją w jeden weekendowy dzień na jednym tchu. Polceam

Zanim nie przeczytałem pierwszych paru stron, nie miałem pojęcia, że właśnie na podstawie tej powieści powstał film z Arnoldem Schwarzeneggerem (jeden z moich ulubionych, choć rzadko powtarzany w tv) pod tym samym tytułem. Film i książka nieco różnią się od siebie, ale ogólne założenia pozostają te same. Protagonista niczym starożytny gladiator musi walczyć o swoje życie ku...

Ciekawa, wartka akcja. Dobrze, że scenariusz Kinga się nie sprawdził. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, lubię takie krótkie rozdziały w literaturze tego typu.

Ciekawie czyta się w 2021 książkę napisaną pod koniec lat 70-tych, traktującą o dystopijnej przyszłości w 2025. Świat poszedł w inną stronę niż King przewidywał ponad 40-lat temu, choć niektóre problemy są zdecydowanie obecne. Pomijając przedstawiony świat, książkę czyta się świetnie. Trudno było mi się od niej oderwać, połykałam walkę tytułowego Uciekiniera bez zbędnego...

Bardzo szybko i przyjemnie się tę książkę czyta. Akcja jest ciekawa i wartka. Miejscami bohater zachowuje się jak nadczłowiek, ale nie razi to aż tak. Bardzo mi się podobało zakończenie, nie było banalne a nawet wystąpił element zaskoczenia. Polecam!

Pierwsza książka Stephana Kinga którą przeczytałam, bardzo dobra. Świetna wizja naszych czasów, na szczęście do takich teleturniejów jeszcze nam daleko.

Nie tego się spodziewałem.

Ameryka, druga połowa XXI wieku. Społeczeństwo jest zdegenerowane do granic możliwości. Każdy z obywateli ma darmowy dostęp do telewizji Free Vee, a w niej w większości lecą Gry. Do gier zapisują się głównie ludzie chorzy, bez pracy i pieniędzy, którzy nie mają nic do stracenia.

Jedynym z nich jest Ben Richards. Ben ma żonę i osiemnastomiesięczną córkę, która jest chora...

Dyskusje

4 694