Księżniczka z lodu

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Isprinsessan
Inga Sawicka
Czarna Owca
Isprinsessan
Saga o Fjällbace (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka

Opinie [1 700]

Bardzo przyjemnie się czytało, polubiłam bohaterów, jednak od siebie polecam przeczytać ją zimą, żeby bardziej wczuć się w skandynawski klimat.

Spodziewałem się czegoś znacznie bardziej rozbudowanego i zagmatwanego. Zamiast tego przeczytałem jakby reportarz, gdzie wiele informacji było całkowicie zbędnych.
Autorka pisze w sposób prosty i dlatego lekko czyta się jej powieść, jednak brakuje nieco zamieszania, trudów rzuconych bohaterom itp.
Księżniczka z lodu jest dosyć prostolinijna, ale może właśnie takie powieści...

Porywająca fabuła. Mnóstwo wątków, które później łączą się w całość. Wartka akcja. Polecam.

Camillę Läckberg miałam okazję już poznać jakieś dwa lata temu, podczas lektury Kamieniarza (moja recenzja). Już wtedy poczułam, że jest to autorka dla mnie, która mimo tego, że w swoich powieściach kryminalnych wplata mnóstwo wątków obyczajowych, to tak bardzo wciąga mnie w tworzone przez siebie historie. Oczywiście, nie mogłam obejść się bez przeczytania początkowych...

Długo zbierałam się do przeczytania tej książki - jednej z kilku z serii Saga Kryminalna. Jak już zaczęłam, to potem już kolejne części wpadały w moje ręce. Oczywiście noce nieprzespane. Zakończenie zaskakujące. Czyta się rewelacyjnie.

Rewelacyjny kryminał. Gorąco polecam

Książka do przeczytania w jeden dzień tak naprawdę, dosyć ciekawa fabuła, godna polecenia, ale nie jest to jakieś wielkie ,,wow", którego się spodziewałam. Chyba jednak zakończenie mnie tak rozczarowało, liczyłam, że do ostatniej strony okaże się, że mordercą był ktoś inny

Szczerze? Oczekiwałam czegoś więcej. Sam wątek kryminalny dość banalnie przedstawiony...dialogi czasem strawiały wrażenie infantylnych. Wątek miłosny również banalny, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że był wręcz nudny. Nie wyczuwałam żadnej iskry podczas czytania. BA! Książka mnie wręcz wymęczyła, a nie ukrywam, że spodziewałam się czegoś więcej po słynnej serii Camilli....

Pierwsza część sagi, którą zacząłem czytać w średniej szkole. Był to pierwszy styk z kryminałem i bardzo ciekawe było dla mnie tak zwinne łączenie wątków familijnych z potworną zbrodnią która szalała gdzieś w tle, a którą trzeba było rozwiązać.

Fajna, ciekawa, skupia się nie tylko na samej głównej osi fabuły, ale możemy też poznać sporo wątków pobocznych umieszczonych tak naturalnie, że się nie zauważa, że dopełniają treść. Bardzo ciekawa.

Dyskusje

25 992