Wit Stwosz

Petrus
2014-01-01
2014-01-01
9788377202289

Wit Stwosz - średniowieczny rzeźbiarz i malarz. Postać niezwykłego artysty, mistrza tworzącego w późnym średniowieczu. Najsławniejsze swe działa wykonał w Krakowie. Kim był mistrz Wit? Jaki miał charakter, osobowość? Biografia wielkiego mistrza tak mocno szanowanego i poważanego w Krakowie warta do przeczytania nie tylko dla przewodników krakowskich, ale też dla wszystkich innych osób interesujących się twórczością Wita Stwosza.
Autor pokazuje nam jakim był ten wielki artysta człowiekiem. Pomaga zrozumieć zawiłość scen przedstawianych przez mistrza w swoich dziełach,opisuje znaczenie najdrobniejszych szczegółów.
Co mi troszkę przeszkadzało - to niestety słabe opracowanie edytorskie - w książce jest bowiem dużo literówek.

Dodaj cytat z książki Wit Stwosz